Anakartımın Bios'unu Nasıl Güncelleyebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Anladığım şu ki bir daha bilgisayar alırsam biraz da olsa araştırıp Arçelik gibi firmalardan uzak durmak.
--- Gönderi Güncellendi ---
USB belleği NTFS olarak mı Fat32 olarak mı biçimlendirmeliyim?
@f.krtl1 @Burhan Berkay @__kadıköyRAP__

Anladığım şu ki bir daha bilgisayar alırsam biraz da olsa araştırıp Arçelik gibi firmalardan uzak durmak.
Süper bir ders çıkarmışsınız hocam :D Adamlar yaptığı ürüne hiç destek vermiyor benim arkadaşımda da Arçelik bir laptop vardı parmak izi okuyucusu koymuşlar fakat driver yok :D Belki de maketti :D

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Süper bir ders çıkarmışsınız hocam :D Adamlar yaptığı ürüne hiç destek vermiyor benim arkadaşımda da Arçelik bir laptop vardı parmak izi okuyucusu koymuşlar fakat driver yok :D Belki de maketti :D
Arçelik'in sitesinde laptobumun driverlarını bulamadım.İnternetten aradım ve şu siteyi buldum laptobumun driverları için:
driverscape.com/manufacturers/arcelik/laptops-desktops/12u-gnb1465a1i5/128997
Evet.Bios update için.

Arçelik'in sitesinde laptobumun driverlarını bulamadım.İnternetten aradım ve şu siteyi buldum laptobumun driverları için:

Evet.Bios update için.
O sayfaya da baktım :D evrensel driverler onlar genelde çoğu PC'de olan bileşenlerin yazılımları :)

Evet.Bios update için.
Fat32 veya Fat

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Size katılıyorum.Ne de olsa Asus,Lenovo,Dell,MSI gibi firmalar boşuna bilindik firma değil.
HP yi de unutmayalım :)
Bios update yapmaya korkuyorum. :)
Ben güncelledim kendi biosumu başta korkmuştum hele güncellerken laptobun fanı son hızla dönmeye başladı fan aşırı ses çıkarıyodu hiç bu kadar hızlı dönüpte aşırı ses çıkarmadığı için çok korkmuştum :D

Size katılıyorum.Ne de olsa Asus,Lenovo,Dell,MSI gibi firmalar boşuna bilindik firma değil.
O firmaların biosunu yapan firma sizin arçelikteki firma. Arçelik nedense google gibi saf sürümünü yüklemiş işin zoruna kaçmış ondan sonrta destek yok. Sizin bios InsydeFlash4.0.0.0.rar bu araçla güncelleniyor. Bios ve config dosyasıyla yapılıyor.

O firmaların biosunu yapan firma sizin arçelikteki firma. Arçelik nedense google gibi saf sürümünü yüklemiş işin zoruna kaçmış ondan sonrta destek yok. Sizin bios InsydeFlash4.0.0.0.rar bu araçla güncelleniyor. Bios ve config dosyasıyla yapılıyor.
Arkadaşımızın bilgisayarında Windows 10 yüklü olduğu için program çalışmıyor...

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Arkadaşımızın bilgisayarında Windows 10 yüklü olduğu için program çalışmıyor...
Uyumluluk modunda çalışmaz mı?
Nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verir misiniz?

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
o zaman bootable flash yapıp firmware içine atıp o şekilde yükleme yapılması lazım
Anlayabileceğim şekilde açıklar mısınız?Örneğin firmware nedir?USB'yi NTFS olarak mı Fat32 olarak mı biçimlendireceğim?

Ah birde ısınmaya çözüm bulsalar :) Monster'ı da unutmayalım servisleri ülkemizde baya iyi :)
Isınma sorunuyla fazla sorunum yok boşta 22-24 derece internette filan gezerken 30-35 derece fakat oyun oynarken tam yükte 60-65. Aynı oyundan (online) 2 kere açınca 70 e çıkıyor veya oyunu alta alıp internette gezerken 70 e çıkıyor. Bana göre HP laptopların ısınma sorununun nedeni laptobun altında hava delikleri olmaması mesela benim laptobumda yok. Dezavantaj oluyor soğutucu alsam işe yaramaz çünkü içerideki sıcak havayı alamaz...