Anakartıma Göre İşlemci

Bu konuyu okuyanlar

ZorBeyUral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ben şuanda işlemcimin pc oyunları için yeterli olmadığını düşünüyorum ve oyun için en iyi anakartıma göre işlemci arıyorum

SİSTEM
----------
Ekran Kartı: MSI R7 250 OC 2GB GDDR3 128Bit
İşlemci: Intel Core2 Quad Q6600
Ram: 8 GB
Anakart: P5G41T-M LX

Evet arkadaşlar buna göre en iyi işlemci nedir fiyat önemli değil...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Lga775 sokete sahip intel xeon işlemci takabilirsin..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Modlanmış lga 771'den lga 775'e çevrilmiş xeon işlemci olur..

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Şöyle anlatayım bu bahsettiğimiz Xeon X5450 işlemci normalde LGA 771 anakartlar için üretildi ama senin anakartın LGA 775 bu durumda sen bu xeon işlemciyi takman için modlu bir işlemci almalısın yani işlemcinin yuvaya oturmasını sağlayan işlemcinin altındaki o sarı yerleri lehimliyorlar yada stickerlıyorlar ve LGA 775 için uyumlu oluyor.

Yalnız bukadarla kalmıyor çünkü her nekadar modlu da olsa senin biosunu da modlaman gerekicek bu zor bir işlem değil internetten araştırarak kolayca bulabilirsin.(Biosunu modlamazsan Xeon işlemci çalışır fakat çok yüksek sıcaklıkları görür zorlanır yorulur.

Ben biraz yardım etmiş olayım bu videoda Biosunu nasıl modlayacağını görebilirsin.

Son olarak AliExpressten almanı tavsiye edeceğim 1 ay bekleyeceksin ama değer :çünkü TR de çok zor bulunuyor.
Xeon X5450 3.00Ghz 12MB 4 Çekirdek
Şu anki dolar kuruyla(5.67) 77 Tl tutuyor kargosuda bedava 2-3 ay önce 50tl ye de bulunuyodu ama malum dolar :/

ZorBeyUral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şöyle anlatayım bu bahsettiğimiz Xeon X5450 işlemci normalde LGA 771 anakartlar için üretildi ama senin anakartın LGA 775 bu durumda sen bu xeon işlemciyi takman için modlu bir işlemci almalısın yani işlemcinin yuvaya oturmasını sağlayan işlemcinin altındaki o sarı yerleri lehimliyorlar yada stickerlıyorlar ve LGA 775 için uyumlu oluyor.

Yalnız bukadarla kalmıyor çünkü her nekadar modlu da olsa senin biosunu da modlaman gerekicek bu zor bir işlem değil internetten araştırarak kolayca bulabilirsin.(Biosunu modlamazsan Xeon işlemci çalışır fakat çok yüksek sıcaklıkları görür zorlanır yorulur.

Ben biraz yardım etmiş olayım bu videoda Biosunu nasıl modlayacağını görebilirsin.

Son olarak AliExpressten almanı tavsiye edeceğim 1 ay bekleyeceksin ama değer :çünkü TR de çok zor bulunuyor.
Xeon X5450 3.00Ghz 12MB 4 Çekirdek
Şu anki dolar kuruyla(5.67) 77 Tl tutuyor kargosuda bedava 2-3 ay önce 50tl ye de bulunuyodu ama malum dolar :/

Peki bu işlemci oyunlar için iyimi ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Normalde server işlemcisi yani uzun süre aralıksız çalışabiliyor :)
Ama şu anda alabileceğin en iyi işlemcilerdendir kendisi çünkü anakartın lga 775 yani alsan alsan Q9650 alırsın oda 250 tl lik bir işlemci ama X5450 ile ikiz gibiler yani iyi işlemci :)
Evet oyunlar için yeterli olur r7 250 yi çok rahat besler :)