Anakartım/Laptop'um Sata3.0 destekliyormu ?

Bu konuyu okuyanlar

Crebros

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Merhaba arkadaşlar

Laptopumu biraz yenilemek ve hızlandırmak adına hdd yerine ssd almak istiyorum. Ancak alacagım ürünün laptopuma uygun olup olmadıgını bilemiyorum. Bu konularda acemiyim.

İnternette araştırdığım kadarıyla hwinfo isimli bir proğram indirdim. Ordaki verileri ve almayı düşüdüğüm ssd yi aşşağıda paylaştım. Destekleyip desteklemediğini laptopta çalışıp çalışmayacagını birde verimli olup olmayacağını danışmak istedim. Birde eski hdd yerine bu ssd sığarmı :)

Laptop : TOSHIBA Satellite L500

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Desteklemekte.

Crebros

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Cevabınız için teşekkür ederim.
1 sorum daha olacak. Peki okuma ve yazma değerlerini mevcut laptopum %100 olarak olarak desteklemekte mi? 550 okuma 500 yazma değerlerine sahip almak istediğim ssd. Daha uygun fiyatlara 300lü değerlere sahip ssd ler mevcut. Evet desteklemiyorsa bunlara yönelicem. Bu konuda da desteğinizi rica edicem

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Cevabınız için teşekkür ederim.
1 sorum daha olacak. Peki okuma ve yazma değerlerini mevcut laptopum %100 olarak olarak desteklemekte mi? 550 okuma 500 yazma değerlerine sahip almak istediğim ssd. Daha uygun fiyatlara 300lü değerlere sahip ssd ler mevcut. Evet desteklemiyorsa bunlara yönelicem. Bu konuda da desteğinizi rica edicem
Sata 3 arabirimi var olarak gözüküyor yani o hızlara yakın değerlere ulalşacaktır merak etmeyin.

Doruk97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selam. Foruma yeni katıldım, umarım doğru yere yazıyorumdur. Sistemimde hdd bozulduğu için ssd almaya karar verdim fakat sata3 destekliyor mu bilmiyorum. AIDA64 extreme programını indirdim ama anlayamadım, ekran görüntülerini buraya atacağım. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de PCI express destekler mi acaba, nvme ssd de takma şansım var mı ?
Ekran Görüntüsü (5).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (2).png

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Arkadaşlar selam. Foruma yeni katıldım, umarım doğru yere yazıyorumdur. Sistemimde hdd bozulduğu için ssd almaya karar verdim fakat sata3 destekliyor mu bilmiyorum. AIDA64 extreme programını indirdim ama anlayamadım, ekran görüntülerini buraya atacağım. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de PCI express destekler mi acaba, nvme ssd de takma şansım var mı ? Ekli dosyayı görüntüle 95607Ekli dosyayı görüntüle 95608Ekli dosyayı görüntüle 95606
Evet SATA 3 var. M.2 SATA olabilir ya da M.2 Nvme de olabilir.