Anakart yandı

Bu konuyu okuyanlar

cyberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Geçenlerde bilgisayar durduk yere kendini kapattı.Açmaya çalışınca açılmadı.Bende Power Supp'ları değiştirdim. Ama bilgisayar çalışmadı. Anakart yanmış olabilirmi? Anakartın altında bulunan (anakarttaki) küçük yeşil ışık yanıyor. Lütfen acil cevap bekliyorum.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yanmış olabilir yada sadece kilitlenmiş olabilir kart üstünde saat piline benzer bozuk para kadar bir pil var onu çıkar biraz bekleyip tekrar tak anakart sıfırlansın. Önce kasayı fişten çek.

yerdavader

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o durum bazen banada oluyor once bios pilini cıkarıp takıyorum sonra sata girişlerini değiştiriyorum düzeliyor

cyberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Bende 4 tane sata girişi var acaba hangilerine takmam gerekiyo sırasıyla? Yerleri önemli mi ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada bilgisayarım asus chassis vento a9

e|2hNx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tek anakarta baglamamak lazım belki baska bir parça da yanmış olabilir o yüzden imkanın varsa tek tek dene parçaları .

cyberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öle bi şansım olsaydı denerdim de yok maalesef :(

cyberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya şimdi benim anlamadığım şu power supp yeni anakartta yeşil ışık yanıyo acaba diyorum anakart yanmışmıdır hani yansa yeşil ışık yanarmıydı :S ??

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bildigim ana kart yansa belli olur fiziksel olarak

cyberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pili çıkartıp taktım bişi değişmedi.Bu arada görünürde de bişi yok. Ramleri ekran kartını ı falan bütün hepsini çıkartım takım sorun düzelmedi. Bu arada bi sorum var.Bende ki power supp 350 w tu. Sonradan o yandı orası kesin.Daha sonra aldığım 430 w. acaba bi sorun varmıdı orda ??

Son mesajlar