Anakart ve RAM Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Arkadaşlar,

Anakart ve RAM almak istiyorum tavsiye edeceğiniz Anakart ve RAM'ler nelerdir. İşlemci, Ekran kartı ve Power supply aşağıda ki gibidir. önereceğiniz Anakart ve RAM bir birine uysun. bu arada bütçem 700 ile 1200 lira arasındadır.

NOT: oyun bilgisayarı olacağı için anakart ve RAM'leri buna istisnaden değerlendirme olabilirse çok makbule geçer. Şimdiden Teşekkür ederim Arkadaşlar.

işlemcim:
i5-3570 3.40 Ghz

Ekran kartı:
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128 bit

Power Supply
650 w

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Yeni nesil bir anakart alıcaksanız işlemciyide değiştirmeniz gerekecektir

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni nesil bir anakart alıcaksanız işlemciyide değiştirmeniz gerekecektir

Peki DDR3 Anakartı olursa nasıl bir şey önerirsiniz, çünkü elimde ki anakartta sorun var çıldırmak üzereyim. 2 tane 8 GB RAM var elimde (toplam 16 GB) 2x4 GB şeklinde anakarta taktığımda her 2 RAM'i pc ekrana görüntü vermeden 2 3 saniye sonra res atıyor ama eğer ki tek RAM takarsam çalışıyor bu sorundan dolayı değiştirmek istiyorum ve bir türlüde çözüm bulamadım

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Peki DDR3 Anakartı olursa nasıl bir şey önerirsiniz, çünkü elimde ki anakartta sorun var çıldırmak üzereyim. 2 tane 8 GB RAM var elimde (toplam 16 GB) 2x4 GB şeklinde anakarta taktığımda her 2 RAM'i pc ekrana görüntü vermeden 2 3 saniye sonra res atıyor ama eğer ki tek RAM takarsam çalışıyor bu sorundan dolayı değiştirmek istiyorum ve bir türlüde çözüm bulamadım
Merhaba;

Elinizdeki anakartta değil de ramlerde bir problem olabilir. Ramleri silgi ile hafifçe silin ve farklı ram slotlarında çalıştırmayı deneyin.

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba;

Elinizdeki anakartta değil de ramlerde bir problem olabilir. Ramleri silgi ile hafifçe silin ve farklı ram slotlarında çalıştırmayı deneyin.
her iki ramleride toplam 8 defa denedim 4 slot var anakartta her birisinide tek tek denedim çalışıyor. tek 8 gb ram taktıgımda(2x4 gb) sorun olmuyor 8 gb'tı 4 gb olarak görüyür fakat 2. rami taktığımda bahsettiğim sıkıntı baş gösteriyor

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunun sebebi kullandığınız Windows ile alakalıdır. Ramin tamamını kullanman için 64 bit Windows sürümü kurman gerekiyor.

Muhtemelen taktığın ram bozuktur. Bunun yerine yeni ram alırsan sorun çözülür. ;)

bende sizin gibi düşündüm ama şöyle bir sorun var her 2 ramide tek taktığım zaman bir sorun görünmüyor. zaten windows 8.1 64 bit işletim sistemi kurulu. bu arada belki hata ile aalakası yok ama işlemciyi taktığımız sokette bir iki diş yok o küçük dişler acaba bu sorun ondan kaynaklı olabilir mi sizce

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Zaten elindeki işlemci eski bence bir miktar bütçe ayır kendine yeni parçalar önerelim

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Zaten elindeki işlemci eski bence bir miktar bütçe ayır kendine yeni parçalar önerelim

Mecbur öyle yapmam lazım ama açıkcası bi fikrimde yok nasıl yapsam, peki bana bir işlemci, Anakart ve ram önerirseniz hangileri olur bütçem toplamda max. 1300 olur dersem nasıl bi kombinasyon önerirsiniz. tabi anakart ddr4 olsun diğelim :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Mecbur öyle yapmam lazım ama açıkcası bi fikrimde yok nasıl yapsam, peki bana bir işlemci, Anakart ve ram önerirseniz hangileri olur bütçem toplamda max. 1300 olur dersem nasıl bi kombinasyon önerirsiniz. tabi anakart ddr4 olsun diğelim :)

Onun için yeni bir konu aç Elinde Mis gibi Ekran kartı ve güç kaynağı var 1300-1500TL arası çok güzel bir sistem toplanabilir

Sitav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Onun için yeni bir konu aç Elinde Mis gibi Ekran kartı ve güç kaynağı var 1300-1500TL arası çok güzel bir sistem toplanabilir

Arkadaşlar ilginize ve alakanıza çok teşekkür ediyorum. yeni konu açarım şimdi çok sağ olun Allah razı olsun