Anakart üzerindeki usb girişileri çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

eray11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En baştan başlıyayım elimde ışıklı klavye mause var pc de normal oyun oynarken salonun ışığını yaktığımızda klavyenin ışığı gidip geliyodu bi süre böyle gitti 1 ay kadar sonra yine salonun ışığını yaktığımızda klavye kökten kapanıyodu ve arkadan usb girişini çıkarıp tekrar takınca geri düzeliyodu klavye ama her ışığı yaktığımızda bu olay tekrarlanıyodu.bi süre sonra arkadaki usb girişlerinden biri bozuldu bi süre sonra ikincisi bozuldu sonraki gün hepsi bozuldu sonra tamire götürdüm adam ekran kartı yerine 2 tane usb girişi taktı ama bi gün sonra o 2 girişde bozuldu şuanda anakart üzerindeki usb girişlerinden hiçbiri çalışmıyor sizce ne yapmam lazım acill bi yardım edermisiniz bu arada pcyi açtığımda klavye ve mausenin ışığı yanıyo ama hiçbi şekilde çalışmıyor başka klavye taktım aynı sorun ışık yanıyo ama klavye çalışmıyor yardım edermisiniz

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Başka odada denedinizmi? Güç kaynağınız nedir? Sorun ya elektrik tesisatınızda ya Psunuzda ya da Anakartın yonga setinde.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Elektrik iç tesisatında priz ve ışık linyeleri ayrı ayrı çekilmiş olması, priz hattına gelen bakır kablonun en az 2.5mm^2 olması gerekir. Elektrik tesisatı yapılırken muhtemelen bu kurallara uyulmamış . Ya da Frekans uyuşmazlığı.

Alıntıdır.

Son düzenleme:

eray11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başka odada denedinizmi? Güç kaynağınız nedir? Sorun ya elektrik tesisatınızda ya Psunuzda ya da Anakartın yonga setinde.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Elektrik iç tesisatında priz ve ışık linyeleri ayrı ayrı çekilmiş olması, priz hattına gelen bakır kablonun en az 2.5mm^2 olması gerekir. Elektrik tesisatı yapılırken muhtemelen bu kurallara uyulmamış . Ya da Frekans uyuşmazlığı.

Alıntıdır.
Güç kaynağı önceden bozulmuştu onu sıfır alıp takmıştım başka odada denedim malesefki aynı sorun var

eray11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2. Metinde dediğim gibi. Sorununuz bina tesisatından olabilir.
Ama neden yıllardır sıkıntı vermedide şimdi sıkıntı verdi.Bilgisayarcıya götürdüğümde bilgisayarcı dedi anakart bişeyden ağır etkilenmiş dedi ama ne olduğunu bilmiyor oda

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ama neden yıllardır sıkıntı vermedide şimdi sıkıntı verdi.Bilgisayarcıya götürdüğümde bilgisayarcı dedi anakart bişeyden ağır etkilenmiş dedi ama ne olduğunu bilmiyor oda
Dengesiz voltaj olabilir. Kullandığınız priz korumalımı?

eray11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Voltaj koruması yani? Çoklu prizinizde varmı?
Valla o konuları hiç bilmiyorum.Bi ara evin elektiriğinde sorun çıkmıştı ve tamirci geli tamir edip gitmişti galiba sorun şuydu topraklama yok dedi evde

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Valla o konuları hiç bilmiyorum.Bi ara evin elektiriğinde sorun çıkmıştı ve tamirci geli tamir edip gitmişti galiba sorun şuydu topraklama yok dedi evde
Haaa ondandır ozaman. Topraklama yoksa fazla elektriği atacak yer yok. İnternete korumalı priz yazıp aratırsanız görebilirsiniz. Onlar sizi belki kurtarabilir.