Anakart tavsiyesi ACİL !

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar benim kasa render alırken tak diye gitti falanfı filandı verdik servise hasar tespit için anakart uçmuş dendi bende vermeden önce kuzey köprüsü ile filan oynadım ettim neyse anakart bitik durumda ve satışı yok kartın. İşlemcim sağlam amd athlon x2 ddr2 ram filan var anakart olarak tam benim ihtyacımı destekleyen birtane buldum ama sizede sorayım dedim belki alternatif olarak önereceğiniz anakart vardır.

Benim kasadaki anakart
http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/

Bulduğum anakart
http://www.hepsiburada.com/liste/bi...x?productId=bd130900&categoryId=152#Gorseller

Bir uyumsuzluk filan çıkmaz dimi arkadaşlar ? Yardımlarınızı bekliyorum..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sorun çıkmaz sanırım. AM2+ anakartlarda hem AM2 hem AM3 işlemciler kullanabilirsin. zaten piyasada AM2 anakart bulmak çok zor. ancak AM2+ bulursun.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
sorun çıkmaz sanırım. AM2+ anakartlarda hem AM2 hem AM3 işlemciler kullanabilirsin. zaten piyasada AM2 anakart bulmak çok zor. ancak AM2+ bulursun.

Ya pek anlamıyorum donanım işlerinden de benim bozulan anakart ile almak istediğim anakart arasında bir fark yok dimi ?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
maalesef AM2 ve AM2+ anakart pek satılmıyor artık.

Peki sence almalımıyım ? Eski bilgisayarım işimi görüyordu açıkcası şimdi 1000 lira para verecek durumda değilim bilgisayarda lazım kafam karışık yahu..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Peki sence almalımıyım ? Eski bilgisayarım işimi görüyordu açıkcası şimdi 1000 lira para verecek durumda değilim bilgisayarda lazım kafam karışık yahu..
işini görüyorsan alabilirsin. yeni sistem kurmaya alksan tüm parçaların değişmesi gerek.