Anakart değişmiş mi ? [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, valla bu sistem beni gınaa getirdi götürüp sokakta yakasım geldi.
Vatan bilgisayardan bugün mesaj geldi, ısınma sorununu anakart yapıyormuş ve iade alınması gerekiyor dediler.
Ben iade değilde değişim istedim ve aynı anakartın sıfırını verdikleri fiş ile alıp teknik servise götürdüm.
1 saat süre verdiler ve kasayı teslim aldım geldim birde baktım, windows etkinleşmiyor ve ısı bu sefer tavan yapmış biosta 90 gördü.
Yeniden Windows yükledim ve herşeyi yeniledim ama etkinleştirme ve ısıda değişiklik yok.

En garibi ise, bu anakartlar dahili olarak üstnde 1.11 biosla geliyor ve bendekinin bios versiyonu 2.2
Ben kasayı teslim etmeden önce, öneriler ile bios versiyonunu 2.2 olarak yükseltmiştim.
Bence bu anakart yine eskisi gibime geliyor hiç fark göremedim, acil görüşleriniz lütfen..

Anakart: Msı 970A-G46

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çözüldü..Kart değişmiş çünkü, bios tarihine bakmak aklıma gelmedi sanırım kartın versiyon olayı var.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bu arada hiç ilgilenen olmamış çok kötü
bios pilini sökersen kart tarihide fabrika ayarına döner eğer şuan ki bios 1.1 ise ya biosu downgrade yaptılar yada kart değişmiş olabilir !

konular bazen gözden kaçabilir, o kadar sorun yapmamak lazım (=

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bios pilini sökersen kart tarihide fabrika ayarına döner eğer şuan ki bios 1.1 ise ya biosu downgrade yaptılar yada kart değişmiş olabilir !

konular bazen gözden kaçabilir, o kadar sorun yapmamak lazım (=
genel olarak sdn de öyle zaten sende kaç yıldeır buradasın sen bilirsin black gelince düzelir inşallah

Son mesajlar