Anakart biosunu güncellerken eror verdi

Bu konuyu okuyanlar

harun_is

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus p5kc modeli anakartımı güncellerken eror verdi ve bilgisayarı açıp kapatınca yazılar çıkmaya başladı hehalde tekrardan yüklemek için bios cdsi fan arıyodu yazılar onunla alakalıydı sonra biosu sıfırlayayim düzelir dedim ve sıfırladıktan sonra busefer bilgisayar görüntü vermez oldu çözümü nedir??

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Kendinize eski BIOS'unuzun sürümünü içeren bir depolama aygıtı hazırlayın, startup olarak kullanacaksınız. BIOS Jumper'ı 1-2'den çıkarıp 2-3 nolu girişlere takın, başlatma düğmesine basın sistem tepki vermeyecektir daha sonra eskisi gibi 1-2 nolu girişlere takıp hazırladığınız aygıtı bağladıktan sonra başlatmayı deneyin.

harun_is

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendinize eski BIOS'unuzun sürümünü içeren bir depolama aygıtı hazırlayın, startup olarak kullanacaksınız. BIOS Jumper'ı 1-2'den çıkarıp 2-3 nolu girişlere takın, başlatma düğmesine basın sistem tepki vermeyecektir daha sonra eskisi gibi 1-2 nolu girişlere takıp hazırladığınız aygıtı bağladıktan sonra başlatmayı deneyin.
Olmadı malesef

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Eğer o yöntem işe yaramadıysa büyük ihtimal BIOS silinmiştir, ürünü servise göndermeniz en doğrusu olur.

Reaksiyon puanı
16,118
bu bir işaret onu düzeltmek için bir pc daha gerek donanım gerek yani yenileme vakti gelmiş geçmiş olsun yada başın sağ olsun...
biosu söküp eeprom yazan cihaza koymak lazım kimse uğraşmaz...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bende de P5B Deluxe vardı. Bir defa güncellemiştim, aylar sonra ikincide güncellerken aynen hata verdi, o gün bu gündür asla Bios'a karışmıyorum. Eski bir anakartta kesinlikle bu işe girişilmemeli. Çok içim yandı o zaman; çok güzel karttı çünkü.