AMOLED YANIĞI ( S7 EDGE )

Bu konuyu okuyanlar

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Öncelikle herkese iyi günler. Başlıktan da anlaşıldığı gibi sorum AMOLED yanığıyla alakalı. 2.5 yıldır S7 Edge kullanıyorum. Titiz bir kullanıcıyım ve özellikle aldığım ürün pahalı bir ürünse ki ben S7 Edge'yi çıktığı yıl 3300TL gibi bir ücretle aldım daha da bir titiz kullanırım. Cihazda düne kadar hiçbir problem yaşamadım, memnundum. Ön kamerası dışında cihazımda beğenmediğim bir şey yoktu. Ekranı, performansı her şeyiyle güzeldi. 2.5 yıl olmasına rağmen hâlâ memnun bir şekilde kullanıyordum ama dün AMOLED yanığı olduğunun farkına vardım. Ancak çok hafif bir şekilde yani çok dikkatli bakılırsa anlaşılıyor. Yani AMOLED yanığını daha önce duymamış bir kullanıcı anlamaz, dikkatli bakmaz. 2.5 yıl geçtiği için garantisi bitti. Zaten AMOLED yanığı kullanıcı hatası olarak görülüp ekran değişimi yapılıyormuş ve ücret alınıyormuş. Bu problemi yaşayan, özellikle S7 Edge'de yaşayan arkadaşlar var mı, bunun ekran değişimi dışında herhangi bir çözümü var mı, eğer varsa nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Profil resminde s7 görmesem amele yanığı diye okucaktım konuyu ve yanma yeri nokta halinde mı yoksa beyaz yerlerin sarı gözükmesi gibi bir sorun mu var.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bu arada , S8 ve S9 larda kırmızı sorunu vardı ekranda , onu ayarlardan yapılıyordu yeni güncelleme ile birlikte fakat amoled yanığı donanımsal

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Donanımsal bi sorunun tamirden başka çözümü olamaz. Ya kafanıza takmayacaksınız (pek mümkün değil) ya da mecburen yaptıracaksınız başka çaresi yok.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Donanımsal bi sorunun tamirden başka çözümü olamaz. Ya kafanıza takmayacaksınız (pek mümkün değil) ya da mecburen yaptıracaksınız başka çaresi yok.
Normal bir kullanıcı fark etmez. Çok dikkatli bakınca belli oluyor. Şu an etkilemiyor ama yinede başka herhangi bir çözüm vardır belki diye sordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal bir kullanıcı fark etmez. Çok dikkatli bakınca belli oluyor. Şu an etkilemiyor ama yinede başka herhangi bir çözüm vardır belki diye sordum.
Birkaç uygulama gördüm bununla alakalı da hem ondan sordum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birkaç uygulama gördüm bununla alakalı da hem ondan sordum.
O zaman sende çok büyük bi yanık yok, beyaz ekranda hafif solukluklar vardır diye tahmin ediyorum.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
O zaman sende çok büyük bi yanık yok, beyaz ekranda hafif solukluklar vardır diye tahmin ediyorum.
Şöyle beyaz bir sayfa açıldığında hafif bir şekilde WP'nin mesaj kısmında üstte yer alan görüntülü arama, normal arama gibi ikonlar gözüküyor. İnstagram'ında aynı şekilde aşağıda yer alan ikonları gözküyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Şöyle beyaz bir sayfa açıldığında hafif bir şekilde WP'nin mesaj kısmında üstte yer alan görüntülü arama, normal arama gibi ikonlar gözüküyor. İnstagram'ında aynı şekilde aşağıda yer alan ikonları gözküyor.
Ghost screen yani anladım şimdi oldu.