Amerika iphone alımı ile ilgili bazı sorular [ÇÖZÜLDÜ]

Iphone 5 mi 4s mi?

• Iphone 5

Kullanılan: 9 69.2%
  • Iphone 4S

Kullanılan: 4 30.8%

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

gameoverrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 0$
iphone 4s 99$
iphone 5 199$

apple sitesindeki kontratlı fiyatlar bunlar.

1. iphone 4 nasıl 0$ oluyor?
2. iphone 5i ya da 4si bu fiyata aldırsam(kontratlı), gelirken pasaport kaydı yapılsa (100 tl ödense), bi bilene gidip jailbreak falanla sim kilidi açtırsam(+100 tl falan), ve turkcelle gidip simimi nano-sim haline getirip iphone u kullanabilirmiyim?
3. Sizce iphone 5 cidden hemen çizilip berbat oluyorsa 4s mi almalıyım? ( zaten tasarım, daha küçük ve pek özellik farkı olmadığından 4s mi 5 mi karar veremedim)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
iphone 4 0$
iphone 4s 99$
iphone 5 199$

2. iphone 5i ya da 4si bu fiyata aldırsam(kontratlı), gelirken pasaport kaydı yapılsa (100 tl ödense), bi bilene gidip jailbreak falanla sim kilidi açtırsam(+100 tl falan), ve turkcelle gidip simimi nano-sim haline getirip iphone u kullanabilirmiyim?
3. Sizce iphone 5 cidden hemen çizilip berbat oluyorsa 4s mi almalıyım? ( zaten tasarım, daha küçük ve pek özellik farkı olmadığından 4s mi 5 mi karar veremedim)

Bu kontrat olan paketleri Türkiye'de kullanamıyosun diye biliyorum.

Bunlar için 2 senelik sözleşme imzalıyorsun. Her ay konuşma ücreti sms ücret igibi şeyler alıyorlar senden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O kontratlı telefonlar sadece kontratlı aldığın hat ile çalışmaktadır. Amerika dışarısında hiçbir şekilde kullanamamaktasın.

gameoverrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sim kilidi kırıldıktan sonra kullanamaz mıyım?

gameoverrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Netten baktım unlock yapılabiliyormuş. Neyse peki 3. soruma ne dersiniz?

Sizce iphone 5 cidden hemen çizilip berbat oluyorsa 4s mi almalıyım? ( zaten tasarım, daha küçük ve pek özellik farkı olmadığından 4s mi 5 mi karar veremedim)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Netten baktım unlock yapılabiliyormuş. Neyse peki 3. soruma ne dersiniz?

Sizce iphone 5 cidden hemen çizilip berbat oluyorsa 4s mi almalıyım? ( zaten tasarım, daha küçük ve pek özellik farkı olmadığından 4s mi 5 mi karar veremedim)

Telefon unlock yapılabiliyor orada sorun yok peki kontrat ile aldığınız zaman her ay operatöre vereceğiniz ücrete ne olacak :)

İptal ettiğiniz zaman cayma bedeli alınıyor.

Oradaki fiyatlar amerikada yaşayanlar için geçerli.

Çizilme sorunu hiç duymadım

gameoverrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 0$
iphone 4s 99$
iphone 5 199$

Sadece 3. soruyu soruyorum...

e.elagoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gereksiz yere konu açmışsın biraz araştırma yapsan yeterliydi.

"apple sitesindeki kontratlı fiyatlar bunlar. " demissin fakat fıyata bakarken kontratta ne yazıyor okusaydın ? anlardın.

biraz kafayı yorsan mıllet neden boyle 100$ gıbı fıyata almak varken 500-600 $ verıp yurtdısından getırtıyor anlardın.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sadece 3. soruyu soruyorum...

iPhone 5'te çizilme sorunu olduğu Apple tarafından doğrulanan bir durum. Alüminyumdan yapılan bütün ürünlerde bu problem ön plana çıkıyor. Yoksa bütün telefonlar çiziliyor ama kullanılan malzeme alüminyum olunca daha bir sırıtıyor. Gereksiz yere 800-900 TL fazladan para harcamaya gerek yok bence. iPhone 4S almayı düşünüyorum. Aralık ortası gibi inşallah. Fiyatlar az buçuk daha düşer sanırım... :)

gameoverrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 5'te çizilme sorunu olduğu Apple tarafından doğrulanan bir durum. Alüminyumdan yapılan bütün ürünlerde bu problem ön plana çıkıyor. Yoksa bütün telefonlar çiziliyor ama kullanılan malzeme alüminyum olunca daha bir sırıtıyor. Gereksiz yere 800-900 TL fazladan para harcamaya gerek yok bence. iPhone 4S almayı düşünüyorum. Aralık ortası gibi inşallah. Fiyatlar az buçuk daha düşer sanırım... :)

Haklısın. Ben de 4S alırım o zaman.
Simkilitli olunca da açtırılabiliyomuş ama açılmama riski varmış.
Muhtemelen 4s 549$ +100tl ye alıcam..

Herkese teşekkürler.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kuzenim inş. gelirken getirecek

iPhone 5'in fiyatı 699$ Amerika'da. Hani alacaksan iPhone 5 alabilirsin. Türkiye'den alsaydın iPhone 4S derim ama Amerika'dan alacaksan iPhone 5 almak daha mantıklı geldi bana. Senin tercihin sonuçta ama...

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası 5in 4s e göre çok bir avantajı yok steve jobs un yadigarı bize 4s :D

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Açıkcası 5in 4s e göre çok bir avantajı yok steve jobs un yadigarı bize 4s :D

İşlemci ve bazı yeni geliştirmelerle yaklaşık iki kat daha fazla performans alınıyor iPhone 5'ten. Ekranın 3.5" olması pek önemli değilse, iPhone 4S almak mantıklı. Ben de iPhone 4S alacağım, bekliyorum Aralık ortasına kadar... Türkiye'de 1200 TL veya altında bir fiyata bulursam alacağım hemen. Ama az kaldı. Fiyatlar zorluyor... iPhone 5'in resmi distribütörler tarafından satışa sunulmasıyla biraz daha düşer sanırım. :)

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşlemci ve bazı yeni geliştirmelerle yaklaşık iki kat daha fazla performans alınıyor iPhone 5'ten. Ekranın 3.5" olması pek önemli değilse, iPhone 4S almak mantıklı. Ben de iPhone 4S alacağım, bekliyorum Aralık ortasına kadar... Türkiye'de 1200 TL veya altında bir fiyata bulursam alacağım hemen. Ama az kaldı. Fiyatlar zorluyor... iPhone 5'in resmi distribütörler tarafından satışa sunulmasıyla biraz daha düşer sanırım. :)

internet alışverişi bulabilirmisin o fiyata sanmam ancak 4 olur .(

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
internet alışverişi bulabilirmisin o fiyata sanmam ancak 4 olur .(

Bir tanıdığım aracılığıyla yurtdışından iPhone 5 getirteceğim. 1-2 hafta içinde çıkıyormuş. Fiyatını söylecek bana, uygun olursa aldırtacağım... :)