Amerika Ermeni Tasarısını onayladı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Komite Ermeni Tasarısını onayladı

ABD Dış Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili karar tasarısını onayladı. Tasarı, 26'ya karşı 21 oyla kabul edildi. İşte ilk ayrınıtlar:

ABD Kongresi'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesi, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını içeren karar tasarısını görüşmeleri tamamlanarak oylama yapıldı.

Oylama sonucunda 27 oy 'evet' 21 oy hayır çıktı. Böylece tasarı kabul edilmiş oldu.

Dış İlşkiler Komitesi'nin bu kararı Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin kararıyla genel kurula alınacak.

Bush ve Rice oylama öncesi komiteye 'hayır' demeleri konusunda çağrı yapmıştı.

Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, 'Karara üzüldük. Geçmemesi için çok çalışmıştık. Bundan evelki oylamalara bakıldığında bu oranın Türkiye lehine biraz değiştiğini görüyoruz. Daha önce açık ara kabul ediliyordu. Komitenin, ABD ile ilişkilerimiz zarar görür çağrılarımıza rağmen, bu sorumluluğu almaları hayret verici birşey. Bundan sonra Genel Kurul'da oylama yapılacak. 435 parlamenter orda oy kullanacak. Umudumuz orda bunu geçmemesi yönünde. Bundan sonraki ilişkilerimiz, özellikle haketmediğimiz bu karar yanlış oldu. İlişkiler illaki zedelenecektir.' yorumunu yaptı.

kaynak: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=273740

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Artık Rest'i Çekmenin Zamanı geldi...

Umarım Zarar Görecek olan taraf biz olmayız. Midyata Giderken Elimizdekilerden olmayız...

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
PcMaSTeR dedi ki:
Artık Rest'i Çekmenin Zamanı geldi...

Umarım Zarar Görecek olan taraf biz olmayız. Midyata Giderken Elimizdekilerden olmayız...

Haklısın Umarım Akıllıca bir hamle yapılır ve gerekli cvp verilir

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
temsilciler meclisinde onaylandı, parlamento da daha oylanmadı, ama alt meclise büyük tepkiler gelmiş, belki geri adım atarlar :mad:

ya bu ABD ye hala müttefik diyen zihniyete şaşırıyorum, pkk ya karşı hiç bi somut adım atmadılar üstüne bu sözde ermeni soykırımı, birde türk halkı ABD yi sevmiyor diye bize iran gözüyle bakıyorlar :mad:

haber ve yorumlarda da kesinlikle sözde ermeni soykırımı denmesi gerekli !!!

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tüm bunlara rağmen giderde hala incirlik, kıbrıs, sınır bölgelerindeki gibi adamlara elimizi açarsak yuh bize.

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ABD’deki en büyük iki Ermeni kuruluşu, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını içeren tasarının
Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesinde kabul edilmesinden çok memnun oldu.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesinin (ANCA) icra direktörü Aram Hamparian, "komitenin bu tasarıyı benimsemesi, 20’nci yüzyılın ilk ’soykırımına’ ilişkin Amerikalıların açıkça ve dürüstçe konuşma hakkının yerine getirilmesine yönelik anlamlı bir adim" ifadesini kullandı.
ANCA açıklamasında, komitenin bu adımının ardından tasarının, Temsilciler Meclisi genel kurulunda oylanmasının önünün açıldığı kaydedildi.
Amerika Ermeni Meclisinin (AAA) icra direktörü Bryan Ardouny de, "bugün, tarihi bir gün ve bu meselede ileriye doğru kritik önem taşıyan bir adim. Komitenin üyelerine, Washington yönetiminin belli bir yönde oy vermeleri yolunda yaptığı baskıya direnmelerinden dolayı şükran duyuyorum" dedi.
kaynak:milliyet

adamlar sısndı dünde televizyonda birisi yorumlarken hemen sıcağı sıcağına bir üst meclise götüreceklerdir diye bir yorum yaptı
yani ben merak ediyorum bir başka haberde tezkereden akp'nin kendi doğulu millet vekilleri evet oyu vermem diyorlarmış yani çok sevdiğimiz yönetim şimdi bakalım bunlar karşısında ne yapacak

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bu haberi okuduğumda sinir katsayım tavan yaptı. !!! :mad:

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ne bekliyordunuz ki son 5 senede ulkede birçok sey değişti ve ikinci 5 senelik donemde de bunların sonucları ortaya cıkıyor ama ne yazıkk ki hala ulkenin % 46,6 sı uyuyor uyumaya devam ediyor :mad:

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Onayladılar demek, umarım artık bi' siyasi irade konur ortaya.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
wwhirlwind dedi ki:
ne bekliyordunuz ki son 5 senede ulkede birçok sey değişti ve ikinci 5 senelik donemde de bunların sonucları ortaya cıkıyor ama ne yazıkk ki hala ulkenin % 46,6 sı uyuyor uyumaya devam ediyor :mad:

Yahu Kaç kez yazıldı tartışıldı bu konu. Kimse Uyumuyor Bilakis bu Dönemden Önce gelenler İnsanları uyutarak Günü birlik Çalışmış ve Günü Kurtarma hesapları yapmış İktidarların Dış Politakada Aktif Siyaset yapamadığından dolayı Şuan Dış Politikada Yeterince Söz sahibi Değiliz. Ancak bunu Son 5 senede yapılanlara bağlamak ne derece doğru tartışılır. balık baştan kokmuş bi kere Ancak bunun Düzelmesi Zamana ve Akıllıca Kararlara bağlı. Öyle "Kılıcı Çektim gel Hadi" Dönemi Bitti. Artık Tüm Siyasi İlişkiler Masa başında oluyor. Eğer Elinde yeterince Koz yoksa Batan taraf Yine biz oluruz.

Bu Yüzden bu Şekil haberler Çıkınca hemen Çamur atmak yerine, yapılan hamlelerin 3-4 hamle sonraki vereceği Sonuçları hesaplamak-Düşünmek gerekiyor. Ayrıca Bazen Şer Gibi Görünen Olayların Sonucu Hayır, Hayır Gibi Görünen Olayların Sonucu Şer olabilmektedir.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ermeni iddialarının kabulü eski tarihlerden beri olan ileriyi göremeyen hükümetlere kadar dayanmaktadır ama artık şu ülke insanı yanlışa yanlışla cevap vermeyi de bırakmalı, bizleri aptal yerine koymamalıdır, akepenin izlediği yanlış politikayı hemen "e diğerleri de yaptı" diye savunmak saçmalığın daniskasıdır, akepe iktidarsa heralde şimdi o eleştirilecek ne yapmalıydıyı tartışırsak bu ülke ayvayı yer, ne yapılmalı diye tartışılır! Yakın geçmiş ve glecek konuşulur, bunda kızacak bir şey yok.

Akepe en çok dış politik girişimleri nerede yaptı? Avrupa ve Amerika öyle değil mi? Peki bu kadar girişimden sonra avrupa ülkelerinde soykırımı kabul edenler neden oldu? En önemlisi de önceki dönemlerde soykırım kabulü olduğunda halka bu anlatılırdı akepe zamanında olanlardan bilinçli olarak haberdar edilmedik bile, uyutulduk milletin almanyanın, hollanda'nın kabulünden haberleri bile olmadı. Aman anlatıp milliyetçileri harakete geçirmeyin deyip basın susturuldu.

Bir şeyler yapılması gerekli bu başarısızlıklar bu dönemde oluyorsa akepenin başarısızlığıdır artık iyi olan şeyleri biz yaptık deyip kötü olanları eskilere yıkmayı bıraksınlar.

Başbakan ABD'de sürekli danışman bulunduruyor sürekli oraya gidiyor hatta ilk akepe kurulduğunda kendisinden icazet için Amerika'ya gitmişti ve hiçbir sıfatı olmayan tayyip erdoğan abd başkanıyla görüşmüştü (hadi bir muhalefet lideri abd başkanı ile görüşsün mümkün mü) ama buna rağmen bu kararlar alınıyorsa akepeliler de şu soruyu sormalılar.

"sen gidince oralarda ne yapıyorsun? Çok geziyorsun diyenlere kızıp biz oturmuyoruz çalışıyoruz diyorsun da ne yapıyorsun sen oralarda, sadece gizli kapılar ardında anlaşmalar mı imzalıyorsunuz meclise bile getirmeye cesaeret edemediğiniz?" diye sormak lazım.

İyi olay olursa akp yi övelim, e kötü olayları kimden hesap soracağız "eskilere"! şehitler olur akepeliler "eskiden de oluyordu" e sen eskilerle aynıysan ne diye kardeşim bu milleti oyalıyorsun, eskiden olanlar olmasın diye size oy vermedi mi bu millet.

Herkes körü körüne kendisini savunuyor olan bize oluyor. Bir hata vardır bu hata da şirin gözükme çabasıdır, bakın van'da ki ermeni kilisesi açılması adamlar karabağda seni katlediyor biz yalakalık peşindeyiz, adamlar her ülkede aleyhte karar çıkartma çabasında biz sokakda "ermeniyiz" diye bağırtılıyoruz.

Artık herkes şunu bilsin dış politika aynı zmanda yazılılk asasına göre işler "bana söz verdi, sayın buşun kararlılığını gözünden anladım" deyip, bu milleti uyutup ardından da 13 15 şehit veriyorsan ortada sorun vardır, bu işler sözle bilmem neyle olmaz kararlılık lazım, yalaka olmamak lazım, milli onur şeref lazım.

Bu milleti mahvoluruz yok oluruz diye kandırmanın, sindirmenin, susturmanın, yok önce düşünelim diyerek pısırıklaştırmanın anlamı yok böyle de politika yürümez.

Dış politikalar yıllar geçen süreçte oluşur, bir günlük düşünmeyle olacak iş değil, planlar vardır hazırlıklar vardır, nasıl ki afet eylem planları, savaş planları vardır önceden hazırlanan bunlarda da planlar vardır eğer bu plan yoksa sorumlusu ben değilimdir.

Ermeni soykırımının özellikle ABD'ce kabulü bu ülkenin bölünmesi anlamına gelir, bu düşünülecek bir mevzu değil eylem yapılması gereken bir mevzudur.

Her şeye rağmen bu karar meclisten çıkmaz diye düşünüyorum, ABD o kadar salak değil "ölümü gösterip sıtmayla yaşamamızı istiyor ve buna razı etmek istiyor" ben abd bu oyunu kazanır kanaatindeyim, ermeni yasası çıkmayacak, hükümet kuzey ıraktki oluşuma izin verecek. İleride bölünmeyle karşılaşacağımız aşikardır. Eğer hem soykırım iddiası kabul olur hem de kuzey ırakta devlet kurulursa bu süreç Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dış politika açısından rezalet bir dönemi anlamına gelir ülkeyi bölecek iki olayda tamamlanmış parçalanma süreci başlamış olur.
Zaten kendi halkına verdiği elektrikten daha ucuza kuzey ırakta peşmergelere elektrik veriyorsa bu devlet, zaten her şey bitmiş demektir.

Kuzey ırakla ilgili bunlar, barzaniye ABD'nin kuzey ırak politikasına destek olmamız için yapılan oyunlar.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
@BacKDooR AKP karşıtı yazılarına devam ediyorsun, hayırdır sen her hangi bir partide mi çalışıyorsun? yok çalışıyorsan AKP nin akepe olmadığını bilirsin sanırım ;)

son 2 AKP hükümetide dış siyasette yetersiz kalmıştır.. bence tek başarısız oldukları konuda budur... ayrıca türkiyenin bölüneceği, kuzey ırakta da bir kürt hükümeti kurulacağı söylentileride gerçeği yansıtmamaktadır.. ölen şehitlerimizde, çıkan ermeni tasarısının ABD kabul edilmesininde tek sebebi vardır.. türkiyenin Kuzey Irak'a girmesinin istenmesi.. bunu farklı yerlere çekmek yanlıştır. AKP hükümeti ne kadar dirensede bunu yapacak çünkü bunu yapmazsa iktidardan olcak ;)

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sayın baltacı çıkın yzdıklarımdan alıntı yapın şu konuda haksızsın diyin ama lütfen "yok akepe karşıtlığı" falan demeyin bana, bakın yazdıklarım yukarıda hangisi yanlış.

Irağa girmemiz demek abd'nin büyük ortadoğu projesinin yerlebir olması demek asker terörist için mi istiyor sanıyorsunuz sadece? onlar kendisi dedi kesin çözüm değil diye, askerin niyeti dışişlerinin engelleyemediği kuzey ırak oluşumunun hızını kesmek.

Abd girmemizi istemiyor "akepeli yetkililer sanki abd girmemizi istiyormuş gibi gösterip, milletin operasyon istemekten vazgeçmesini sağlamaya çalışıyorlar" sizin yaptığınız gibi, kuzey ırağa girmemiz kalıcı olursa abd bunu istemiyor, çünkü bu kürt devletinin kurulmasının önünde bir engeldir.

Akepe seçimlere kadar giremez, belediye seçimleri var. Recep beyin sayın başkanı buş (ben demedim kendisi dedi) kasımda talimatını versin ona göre davranır, muhtemelen diyecek ki "girmiş gibi yap hemen çık, hem kamuoyu seni alkışlasın hem benim başım ağrımasın" görürsünüz.

Neyse konuyu saptırmayalım konu ermeni iddiaları, yazdıklarımdan alıntı yapıp şurada yanlışın var deyin ermeni konusunda akepeye eleştirilerimde seve seve yanıt veririm.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
BacKDooR
Hiçkimseye bukadar katılmamıştım,Gerçekten dediklerinin hepsi doğru,yanlışlarınıda bulmak lazım hükümetin,gerçekten haklısın,Sen hangi Partiye verdin yada vericeksin,Gerçekten tek Merak ettiğim şey bu nolur,bana cehepe deme,kendi partilileri bile artık baykalı istemiyor,bana kimi önerirsin,yada cehepe yi önerirsen bana açıklamasını yaparmısın,mademki Aydınsın aydınlanalım(laf icabı,bi kasıt yok)
Bu sorum sadece ve sadece Backdoor a dır,başkaları bakıpta bana cevap yazmasın lütfen
Yanlış anlama sana hangi partili olduğunu sormuyorum,(binevi)sen olsan ne yapardın

Yda kafana göre belki cevap yazmak istemessin

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ben düşüncelerimi belirttim zaten AKP hükümeti Dış siyasette başarısız olmuştur, olmayada devam etmektedir...;)

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
acı_gerçek
Önce şunu söyleyeyim ben aydın değilim, aydın deyince aklıma hepimiz ermeniyiz diyenler geliyor o nedenle aydın sözünü hem sevmem hem kültür açısından fazla idialı bir kabulleniş olur ki bu da doğru olmaz, haberleri takip eden, gazete kitap okuyan biriyim o kadar.

Parti ismi vermem doğru değil, sen ve bir çok arkadaş bunu bana sordu bu güne kadar chp'ye ya da sol partilere oy vermedim hiç ama akepeyi eleştirince genelde cehepeli olunuyor, daha önce bunlara zaten yanıt vermiştim.

Neyse ermeni soykırımı bir arkadaşın dediği gibi eskilerden gelen hep küçümsenmiş küçümsendikçe ermeniler tarafından abartlmış bir mevzu, 400 bin derlerken milyonlar demeye başlamışlardır.

Bu mesele bizim ileriyi göremememizden, sscb sanki hiç yıkılmayacakmış gibi düşünmemizden kaynaklanmıştır, böylece hep ABD yanımızda yer alacaktı ama öyle olmadı öküz öldü ortaklık bozuldu, ABD yeni ortak arayışında, barzani; kuracağı devlet küçük Amerika olacak ve düşünün ki süper güçle komşu olacaksınız, bundan sonra söz sahibi olmanız mümkün olabilir mi?

İşte kıyametlerin asıl nedeni de budur. ABD bu hayal peşinde, Türkiye kendi kuyusunu kazmaya devam etti, şimdi ABD içine gir deyince de ayaklanıyoruz, kardeşim içine gireceğini bilerek kuyuyu açan sensin neden itiraz ediyorsun ki.

Benim bu konuda akepeyi eleştirme nedenim bunların tanınamasında katkısı olmasından dolayı değildir, elbette diğer hükümetler olduğu gibi akepede beceriksiz davranmıştır onlara kızdığımdan farklı kızıyorum akepeye çünkü;

Sözler üzerine politika yapması, anlayış, hoşgörü gibi kavramlar uluslararası hukukda bir şeye yaramaz, yazılı belge olmadığı sürece 50 takla da atsan kimse sonradan bak bunlar bunu yaptı demez, ermeni, abd, ab çıkarı bunu tanımaktan geçiyor, bunu anlamamak için kör olmak gerek

O günleri anlatan gerçek çekimler olsa, o görüntülerde ermeniler bizi katlediyor da olsa, bu onların işine gelmez ve yine bize haksızsınız derler, yoksa aihm'de nasıl Türkiye'de ki toprakları sözde soykırımda katledilenlere verecekler? buralar onların diyecekler, bütün bunları bilerek taviz verilir mi, yalakalık, şirinlik yapılır mı Allah aşkına.
Böyle yürüyen politika yapmak intihar etmektir.

Mesela kıbrıs, kıbrısta yazılı belge alamadı akepe, adamlar söz verdi ambargo kalkacak diye kalkmadı, yazılı belge yoksa adamlar yapmazlar, ama senin imzaladığın kıbrıs şartını önümüze koyuyorlar al işte bu beceriksizliktir, sonrada söz verdiniz ama tutmadınız diye abdullah gül ağlıyordu yahu sen dışişleri bakanısın, bu işler sözle yürüyor mu? yazılı belge alamıyorsan bu senin beceriksizliğin, adamlar kerküke harekat yapmayacağımıza dair dubaide imza almışlar, bakın politika budur başarı budur amerika nasıl da imzalatmış akepeli babacan'a, şimdi bu adam dışişleri bakanı oldu buyurun buradan yakın.

Namusunu 1 milyar dolara satanlar bakan oluyor nasıl kızmam, eleştirmem, önceden hiç değilse bir onurumuz vardı, şimdi o da gitti daha çok kızma nedenim budur, yoksa akepe de diğerleri de başarısızdırlar bu konuda onları övecek kadar aptal değilim.

Parayı almadan senet imzalarsan adam sana ben bu parayı vermiştim der sen de bakarsın öyle. Uluslararsı hukukta bunlar vardır. Kıbrısta annan planını kabul ettik değişen ne oldu? Adamlar ab'ye girdi bize ambargoya devam.

Amerikadaki ermenilere bakın hepsi diyasporalarda, adamlar her daim bir aktivitenin içersinde rol alıyor, kitap satıyor, dağıtıyor, gösteri yapıyor.

Malesef bizim halkımız oralarda bunları yapamıyor milyolarca Türk'ün olduğu Almanya bu kararı alabiliyorsa düşünün artık. Ermenilerin oy hakkı varda bizimkilerin yok mu?

Bunun nedeni tarihi süreç, sivil toplum örgütleri osmanlı zamanında yoktu, gösteri yoktu bu alışkanlıklar yoktu yapılamazdı, cumhuriyet döneminde de aynı kültür egemen olmaya devam etti, yani anlayacağınız o ki ermeniler sahada rakip yokken boş kaleye gol atıp duruyorlar.

Hükümetler bütçe ayırmalı, yahudilerin yaptığı gibi adamlar satın almalı, onlara bu politikaları yaptırmalı, amerikada lobi şirketleri var onlara para ödeyip aleyhinde propagandalar yapmalı, artık savunmadan çıkıp saldırıya geçip asıl katliamı onlar yapmıştır demeli bu işler sadece siyasetle olmuyor kamuoyu desteği şart, ermeniler bunu güzel yapıyorlar onlar nasıl yapmışsa biz de yaparız ama dediğim gibi Amerika'daki Türkler kan uykularından uyanamamışlar tıpkı Türkiye, Almanya, Hollanda, Fransa'da olanlar gibi.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Olay budur yaa,ilk defa birine bukadar katıldığımı görüyorum,Hayret
;D Hakkaten Hayret,ama sen başa çıksaydın nasıl olurdun,orası yine görünür gibi deil,başa çıkanlarda hep bi değişiklik görüyorum
Şu yazıyı,kopyalayacaksın,Bütün başa çıkanlara,birkezde olsa suratına vuracaksın
Bilgilendirdiğin için Teşekkür ettim
İnşallah yolunu şaşırmassın(amin)
Şımaranlar yolunu kaybediyor.Genelde

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bekara karı boşamak kolaydır derler, o pozisyonda görünmek istemiyorum.
Yakarım, yıkarım desem hem doğru olmaz hem inandırıcılığım kalmaz, başa geçsem bu konuda yapacağım şey dediğim gibi kamu oyu oluşturmaya çalışmak olur, ama verde kurtul mantığı asla taşımam bugün yaplanlar gibi orası kesin.

Ama asıl kamuoyu Türkiye'de oluşturulmalı, insanlar cahil adamla sohbet ediyorsun.
"Ya kıbrısı ver gitsin zaten o insanlar bizi sevmiyor",
"ya kuzey ırakta yeni devlet kurulsun bize zararı ne"
"ya abd ermeni soykırımını tanımış bize ne ya biz reddediyoruz, bize zararı yok"

Türk insanı bunları söylüyorsa bunun iki açıklaması vardır, ya cehalet ya ihanet.

Adam kıbrısın karlofçadan sonra Türk insanın ileri adım attığı tek nokta olduğunu, dünyaya açılan kapı olduğunu, güvenliğin sigortası olduğunu, kıbrıslı Türklerin kara kaşı gözü için değil Türkiye Cumhuriyet'inin güvenliği için sahip çıkılması gerektiğini bilmiyor.

Iraktaki yeni devletin kukla Amerikan devleti olacağını, ingilizlerin bu sınırları çizerken sadece fiziki özelliklere göre değil beşeri yapıya görede sınırı çizdiğini, ırakın kuzeyindekilerle hemen Türk sınırındaki aşiretlerinde bu sınırla birlikte bilinçli olarak ikiye bölündüğünü, ileride böyle bir devlet kurulduğunda akrabamız devlet kurdu bizde onlardanız deyip toprak isteyeceğini;

Ermeni soykırımını tanırsa, ermenilerin tazminat isteyip, bu toprakları geri almak isteyeceğini, şimdi soykırımı tanımamızı isteyenlerin o zaman buraların ermnei toprağı olduğunu, katledilenlerin topraklarına el konulduğunu söyleyip toprak isteyeceklerini, malesef ama malesef bilmiyorlar.

Kendi ülkemde bu bilinci sağlardım önemli olan da bu doğuda Türk kürt herkesin evi var ermenilere mi verecekler bu toprakları.

Bilgilendirmeden, bu milletin bir şeyleri savunması, yapılanların doğru mu yanlış mı olduğuna karar vermesi imkansız.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yapıcam diyen insanlar çok çıktı,Gerçekten bütün samimiyetimizle inandık ve oy verdik,ama Başa çıktığı zaman ABD şike mi teklif ediyo,napıyosa...!! Bişeyler bizim zararımıza oluyor,hemde aklın mantığın almadığı şeyler bile oluyor
O yüzden,En Kralına bile güvenmiyorum,ama,Başka çarem kalmayınca,en azından gördüğüme veriyim,diyorum

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
abd den de bu beklenirdi zaten... abd çıkarları doğrultusunda hareket eden insanlarn yönettiği bi ülke.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...