AMD Sürücü Yüklerken Donma ve Ardından Siyah EKRAN

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar,1 gün evvel Windows 10 64 bit Single Language'in temiz kurulumunu yaptım. Fakat ekran kartı sürücümü(HD8750M) yüklediğim sırada yükleme yarıda kalıyor ve ekran cevap vermiyor.Bilgisayarı kapatıp açmayı denediğimde ise siyah ekran geliyor.

C'de Windows 10 kurulu iken E'de ise Windows 7 var ve Windows 7 de kartlarım sıkıntısız çalışıyor yani ekran kartında problem yok.

PC Donanımlarım:

Intel Core i7 4500U işlemci
ATI HD8750M+HD GRAPHICS 4400 grafik kartları
8 GB DDR3 1600 MHZ RAM
750GB 5400RPM HDD

Güncel kalmak için Windows 10'a geçeyim dedim fakat bu gidişle 7 ye mahkum olacağım gibi :)

Yardımlarınızı esirgemeyiniz,teşekkür ederim :)

enesyuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Sisteminde 2 işletim sistemi bulundurmanı tavsiye etmem. Amd'nin bazı modellerinin sürücülerinde Windows 10 desteği yok. Grafik kartın Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. E deki windowsuda sil temiz Win10 32bit kurulum dene olmazsa çare 7.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle cevap için teşekkürler fakat 2 işletim sistemi bulundurmamın ne gibi bir zararı olabilir?
Ayrıca 32 bit neden 8 GB ramin 5 ini çöpe mi atayım :)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Kurulum sırasında internette falan sırf yapıyor musunuz ? Uğraşıyormusunuz bir şeylerle

enesyuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle cevap için teşekkürler fakat 2 işletim sistemi bulundurmamın ne gibi bir zararı olabilir?
Ayrıca 32 bit neden 8 GB ramin 5 ini çöpe mi atayım :)
İllaki Windows 10 kullanacağım diyorsanız grafik kartınızın 32bit sürümü tanıması ihtimalini düşünerek söyledim. Tabiki 32bit ram açısından iyi değildir. 2 işletim sistemi olmamasını şu açıdan söyledim grafik kartında sıkıntılar çıkabilir 7de optimum çalışırken 10da tam verim alamayabilirsin.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Driver sırasında arka planda açık programlar kuruluma engel olmaz donanım ve işletim sistemi arasında bir sorun.
Kurulum sırasında arka planda açık programlar kuruluma engel olur . AMD kartımı guncellerken arkada sırf yapıyordum ve kurulum çöktü pc kapandı . Kurulum sırasında arka planda hiçbir uygulama açık olmamalı.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kurulum sırasında internette falan sırf yapıyor musunuz ? Uğraşıyormusunuz bir şeylerle
Yok hayır zaten temiz kurulum ardından sürücü yüklüyorum yani başka bir şey ile uğraşmıyorum. Yalnız catalyst 15.71 i çalıştırabiliyor. Fakat güncellediğim zaman bu hata oluşuyor.

enesyuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kurulum sırasında arka planda açık programlar kuruluma engel olur . AMD kartımı guncellerken arkada sırf yapıyordum ve kurulum çöktü pc kapandı . Kurulum sırasında arka planda hiçbir uygulama açık olmamalı.
Eski bilgisayarımda driver kuruyordum amd ve arka planda chrome youtube facebook gibi siteler açıktı sadece krulum esnasında birkaç kez ekran gidip geliyordu arkadaşın konusu işletim sisitemiyle alakalı bir durum yeni bilgisayarımda nvidia sürücü kurarken Battlefield 4 oynuyorum bir sorun olmuyor.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Eski bilgisayarımda driver kuruyordum amd ve arka planda chrome youtube facebook gibi siteler açıktı sadece krulum esnasında birkaç kez ekran gidip geliyordu arkadaşın konusu işletim sisitemiyle alakalı bir durum yeni bilgisayarımda nvidia sürücü kurarken Battlefield 4 oynuyorum bir sorun olmuyor.
Ekran kartınının modeline göre değişir . Arkadaşa yardım edelim :)

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
AMD den manual driver select bölümünden hd8750m ve 64 bit Windows 10 seçip aynı kurulum adımlarını gerçekleştirirsem yine aynı şeyler olacak :D İşin ilginç yanı ne kadar geri yükleme noktası oluşturursam oluşturayım bu olay olduğunda sistem geri yüklenmiyor ve sistem korumasını açmam gerektiğini söylüyor.Fakat sistem koruması açık. Bu yüzden kalıcı bir çözüm bulana kadar 15.7 de kalma kararı aldım,öneriler varsa alabilirim :)

Tüveni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba aynı ekran kartından benim pc de var acer e1-572g aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi? windows 8.1 içi acer'ın sitesinden amd driver'ı 2014'ten kalma oyunlarda fps çok düşük oluyor. son sürüm(crimson relive 17.2.1) ile güncelleme yaptığımda bilgisayarı kapatırken ekran kitleniyor hemen hemen aynı sorun .

Son mesajlar