AMD ekran kartı görmeme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İyi günler sorum şu hp pavilion g6-1005et modelli bir notebook'a sahibim. Ekran kartı olarak Intel kullanıyorum. internetten bilgisayar özelliklerine bakarken bişey gözüme takıldı. Özelliklerde AMD Radeon™ HD6470 modelli bir ekran kartı olduğunu öğrendim. Fakat kullanamıyorum Dxdiag baktığımda Intel HD Graphics gozukuyor. Aygıt yoneticisine baktığımda Sadece Intel Gözukuyor. 1 haftadır araştırmadığım yer kalmadı. Biostan ayarlamaya çalıştım ama Advanced menüsü yok. Yardımlarınızı bekliyorum

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
İyi günler sorum şu hp pavilion g6-1005et modelli bir notebook'a sahibim. Ekran kartı olarak Intel kullanıyorum. internetten bilgisayar özelliklerine bakarken bişey gözüme takıldı. Özelliklerde AMD Radeon™ HD6470 modelli bir ekran kartı olduğunu öğrendim. Fakat kullanamıyorum Dxdiag baktığımda Intel HD Graphics gozukuyor. Aygıt yoneticisine baktığımda Sadece Intel Gözukuyor. 1 haftadır araştırmadığım yer kalmadı. Biostan ayarlamaya çalıştım ama Advanced menüsü yok. Yardımlarınızı bekliyorum
Merhaba öncelikle yeni nesil sistemlerde 2 farklı grafik işlemci kullanılıyor. Masaüstünde intel grafik arabirimi, oyunlarda ise mevcut ekran kartınız.
Dxdiag info ekranında ekran kartınızın modelini görememenizin sebebi o an intelin devrede olmasıdır. Ancak aygıt yöneticisinde göremiyorum diyorsanız burada bir problem olabilir. Bu problem ekran kartı sürücünüzün eksik veya hatalı olmasından kaynaklanabilir. Öncelikle BIOS da ekstra bir ayar yaptıysanız tekrar BIOS a gidip varsayılan ayarlara geri dönün. Daha sonra,
AMD Driver Autodetect
adresinden otomatik tanımlama uygulamasını indirip bu aracın mevcut ekran kartınızın modelini bulup işletim sisteminize göre size sürücü sunmasını bekleyin. Sürücü bulunduğunda indirip yükleyin. Yükleme esnasında bir problem yok ise ve en önemlisi fps olarak yüksek sonuçlar almanız gereken oyunlarda sıkıntı yaşamıyorsanız ortada problem yoktur. Yazıyı çok uzatmadan birşey daha söylemek isterim eğer 2 grafik arabiriminin çalıştığını ve gerekli tüm ayarlarının yapıldığından emin olmanıza rağmen masaüstünden oyuna geçiş esnasında problem yaşıyorsanız(intel=>amd) işletim sisteminiz ile ilgili ayarların yapılması gerekir.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Şimdi özelliklerinde varsa ben var sayıyorum ki var internetten sürücüsünü indir Eğer kurulum da bir hata vermezse vardır demek ya da bir sıkıntı yoktur demek Eğer internetten doğru sürücüyü indirip kurdunuz hata verirse tekrar dönüş yapın. Şunu da eklemek isterim bağzı modeller de otomatik olarak seçim yapıyor yani sen grafik ayarı yüksek oyun aç otomatik olarak ekran kartını geçiş yapıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tabi sürücüsü yüklüyse ekran kartının

Son düzenleme:

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Durmuşkandemir Hocam iyi gunler sürücüsünü yüklemeye çalıştığımda paket yukleme hatası aldım

@SametUCA Hocam işletim sistemi windows 10 home 64 bit kullanıyorum. Aygıt Yoneticisinde gozukmuyor biosuda fabrika ayarlarına dondurdum. Genede olmadı :( . şu sorun hallolsun başka bişey istemem

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
@Durmuşkandemir Hocam iyi gunler sürücüsünü yüklemeye çalıştığımda paket yukleme hatası aldım

@SametUCA Hocam işletim sistemi windows 10 home 64 bit kullanıyorum. Aygıt Yoneticisinde gozukmuyor biosuda fabrika ayarlarına dondurdum. Genede olmadı :( . şu sorun hallolsun başka bişey istemem
Peki sürücüyü doğru indirdin mi internetten mümkünse bana resmini atabilirmisin hatanın doğru sürücüyü indirdiğine emin sen

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Durmuşkandemir hocam dediğim gibi Aygıt yoneticisinde gözükmüyor ben internet üzerinden bilgisayar özelliklerine bakarken farkettim AMD ekran kartını. Sürücüyüde özelliklerine baktığım sitedeki model numarasından indirdim. buda fotoğraf

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    88.4 KB · Görüntüleme: 1,472

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@SametUCA Hocam ben o yolların hepsini denedim. Sorunumu biosta çözeceğim ama Advanced kısmı yok biosta

@SametUCA Hocam dediğin programı indirdim ve şöyle bi şeyle karşılaştım Fotoğraf;

Fotoğraf bu;

Ekli dosyayı görüntüle 32603

Ekli dosyayı görüntüle 32604

@SametUCA @Durmuşkandemir Fotoğrafı ne yaptımsa atamadım hata aynen şöyle; Hata 175 - Desteklenmeyen bir AMD grafik kartı donanımı nedeniyle AMD yükleyici devam etmiyor.

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
@SametUCA Hocam ben o yolların hepsini denedim. Sorunumu biosta çözeceğim ama Advanced kısmı yok biosta

@SametUCA Hocam dediğin programı indirdim ve şöyle bi şeyle karşılaştım Fotoğraf;

Fotoğraf bu;

Ekli dosyayı görüntüle 32603

Ekli dosyayı görüntüle 32604

@SametUCA @Durmuşkandemir Fotoğrafı ne yaptımsa atamadım hata aynen şöyle; Hata 175 - Desteklenmeyen bir AMD grafik kartı donanımı nedeniyle AMD yükleyici devam etmiyor.
Acaba ekran kartı arızası ya da modellere göre değişiklik gösteriyor olmasın yani belki aynı modelin ekran kartlı olan serisi bir de ekran kartı olmayan serisi olabilir yoksa normal şartlarda aygıt yöneticisinde çıkması lazım

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Durmuşkandemir Hocam modelleri hepsini araştırdım neredeyse hepsinde 1 gb harici olduğu yazıyor

İnşallah çözerim şu sorunu yaa

Son düzenleme:

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnşallah çözerim şu sorun

@Durmuşkandemir Valla çok saol hocam bilgisi olan biri yardım eder belki bende hala araştırmadayım çözümü bulursam paylaşacam.

Son düzenleme:

PowerSound45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Edit :| anakartı komple söküp fanın altında işlemci haricinde bir şey dhaa gördüm üstündeki termal macunu silip baktığımda üzerinde AMD yazıyordu. İçinde bir ekran kartı var ama aktif değil nasıl yaparım bilmiyorum.

Ruyifo

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Edit :| anakartı komple söküp fanın altında işlemci haricinde bir şey dhaa gördüm üstündeki termal macunu silip baktığımda üzerinde AMD yazıyordu. İçinde bir ekran kartı var ama aktif değil nasıl yaparım bilmiyorum.
çözebildin mi bari 2 yılda :>D

paradox_0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle yeni nesil sistemlerde 2 farklı grafik işlemci kullanılıyor. Masaüstünde intel grafik arabirimi, oyunlarda ise mevcut ekran kartınız.
Dxdiag info ekranında ekran kartınızın modelini görememenizin sebebi o an intelin devrede olmasıdır. Ancak aygıt yöneticisinde göremiyorum diyorsanız burada bir problem olabilir. Bu problem ekran kartı sürücünüzün eksik veya hatalı olmasından kaynaklanabilir. Öncelikle BIOS da ekstra bir ayar yaptıysanız tekrar BIOS a gidip varsayılan ayarlara geri dönün. Daha sonra,
AMD Driver Autodetect
adresinden otomatik tanımlama uygulamasını indirip bu aracın mevcut ekran kartınızın modelini bulup işletim sisteminize göre size sürücü sunmasını bekleyin. Sürücü bulunduğunda indirip yükleyin. Yükleme esnasında bir problem yok ise ve en önemlisi fps olarak yüksek sonuçlar almanız gereken oyunlarda sıkıntı yaşamıyorsanız ortada problem yoktur. Yazıyı çok uzatmadan birşey daha söylemek isterim eğer 2 grafik arabiriminin çalıştığını ve gerekli tüm ayarlarının yapıldığından emin olmanıza rağmen masaüstünden oyuna geçiş esnasında problem yaşıyorsanız(intel=>amd) işletim sisteminiz ile ilgili ayarların yapılması gerekir.
aga ben senin dediğin AMD Driver Autodetect driverını indirdim bu uygulama bilgisiyarınızda çalışmmıyor hatası veriyor galiba biosdan etkinleştirmem gerekiyor nasıl etkinleştirebilirim ve bilgisiyarım HP pavilion g6 bende 2 ekran kartım var bilgisyarımın maosuepad'in sağ kısmında radeon graphıcs stekırı var bilgisiyarın internetteki özeliklerindede radeon yazıyor lütfen yardımcı olurmusun bu konuda.

Son mesajlar