AMD Dizüstü Bilgisayar Hakkında Tecrübesi Olanlar

Bu konuyu okuyanlar

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Daha önce konu açıldı mı bilmiyorum.
2000 lira bütçem var öyle çok oyun oynayan birisi değilim AUTOCAD gibi programlarda kullanmayacağım en fazla ADOBE PHOTOSHOP kullanırım oyun olarak da belki bi ihtimal CALL OF DUTY ama en çokta PES13 oynarım. Onun dışında öğrenci olduğum için ödev yaparım ders çalışırım film izlerim.
AMD işletim sistelimli bi laptop buldum fiyatı çok uygun geldi HP 15-BW011NT AMD A10 9620P 8GB 1TB Radeon 530 Freedos 15.6"
hepsi burada da 1899 lira
HP 15-BW011NT AMD A10 9620P 8GB 1TB Radeon 530 Freedos 15.6" Fiyatı
sizce alınmalı mı ? tam bana göre dediğim gibi öyle ağır programlar falan kullanmicam gündelik işlerde sadece.
bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkür ederim şimdiden :)

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bence photoshop kullanıyorsan alma hocam hp+ amd birleşince sorun çıkabilir.

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence photoshop kullanıyorsan alma hocam hp+ amd birleşince sorun çıkabilir.

hocam yanlış anlamazsanız ne gibi sorunlar çıkabileceğini sorabilir miyim ? ve sorun çıkmaktan kasıt nedir ? bilgisayar yanacak değildir heralde değil mi ?
Bide bu AMD A10 9620P işlemci İNTEL de hangi işlemciye denk geliyor acaba ?

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
hocam yanlış anlamazsanız ne gibi sorunlar çıkabileceğini sorabilir miyim ? ve sorun çıkmaktan kasıt nedir ? bilgisayar yanacak değildir heralde değil mi ?
Bide bu AMD A10 9620P işlemci İNTEL de hangi işlemciye denk geliyor acaba ?
Tabiki yanacak değil hocam :) kasmalar olur Photoshop kullanırken donma vb yaşayabilirsin adobenin eski sürümlerini kullanabilirsin yerine. Google' a işlemci karşılaştırma yazarsan kıyaslama yapabilirsin

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hocam ben amd işlemcilerin intel ile karşılaştırma sonuçlarına bakmıştım çok güvenilir bir test programından daha önce ve sonuç amd tarafında dizüstüler için berbattı ! alma derim. zaten hp ucuz ve kalitesiz bir laptop üreticisi genelde alt seviyelerinde...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Merhabalar
Eğer amacınız oyundan ziyade ödev,film,Photoshop ve Autocad gibi programları kullanmaksa tavsiyem Full HD çözünürlüğe sahip bir bilgisayar almanız.Ayrıca SSD ile bu programlarda üst düzey hızlara ulaşabilirsiniz.Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz bu modeli öneririm.Bu model Full HD ve depolama alanı olarakta yeterli.Sistemi ve kullanacağınız belli programları SSD ye kurarak maksimum verim alabilirsiniz.
(Lenovo V510 Intel Core i5 7200U 4GB 1TB + 128GB SSD Radeon Fiyatı)

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Eğer amacınız oyundan ziyade ödev,film,Photoshop ve Autocad gibi programları kullanmaksa tavsiyem Full HD çözünürlüğe sahip bir bilgisayar almanız.Ayrıca SSD ile bu programlarda üst düzey hızlara ulaşabilirsiniz.Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz bu modeli öneririm.Bu model Full HD ve depolama alanı olarakta yeterli.Sistemi ve kullanacağınız belli programları SSD ye kurarak maksimum verim alabilirsiniz.
(Lenovo V510 Intel Core i5 7200U 4GB 1TB + 128GB SSD Radeon Fiyatı)
hocam çok saolun tavsiyeniz için ama bütçemi aşıyor ve 4 GB ram var bu gönderdiğiniz öneride :) amacım AUTOCAD kullanmak değil demiştim o yüzden yüksek performanslı bi bilgisayar düşünmüyorum :) dediğim gibi en çok ödev-video-belki photosop çok sık değil oda. bide olursa arada sırada PES13. yani bunları düşününce AMD nin o kadar eksik kötü olacağını pek düşünmüyorum. yapacağım işlerden hangisi bu kadar donmaya kasmaya sebep olabilir ki :)
ama bir de youtube de bu AMD işlemcilerinin oyun performanslarını falan izledim o kadar kötü değil yani. GTA V - CC GO falan yazmışlar. ya onlar çok abartıyor yada ben pek fazla bilgiye sahip değilim bu konuda affınıza sığınıyorum o yüzden :) dediğim gibi amacım öyle oyun bilgisayarı falan değil sadece video-ders-belki photosop bide pes13 :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

hocam ben amd işlemcilerin intel ile karşılaştırma sonuçlarına bakmıştım çok güvenilir bir test programından daha önce ve sonuç amd tarafında dizüstüler için berbattı ! alma derim. zaten hp ucuz ve kalitesiz bir laptop üreticisi genelde alt seviyelerinde...
siz tam olarak ne marka kullanıyorsunuz ve özelliklerini fiyatını öğrenebilir miyim hocam ? bir de ne tür işlemler yapıyorsunuz pc de ? (oyun-program vs)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tabiki yanacak değil hocam :) kasmalar olur Photoshop kullanırken donma vb yaşayabilirsin adobenin eski sürümlerini kullanabilirsin yerine. Google' a işlemci karşılaştırma yazarsan kıyaslama yapabilirsin
peki hocam sağolun güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim :) sanırım biraz daha iyi araştırıp biraz daha para biriktirip daha iyisine yönlenecek gibiyim :)

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben hp laptop almıştım ama kendime değil, bilgisayarı incelemiştim ve rakiplerine göre vasat, hem de kısıtlı teknoloji kullanılıyor... performance test programı ile amd ve intel işlemcileri karşılaştırmıştım sonuç amd berbattı...

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben hp laptop almıştım ama kendime değil, bilgisayarı incelemiştim ve rakiplerine göre vasat, hem de kısıtlı teknoloji kullanılıyor... performance test programı ile amd ve intel işlemcileri karşılaştırmıştım sonuç amd berbattı...
peki saolun

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
O zaman çok acil değilse Laptop alma durumunuz bekleyip dediğim modele yönelebilirsiniz.Dolar kuru yüzünden piyasa bir hayli uçmuş durumda yoksa bu bilgisayarın 1900-1800 TL civarı satılması gerek.İleride RAM ekleyebilirsiniz bu çok kolay bir işlem.Son olarak AMD işlemcili dizüstü bilgisayarları bende çok önermiyorum çünkü fazla ısınma yapabiliyorlar.

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman çok acil değilse Laptop alma durumunuz bekleyip dediğim modele yönelebilirsiniz.Dolar kuru yüzünden piyasa bir hayli uçmuş durumda yoksa bu bilgisayarın 1900-1800 TL civarı satılması gerek.İleride RAM ekleyebilirsiniz bu çok kolay bir işlem.Son olarak AMD işlemcili dizüstü bilgisayarları bende çok önermiyorum çünkü fazla ısınma yapabiliyorlar.
peki çok saolun hocam :)

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Amden uzak dur laptop diyorsun bide ısınma performans gerilemesi intel+75 öndedir

cihan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amden uzak dur laptop diyorsun bide ısınma performans gerilemesi intel+75 öndedir[/QU
eyvallah eyvallah da biraz emri baki konuşmak yerine üslübunca tavsiyeni söyleyebilirsin kardeşim. ve alma diyorsan uzak diyorsan gerekçeni söyle öyle intel +75 öndedir demekle olmuyor. şu şu sebepten dolayı de bende güzel yorumun için sana teşekkür edeyim ama önce üslup lütfen..