Amazondan Monitör Sipariş Etme

Bu konuyu okuyanlar

ynswtf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhaba arkadaşlar, yazılımcıyım ve evim de linux os yüklü bir laptopum var. i5 8 gb ram li felan. Yani yazılım için ideal ancak. Ekranı küçük olduğu için bazen perişanları oynuyorum. bende belki çift monitör kullanabilirim diğe bir tane monitör almak istiyorum.

fiyatı yuvarlama 80 euro öncelikle şunu belirtmek istiyorum linux os ile çift monitör çalışabilirmiyim?
ikincisi ise hiç yurt dışından ürün getirtmedim eğer olursa bu ilk olacak. 80 euro ekstra netür maliyetler çıkabilir ve ne kadardır çıkacak olan maliyetler bilginiz varsa beni aydınlatırmısınız rica etsem.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
şu sıra yurt dışından bişey alınmaş çünkü döviz patlamış durumda. ayrıca 35 euro üzeri ürünlerde %18 kdv ödeyeceksin. bir de 20 30 euro kargo ücreti olacak, Türkiyeden aldığınla aynı fyata gelecek, belki de daha pahalıya.

amazon.com dan ürün alırken 35 euronun üzerinde ise ürün, site vergi fiyatını kargo fiyatıyla birlikte hesaplayıp senden direk tahsil ediyor, gümrükte takılma vergi ödeme derdin olmuyor.

amazon.de'de ise bu yok, ürünün fiyatının üstüne sadece kargo fiyatını ekleyip alıyor senden. gümrükte durdurulunca sana mesaj geliyor, şu kadar parayı ver ürününü al deniyor.