Altyapı Bir Anda Hız Düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Merhabalar,
Yaklaşık 2 aydır hızım bir anda düşüyor. Türk Telekom tarafından modemim 12 Mbps hıza kısıtlanmış bir şekilde. Asıl sorunum şu, Ankastre kutusundan bana gelen max hız 25-27 Mbps arasında değişiyor. 5-10 dakika sonra 17-18 Mbps'e düşüyor ve 9 Mbps civarında kayıp yaşanıyor. Ankastre kutusundan EK'i çıkardım direkt olarak bağlantıyı gerçekleştirdim. Daha iyi bir sonuç elde ettim. Ancak bu hız neden bir anda düşüyor sizlerinde görüşlerini almak istiyorum.
Toplamda 1 tane ek var o da modeme takılan uç kısmının yakınlarında. Splitter v.b kullanmıyorum. Kullanmış olduğum kablo elektrik kablosu ama garip olan şey daha önce hiç bu kabloyla sorun yaşamadım, telefon kablosuyla değiştireceğim ancak düzgün bir kablo bulamadım öneriniz varsa internetten almayı düşünüyorum. Türk Telekom ekipleri bir sorun olmadığını ve VDSL hizmetini alamayacağımı söylediler ek olarak sinyalimin ADLS'e çevrilmesini söylediler. Ancak burada ben 16 Mbps 2 sene boyunca sorunsuz kullandım. Ne olduysa bu sene 16 Mbps kullanamıyorum. Saha dolabı-Ankastre kutusu arasında bir arıza olduğunu düşünüyorum açıkçası.
Screenshot_3 (1).png

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Görüldüğü gibi yaklaşık 2 saattir ankastre yanında duruyor modem ve sorunun tesisattan kaynaklandığını anladım. Kablo önerilerinizi var mıdır?
Screenshot_2.png

ReXulEc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Selamlar Kardeşim. Bu Konuya Her İsteyen Tavsiye Veremez. Kablonun Tipine Ve Kalitesine Bakılması Lazım. Benden Tavsiyen Bir Profesyonele git

Son mesajlar