Allahin 100 rahmeti ne anlama geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

ozgur343434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allahin rahmeti̇ni̇ 100 parca oldugunu duydum 1 i dunyada 99u kiyamette sakladim diyo allah peki bu 100 rahmet ne demek onun rahmeti sonsuz degilmi ?????

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir soru sorulurken o soruyu sormana sebep ile beraber kaynak da belirtmelisin. Neyi nerden nasıl duydun, kaynak yaz ve Türkçe yazarken anlatım bozukluğuna dikkat etmelisin.

İlk bakışta sorduğun soruda oran belirtilmişken sen bunu miktar olarak algılamışsın... Matematikte bunların farkını öğretirler.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Basitçe şöyle anlatılabilir, 1 rahmetinden geçmiş ve gelecek her ne varsa dünyada tasavvur ediliyorsa 99 rahmeti olsa ne olabilirdi diye düşünün, Allah'ın sonsuz rahmeti kuluna karşı sonsuz sevgi bağışlıyan kudretidir. Bizlere acaba O 1 rahmetini hak edecek kadar kulmuyuz. Onuda rabbimiz bilir.

ozgur343434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya peki neden rahmetini 100 parcaya ayirdi deniliyo hadiste bi rakam belirtilmis ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Basitçe şöyle anlatılabilir, 1 rahmetinden geçmiş ve gelecek her ne varsa dünyada tasavvur ediliyorsa 99 rahmeti olsa ne olabilirdi diye düşünün, Allah'ın sonsuz rahmeti kuluna karşı sonsuz sevgi bağışlıyan kudretidir. Bizlere acaba O 1 rahmetini hak edecek kadar kulmuyuz. Onuda rabbimiz bilir.
Evet haklisiniz rakamla belirtilmesi biraz takildi kafama ondan yoksa ebedi dimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir soru sorulurken o soruyu sormana sebep ile beraber kaynak da belirtmelisin. Neyi nerden nasıl duydun, kaynak yaz ve Türkçe yazarken anlatım bozukluğuna dikkat etmelisin.

İlk bakışta sorduğun soruda oran belirtilmişken sen bunu miktar olarak algılamışsın... Matematikte bunların farkını öğretirler.
Nette hadis vardı hemen hemen her sitede var

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sonuçta hadisten rivayet ediliyor yani şöyle de denilebilirdi(yani her hadis doğru olarak geleceğe taşınmaz yada değiştirilebilir bir durum bu yüzdendir ki Kuran-ı kerim i baz almak daha kesin olur) , sonsuzluğundan hisse-payverildi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Buraya göz attın mı hiç...;

ozgur343434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buraya göz attın mı hiç...;

Evet baktim oraya rahmeti sonsuz die geciyo dio