ALLAH bizi neden yarattı ?

Bu konuyu okuyanlar

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Hah.. En sonunda sıra buna mı geldi isyankar?? Bence biraz dışarı çık ve temiz hava al..

mrdeltoid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Çünkü allah kötü birisi ve bizi sevmiyor.

langame19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bu dünyada iyilikler yapıp diğer dünyada bunu tanrıya sorabilirsin. Eğer isyan etmeye devam edersen, bu soruyu sorman için hiçbir neden kalmayacak. Kısacası basit; cennet ve cehennem için!

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Akıl, vicdan ve yap-yapma, bilgisi insana verilmişken; güzellikler Allah'ın, çirkinliklerse insanın harcıdır. Ve insan kendine kılavuzu bulunca yolundan ayrılmaz o kılavuzu veren Allah'a şükretmelisini bilmeli insanoğlu. Çünkü bizler topraktanız, ateşten değil. Bilirsen ateşten de yücesin çünkü sen üzerine atılan tohuma cevap verirsin. Ateş gibi yakmazsın filizleri....
Ve son olarak; herkes nasibince, emeğince, gönlünce nimetleniyor bu hayatta...
Biz bunun için yaratıldık.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Adam haklı. Çünkü sistem bunu dedirtiyor sistem aşağilik!

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Niçin bizi yarattı ?
unnamed (1).jpg

Reaksiyon puanı
16,118
bu düşünceler Allah (c.c.) 'a karşı saygısızlık oluyor rahmetli Müslüm Gürses'in dediği gibi Tanrı istemezse yaprak düşmez...

orijinali:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
çok görmicem, çok görmicem, bir oğlum var çok görmicem.

kullanici4201

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu konuda ben de çok düşündüm. Vaktiyle ilk insanlar yaratılıp cennette yasak ağaca yaklaştıklarında yeryüzüne gönderilerek cezalandırılmış cennetten kovulmuşlardı. İnsanlık Allah'a söz vermiş tövbe etmiş ancak bu bize unutturulup Kuran aracılığıyla hatırlatılmış. Bu bildiğim kadarıyla Kuran'da da anlatılıyor. O zaman Adem neden yaratılmış dersen o konuya hiç bulaşmadım melekler biz sana durmadan ibadet ederken sen kan dökecek birini mi yaratacaksın dediklerinde Allah ben sizin bilmediğinizi bilirim demiştir. Bunlar benim aldığım en mantıklı cevaplardı daha da üstelemek doğru olmaz diye düşündüm. Bana kalırsa sen de bu konu üzerinde fazla yoğunlaşma.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Neden adamı yasakladınız admin ? Gerçekleri konuşup moralini bozuyor diye mi? Yoksa engelli olduğu için yağlı göbekli patron babaların iş vermemesinden İsyan ettiğinden dolayı mı? Haklı sorular soruyordu yaşanır burada nasıl? Üstelik kimseyi kırmayarak üzmeyerek!

Reaksiyon puanı
16,118
siyasi konu yüzünden kısa süreli ban yakında geri dönücek.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Adam bir arayış, sorgulama içine girmiş ve bazıları alay etmiş. Yazık size. Siz dünyada her şeyi çözdünüz, cenneti de garanti ettiniz tabii. Geçin dalganızı.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Gene de ben haklıyım : Neden adamı yasakladınız admin ? Gerçekleri konuşup moralini bozuyor diye mi? Yoksa engelli olduğu için yağlı göbekli patron babaların iş vermemesinden İsyan ettiğinden dolayı mı? Haklı sorular soruyordu yaşanır burada nasıl? Üstelik kimseyi kırmayarak üzmeyerek!

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
bu konulara girince beynim sulanıyor aynı evreni düşünürken 5 dk sonra kafayı yemek gibi.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
sana hiç mi anlatılmadı buraya bunu yazacağına biraz araştırabilrisin benden tavsiye fazla kafa yorma bu tarz şeylere ama araştır araştırmadan olmaz ama dikkat et fazla derine girme

Son mesajlar