Aliexpressten aldığım ürünler takipli kargo olmasına rağmen yerleri belli değil?

Bu konuyu okuyanlar

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bir ay önce aldığım iki adet ürün vardı, takipli kargo ikiside. Ben yurtdışındayken an be an takip ediyordum, bu hafta başında pazartesi günü ürünler Türkiye'ye geldi ve salı günü itibari ile yaşadığım şehre getirildi. Ancak ne PTT bana ürünü getirdi ne de ürünün takibi PTT kargo takipten yapılabildi. Parcel monitör gibi sitelerde ürünün cihet listesine eklendiği vs. Bilgiler yazıyor ancak PTT de işler farklı, bugün gidip sorduğum kadarıyla sorumlu kişilerin söylediği şey ürün elimizde yok, sistemde de görünmüyor ve bu ürünler Türkiye'ye bile henüz gelmemiş olabilir. Satıcı ile iletişim kurdum, kargonun yerel dağıtım firmasında olduğunu belirttiler. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor bu durumu daha önce yaşayan biri var mı lütfen yardımcı olsun.

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yanwen nakliye firmasının takip numaraları Türkiye'ye gelince, gümrükte değiştiriliyormuş. Yanwen in sitesinden kendi numaranızı yazıp tr deki numarayı alabilirsiniz. Aynı sorunu yaşayan olursa diye mesajı kaldırmıycam herkese iyi forumlar.