AliExpress'te alışveriş yaparken dikkat ! SS li anlatım!!

Lütfen Okuduktan Sonra Cevap veriniz ..Konu yararlı mıdır ?

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

omerfaruk18_341

Asistan
Reaksiyon puanı
1
KONUYU DONANIMHABERDE SİLDİLER KURAL DIŞIYMIŞ EĞER SİZDE SİLCEKSENİZ HANGİ KURALA AYKIRI OLDUĞUNU SÖYLEYİN LÜTFEN ...
BU KONU ALİEXPRESS DENEYİMLERİMİ ANLATMAKTADIR
Arkadaşlar bir konuda çoğu kişi ucuza 17.5 dolara Xiaomi Power bank almış almaya devam edicek gibi gözüküyor .. Bu konuyu onun için açtım ..

Öncelikle hiçbir original yazısına güvenmiyoruz misal veriyorum 18 dolara satan arkadaşa sordum : buyrun ss ..
Sorarken alıcak gibi sorun :
KDQa1O.png

NE OLURSA OLSUN MUTLAKA SATICIYA SORUN : TEHDİT EDİN (sahteyse dispute açarım diye)
24 dolara satan adam bile 1 e 1 imitaston satıyor orjinal için 30 dolar istiyor... buyrun ss:
xEXZLA.png

En ucuz orjinal 25 dolara buldum adam istediğini yap dedi orjinal ve en ucuzuda bu dedi buyrun ss:
wj9oMr.png

Onun için ne olursa olsun almadan satıcıyla konuşun !
ALAN ARKADAŞLAR EĞER ÜRÜN ORJİNAL DEĞİLSE DİSPUTE AÇIN AFFETMEYİN EN AZINDAN PARANIZIN YARISINI İSTEYİN ORJİNAL YAZIYOR BENİ KANDIRDINIZ GİBİ ŞEYLER SÖYLEYİN !!! BENDE TELEFON ALMIŞTIM GÜMRÜKTE KALDI ZORLA ALDIM PARAMI--- NE KADAR GERİ ÇEVİRSEDE DİSPUTE AÇMAYA DEVAM EDİN !!!
----------
Arkadaşlar telefon almayın!!!!! geçmiyo çok nadir geçiyor artık adamınız olması lazım gümrükte !! alıpta şu an bekleyen ve gümrüğe takılacak olan varsa parasını sonuna kadar isteyin .. şu arkadaştan aldım bana 67 dolar vermek istiyo defalarca değiştirdi anlaşmayı 67 dolara çevirdi .. bunlar için 20 dolar hiç bişey zaten en sonunda bunu dedim kabul etti buyrun ss:
emQnbR.png

TELEFON ALMAK İSTİYORSANIZ YURTDIŞINDAN AKRABANIZ YARDIMIYLA ALABİLİRSİNİZ AMA KENDİ GETİRMESİ LAZIM KARGOYLA NEREDEYSE İMKANSIZ !!

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Genel alışveriş hakkında konuşuyorum. Satıcının popülaritesine bakıp almanız lazım, bazıları 4-5 satış yapıp %100 popülariteye sahip olabiliyor. Ben 1000 üzeri satış yapmis olanları tercih ediyorum şimdiye kadar 35-40 parça eşya aldım, 500$ a yakın tutmuştur hic problem yasamadım. Telefon kabından lazere yapiskanli kara tahtadan iphone home button a kadar absurd seyleri bile bedavaya hiçbir problem yaratmadan gönderdiler:)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefon konusunda da satıcı fiyatı düşük gösterip kutu uzerine mp4 player veya gift yazabilecegini soyledi ama 1 hafta git geller yasadım cesaret edip telefon siparişi veremedim.

omerfaruk18_341

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Genel alışveriş hakkında konuşuyorum. Satıcının popülaritesine bakıp almanız lazım, bazıları 4-5 satış yapıp %100 popülariteye sahip olabiliyor. Ben 1000 üzeri satış yapmis olanları tercih ediyorum şimdiye kadar 35-40 parça eşya aldım, 500$ a yakın tutmuştur hic problem yasamadım. Telefon kabından lazere yapiskanli kara tahtadan iphone home button a kadar absurd seyleri bile bedavaya hiçbir problem yaratmadan gönderdiler:)

çok iyi yapıyosunuz burda 10 liralık şeyleri 2 dolara satıyorlar :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefon konusunda da satıcı fiyatı düşük gösterip kutu uzerine mp4 player veya gift yazabilecegini soyledi ama 1 hafta git geller yasadım cesaret edip telefon siparişi veremedim.

hocam son resime bakarsanız zaten :) 15 $ yazdı gift yazdı ve telefon aksesuarı yazdı ama nafile :) x-ray

nozang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam selamlar konu çok başarılı bence ben htc one x sokabildim ama önce isveçe yolladılar sonra bilmem nereye umudu kestim işin ilginç yanı ilk alışverişimdi ve ödemeyi bile onayladım :) bilmemekten ALLAHtan iyi çıktıda adamlar yolladılar telefon ekranı ve kasa yazmışlar üstüne geçti geldi bana tam 57 günde olsun 1800 tllik telefonu 480e almıştım :) vel hasıl kelam diyeceğim şudur yekpare tasarım telefon geçmez ama içini dışını ayrı kargo yaptırabiliyorsunuz bunu düşünün 2 kargo yolluyorlar sensation xe gibi isteyene nasıl yaptığımı anlatabilirim. 100de 80 giriş yapıyor ozaman cihazlar anlam veremiyorlar çünkü iç mekanizmalara:)

tarzzamani

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Tecrübeleri okumak gerçekten güzel oluyor teşekkürler arkadaşlar.

stfazli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Ben de geçen hafta Aliexpress'ten alışveriş yaptım. 4 ürün siparişi verdim ve sürekli takip ediyorum. 2tanesi kargolanmış diyor ancak birisinin takip numarası sahte herhalde. Satıcıyla konuşmuştum daha önceden ürünlerin renkleri hakkında, demin takip koduna bakınca ürünü göremedim ve mesaj attım satıcıya tekrardan dispute açacağım diye.
Diğer 2 üründen ise hala ses yok, kargolar bile hazırlanmamış ve takip numarası yok, kalan süre geçmeden iptal etmem gerekiyor mu yoksa beklemeli miyim?

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bazen problem olabiliyor. Aliexpress adamlara kargo icin belli bi sure tanıyor ya cogu satıcı da o süreyi sonuna kadar kullanıyor. Bence satıcıyla hic polemiğe girmeyin. Çünkü kargo ücretsiz istersiniz adam size giciklik olsun diye eksik-kırık-yırttık-değişik mal koyar ısınız yoksa 1-3$ lik malı geri göndermek icin uğraş dur. Bir de kargo parası iadelerde gonderenden cikiyor. Aman diyim dikkat edin, satıcılarla iyi geçinin;)

Dionysus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum ama güvenemiyorum açıkcası öncesinde alışveriş yapmış olan arkadaşlar süreç hakkında bilgi verebilir mi ?

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum ama güvenemiyorum açıkcası öncesinde alışveriş yapmış olan arkadaşlar süreç hakkında bilgi verebilir mi ?

Madde madde anlatmaya çalışacağım:
1 aradığınız ürünün adını yazarak aramayın, kategorilerden seçerek bulun. Ör: gopro kamera alacaksanız "search" kısmına gopro yazmayın, elektronik altından cameras onun altından da hangisini isterseniz onu seçin.
2 ürünü buldunuz diyelim, filtrelerden "free shipping" i ve "only 1" seçeneğini seçip satıcı reytingini azalan seciyoruz yani en yukarıda en yüksek oyu almış satıcımız olacaktır.
3 bir diğer sekmeye de Aliexpress ana sayfasını acıyoruz ve bu sefer kategoriden değil de aradığınız ürün ne ise onu "search" kısmına yazıyoruz. Yukarıdaki sıralama ve filtrelere işlemlerini buna da yapıyoruz.
4 aklımıza yatan en ucuz ürünü ve en kaliteli satıcıyı seciyoruz.
5 sipariş veriyoruz sipariş verdikten sonra satıcının ürünü kargolama süresi var 5 gündü galiba tam hatırlamıyorum. Bu süreyi sonuna kadar kullanabilirler sıkıntı yapmayın.
6 satıcı ürünü kargolar kargolamaz ürünü onaylama linki çıkıyor. Ürün elinize ulaşmadan sakın ürünü onaylamayin.
7 satıcı kaliteliyse ürün sağlam gelecektir;)

Dionysus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum çok sağol oldukça detaylı anlatmışsın önce para yansa da içimi acıtmayacak bir siparişle başlayayım bakalım :)

@theBUBY

siirle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuana kadar 3 adet ürün sipariş ettim (mutfak terazisi, kol saati ve oğlum için pijama). Hepsi de istediğim gibi geldi. Tabii bunlar deneme amaçlıydı. Bence de kimden aldığınız ve feedback çok önemli. Bir adet çanta ve spor tişört de sipariş ettim. Gelince nasıl olduklarına dair tecrübemi sizinle paylaşırım.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar unutmayınki ali baba ve e baydan ürün aldığınızda araya aracı sokuyorsunuz demektir o nedenle ürünlerimi hep tedarikçi sitelerden alırım bu nedenlede hem ürünün fiyatı çok uygun olur hemde sorunsuz sıkıntısız ürün gelir

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Chine post harici ürünleri iptal edin R ile başlayan ürünler china postt rur sıkıntısız. Evinize kadar gelir

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar unutmayınki ali baba ve e baydan ürün aldığınızda araya aracı sokuyorsunuz demektir o nedenle ürünlerimi hep tedarikçi sitelerden alırım bu nedenlede hem ürünün fiyatı çok uygun olur hemde sorunsuz sıkıntısız ürün gelir

Yanlış düşünüyorsunuz. Alibabada direk satıcıdan ürün aldığınız icin aracı olmuyor.

gurhan67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 aradığınız ürünün adını yazarak aramayın, kategorilerden seçerek bulun. Ör: gopro kamera alacaksanız "search" kısmına gopro yazmayın, elektronik altından cameras onun altından da hangisini isterseniz onu seçin.
2 ürünü buldunuz diyelim, filtrelerden "free shipping" i ve "only 1" seçeneğini seçip satıcı reytingini azalan seciyoruz yani en yukarıda en yüksek oyu almış satıcımız olacaktır.
3 bir diğer sekmeye de Aliexpress ana sayfasını acıyoruz ve bu sefer kategoriden değil de aradığınız ürün ne ise onu "search" kısmına yazıyoruz. Yukarıdaki sıralama ve filtrelere işlemlerini buna da yapıyoruz.
5 sipariş veriyoruz sipariş verdikten sonra satıcının ürünü kargolama süresi var 5 gündü galiba tam hatırlamıyorum. Bu süreyi sonuna kadar kullanabilirler sıkıntı yapmayın.
6 satıcı ürünü kargolar kargolamaz ürünü onaylama linki çıkıyor. Ürün elinize ulaşmadan sakın ürünü onaylamayin.

Gerçekten gerekli bir bilgi. Teşekkürler ;-)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Güncelleme yapmak istiyorum. 1.5 ay önce 99$ a 24 lu çerçeve seti aldım. 1 hafta önce ürün UKİM e gitmiş. Esim kartaldan İkitelli sanayiye gitti almak icin ama vermemişler. Ürün geri gidecek. Çok Parçalı set almak isteyen arkadaslar satıcıdan rica edin 4'er 5'er tane koysun 4-5 parçaya ayırsın Butun seti. Yoksa problem çıkabiliyor, aklınızda bulunsun.
ONEMLI NOT: Inşallah UKİM e gitmek zorunda kalmazsınız.

appmobile55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simdiye kadar 20 - 30 urun satin aldim ve aldigim butun urunler sorunsuz geldi. Tabi ben 50$ dolar gecmeyen urunleri tercih ettim. Ben genelikle saticinin reytingini bakarim %97 ustundeyse o urunde sorun cikmaz.

sancobanza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

merhabalar,ben 29 kasımda sipariş verdim hala türkiyeye girmemiş ürün,ayrıca ürünü onaylamış da olabilirim.27 günü çok geçti ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Onay verdiyseniz Satıcı da çakalsa üzgünüm ama gönderilmemiş bile olabilir:( satıcının profili iyiyse aynı üründen 4000-5000 tane satmış ve hakkında iyi yorum varsa iletişime geçin yumuşak bir dille durumu anlatıp göndermesini rica edin

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
400-500 tl civarı bir tablet almayı planlıyordum ama çin sitelerini kurcalarken bir ürüne rastladım.
o paraya tablet alsam, 2-3 mpx flashsız berbat bir kamera, ne idüğü belirsiz çift çekirdekli dandik bir işlemci, çıkarılamayan pil ve en az 400 gr olacak ve gps-gprs, 3g olmayacak vs...
aliexpress de 230 dolara 7" ulephone telefon var. tablet büyüklüğünde bildiğin telefon... aklıma yattı ama burada okuduğum kadarıyla gümrük meselesi sıkıntılı...
satıcı, telefonu ayrı(mesela kasa olarak belirtilse),
pilini ayrı, arka kapağını ayrı kargolayıp gönderse gümrükten geçebilir mi?
yani böyle bir ali-cengiz oyunu yapabilir miyiz :)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
400-500 tl civarı bir tablet almayı planlıyordum ama çin sitelerini kurcalarken bir ürüne rastladım.
o paraya tablet alsam, 2-3 mpx flashsız berbat bir kamera, ne idüğü belirsiz çift çekirdekli dandik bir işlemci, çıkarılamayan pil ve en az 400 gr olacak ve gps-gprs, 3g olmayacak vs...
aliexpress de 230 dolara 7" ulephone telefon var. tablet büyüklüğünde bildiğin telefon... aklıma yattı ama burada okuduğum kadarıyla gümrük meselesi sıkıntılı...
satıcı, telefonu ayrı(mesela kasa olarak belirtilse),
pilini ayrı, arka kapağını ayrı kargolayıp gönderse gümrükten geçebilir mi?
yani böyle bir ali-cengiz oyunu yapabilir miyiz :)

emsal var. yapılabilir. ama %50 sansın var.