Aliexpress ten alınan her ürü için vergi ödemek zorunlumu?

Bu konuyu okuyanlar

AlihanSRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aliexpress ten 15.57 tl lik bir alışveriş yapacağım 3 adet ürün alıyorum kulaklık, kulaklık uzatma kablosu ve termal macun biraz internette araştırma yaptım ama anlayamadım çoğu kişi ucuz ve hafif ürün almasına rağmen 7.50 tl lik gümrük vergisi ödemiş ben bu ürünleri alsam kesin ödeyecekmiyim, ödersemde ne kadar öderim yardımcı olursanız sevinirim

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Artık vergilendirileceğine dair bir yazı/haber okumuştum yürürlüğe girmiş olabilir.

AlihanSRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
vergilendirileceği galiba kesin ama ne kadar vergi öderim onu bilemiyorum

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Aliexpress ten 100-150 tl lik ( telefon kılıfı , ekran koruyucu, hafıza kartı vs ) alacağım. Alacağım ürünlerin hepsinin ücretsiz sevkiyatı var. Toplamda çıkan fiyattan başka artı gümrük vergi vs ücreti öder miyim

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Aliexpress ten 15.57 tl lik bir alışveriş yapacağım 3 adet ürün alıyorum kulaklık, kulaklık uzatma kablosu ve termal macun biraz internette araştırma yaptım ama anlayamadım çoğu kişi ucuz ve hafif ürün almasına rağmen 7.50 tl lik gümrük vergisi ödemiş ben bu ürünleri alsam kesin ödeyecekmiyim, ödersemde ne kadar öderim yardımcı olursanız sevinirim

2018 Eylü'del 4$ lık rübik küp almıştım. Herhangi bir vergi vs. ödemedim. Son durumları bilmiyorum ama.