AliExpress Kargo Takip

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ?
Screenshot_2017-11-04-18-02-14.png

gokturk_1.4.5.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ? Ekli dosyayı görüntüle 29323
Ptt Uluslararası posta servisi
02124655519 bu numarayı ara belki bir bilgi alabilirsin

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ptt Uluslararası posta servisi
02124655519 bu numarayı ara belki bir bilgi alabilirsin
Ayrıca, üzücü bir haber gibi olmasın ama bu gibi durumlarda kargon kaybolmuş olabilir. Eğer belirttiğim aksi durum olur ise, satıcıyla iletişime geçip iade istediğini belirt... En azından paran yanmasındansa %80'ini kurtarmış olursun. :)

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ayrıca, üzücü bir haber gibi olmasın ama bu gibi durumlarda kargon kaybolmuş olabilir. Eğer belirttiğim aksi durum olur ise, satıcıyla iletişime geçip iade istediğini belirt... En azından paran yanmasındansa %80'ini kurtarmış olursun. :)
Bekliyorum zaten, eğer 3-4 gün daha gelmezse başlatırım işlemleri, AliExpress koruma süresi daha bitmedi :)

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
koruma süresi bittikten sonra dispute aç derim ben de öyle çok paniklediğim oluyor ama ertesi gün geldiği oluyor.Alışverişlerde ben Aliexspress standart takip alıyorum 1 veya 2 dolar ödüyorum kafam rahat ediyor :) tabi alışverişin büyüklüğüne göre .umarım bir an önce elinize ulaşır.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
koruma süresi bittikten sonra dispute aç derim ben de öyle çok paniklediğim oluyor ama ertesi gün geldiği oluyor.Alışverişlerde ben Aliexspress standart takip alıyorum 1 veya 2 dolar ödüyorum kafam rahat ediyor :) tabi alışverişin büyüklüğüne göre .umarım bir an önce elinize ulaşır.
Başka satıcıdan aynı ürünü aldım ama o çok uğraştırdı beni, gönderilmedi iptal edildi vs. Satıcı sorumsuzdu. En son dispute açtım iade istedim herşey onaylandı iade kabul oldu 3-20 gün içerisinde hesabıma yatması lazım paranın. O olmazsa onunla da uğraşmam gerek

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Başka satıcıdan aynı ürünü aldım ama o çok uğraştırdı beni, gönderilmedi iptal edildi vs. Satıcı sorumsuzdu. En son dispute açtım iade istedim herşey onaylandı iade kabul oldu 3-20 gün içerisinde hesabıma yatması lazım paranın. O olmazsa onunla da uğraşmam gerek
ben büyük hacimli ürünleri banggood ile alıyorum en az sorun yaştan yer bana göre tabi ben disk aparat objektif gibi bazı ürünlerde ilk tercihim Aliexpress ise saat ve kılıfları aldığım yer geekwish ise tam bir soyguncu :D adam kargo bedellerinde sükse yaptı ürün fiyatını geçiyor bazen :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Aliexpress çok güvenilir bir site değil yalnız

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Orası tartışılır

gokturk_1.4.5.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kargo benim değil Abi, konuyu açana yazsana

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Geçenlerde sipariş ettiğim 2 adet spinning pen istanbula gelene kadar detaylı olmasa da takip edilebiliyordu. İstanbuldan dağıtıma 23 ekimde çıktı, Şanlıurfa'da oturuyorum 10 günü geçti hala gelmedi. Yanlış değilsem ptt ile gönderiliyor fakat takip numarası felan da yok nasıl öğrenebilirim ulaşıp ulaşmadığını ? Ekli dosyayı görüntüle 29323
Kargonuz takipsiz kargo,ülkemizde takibi mevcut değil maalesef ülkemizde takipsiz kargolar çok sıkıntı gelir ise şükredin yapacak fazla bir şey bu tür kargolarda koruma sürenizi takip edip 1,2 gün kalasıya gelmez ise dispute açıp para iadesi almak

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Kargonuz takipsiz kargo,ülkemizde takibi mevcut değil maalesef ülkemizde takipsiz kargolar çok sıkıntı gelir ise şükredin yapacak fazla bir şey bu tür kargolarda koruma sürenizi takip edip 1,2 gün kalasıya gelmez ise dispute açıp para iadesi almak

Aynen öyle yaptım zaten :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bu tip durumlarda takipli kargo çok önemlidir. 2 Dolar daha fazla verip takipli kargo alırsanız sizin açınızdan çok daha iyi olur.
1526937170390.png

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
son zamanlarda takip için 5 dolar verdiğim kargoyu bile bulamadılar,git gide ülke dışı sipariş vermek sıkıntıya giriyor. zaten Dolar'ın durumu da belli..kaldık ülke içindeki zam şampiyonlarına ...

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
17TRACK isimli uygulama kullanmanı tavsiye ederim bu uygulamayı buradan https://www.aliexpressalisveris.com/aliexpress-kargo-takip-nasil-yapilir/ öğrendim detayına kadar yazıyor.
17track sayfasına çok da güvenmeyin.
Paket fiziki olarak posta merkezini teslim edildiği an ptt sayfasında görünür.
Eğer görünmüyorsa o işte ber numara vardır.
Son zamanlarda UCxxxxxxxxxCN şeklinde takip numaraları çıktı. Bunlar 17track sayfasında 1-2 hareket görüyor sonrasında aylar geçse kıpırdama yok. Ve ptt sayfasında aylar geçse bile çıkmıyor.
Bunun sahte olduğunu aliexprese yazdım.
Dispute açınca satıcı doğru olduğunu iddia ediyor ama inanmayın. Teslim süresini unutup dispute açmayanların parasını almak için bir düzenbazlık.
Örnekler aşağıda. Kontrol edin göreceksiniz.
UC164153815CN
UC666164638CN
UC618064294CN

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Son zamanlarda UCxxxxxxxxxCN şeklinde takip numaraları çıktı. Bunlar 17track sayfasında 1-2 hareket görüyor sonrasında aylar geçse kıpırdama yok. Ve ptt sayfasında aylar geçse bile çıkmıyor.
Dispute açınca satıcı doğru olduğunu iddia ediyor ama inanmayın. Teslim süresini unutup dispute açmayanların parasını almak için bir düzenbazlık.
UC164153815CN
UC666164638CN
UC618064294CN
katılıyorum aynen artık son 2 ayda özellikler alışveriş yapmak zorlaştı.dispute oranı yükseldiğini uzmanlar bile söylüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca ek yapayım benim kaybolan son iki ürünüm hala yok piyasada dispute sonucu bekliyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 40739

Son düzenleme:

A.sefa97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
UC164153815CN
UC666164638CN
UC618064294CN
UC164153815CN
UC666164638CN
UC618064294CN

Merhabalar, CP ile başlayıp CN ile biten bir kargo takip numaram var elimde 7 gün önce hava taşımacılığına teslim şeklinde yazıyor. şimdi bu yazıyı okuyunca acaba fake olma ihtimali var mı diye merak ettim. PTT gönderi takip sisteminde henüz hiç bir şey görünmüyor. 17trackta China post to PTT yazıyor. Ürünüm türkiyeye gelince ptt de görünür mü nasıl olur bir bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
5,172
20180721_092921.png

Arkadaşlar ürün 4 gündür yolda. Halbukisi çin Türkiye arası uçakla 11 saat. Insan ürpermiyor değil.Aynı siparişi arkadaşım verdi onun siparişi 1 hafta içinde eline ulaştı. Acaba paketim kaybolmuş olabilir mi?

Not:Bu siparişe 300tl ye yakın para harcadım.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ekli dosyayı görüntüle 45674
Arkadaşlar ürün 4 gündür yolda. Halbukisi çin Türkiye arası uçakla 11 saat. Insan ürpermiyor değil.Aynı siparişi arkadaşım verdi onun siparişi 1 hafta içinde eline ulaştı. Acaba paketim kaybolmuş olabilir mi?

Not:Bu siparişe 300tl ye yakın para harcadım.
Gelmezse para iadesi almak gayet kolay. Elbet gelir, güncellemeyi unutuyorlar 1000'lerce kargo olduğu için. Kafana takma.

Reaksiyon puanı
5,172
Gelmezse para iadesi almak gayet kolay. Elbet gelir, güncellemeyi unutuyorlar 1000'lerce kargo olduğu için. Kafana takma.
Teşekkürler ama ptt sistemindede gözükmüyor acaba gümrüğe takılıp takılmadığını nasil öğrenebilirim. (Ürün fiyatı 55$)

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Teşekkürler ama ptt sistemindede gözükmüyor acaba gümrüğe takılıp takılmadığını nasil öğrenebilirim. (Ürün fiyatı 55$)
Gümrüğe takılmaz eğer içerisinde yasaklı ürün yoksa fakat gümrük vergisi ödeme ihtimaliniz yüksek
300 tl lik alışveriş yapmtım diyorsunuz ilk defa alışveriş yapmanıza göre yüksek mebla değil mi kolay kazanıyorsunuz galiba parayı şimdi Allah göstermesin hesabınız askıya alınsa veya ürün geldiğinde bir şekilde hoşnutsuz olsanız o parayı geri nasıl alacaksınız bunları düşündünüz mü?Dispute açar alırım diyyenlerliniz olacaktır, Azerbeycan da oturan bir tanıdığım telefon aldı aliexpress den satıcı saat göndermiş dispute açıyor ki Aliexpress konusunda gayet bilinçli tecrübeli dispute kabul edilmiyor anlayacağınız para gg

Reaksiyon puanı
5,172
Gümrüğe takılmaz eğer içerisinde yasaklı ürün yoksa fakat gümrük vergisi ödeme ihtimaliniz yüksek
300 tl lik alışveriş yapmtım diyorsunuz ilk defa alışveriş yapmanıza göre yüksek mebla değil mi kolay kazanıyorsunuz galiba parayı şimdi Allah göstermesin hesabınız askıya alınsa veya ürün geldiğinde bir şekilde hoşnutsuz olsanız o parayı geri nasıl alacaksınız bunları düşündünüz mü?Dispute açar alırım diyyenlerliniz olacaktır, Azerbeycan da oturan bir tanıdığım telefon aldı aliexpress den satıcı saat göndermiş dispute açıyor ki Aliexpress konusunda gayet bilinçli tecrübeli dispute kabul edilmiyor anlayacağınız para gg
Aldığım satıcı güvenli. Bizim hi fi ekipman grubumuz var oradaki arkadaşlarda aynı satıcıyı kullanıyor. Aldığım üründe bilindik bir ürün aldığım satıcı güvenli satıcı (%98 memnuniyet oranı var) gümrüğe takılma ihtimalide düşük. Gümrükte genelde küçük kutuların fiyatını kontrol etmiyorlar ki takılsa bile öderim 40tl o sıkıntı değil. Tek sıkıntı çarşamba günü il dışına çıkıyorum. Sadece kargonun erken gelmesini isterdim ama olmadı yapacak bir şey yok. Bu arada çok para kazanmak yada az para kazanmak kolay para kazanıldığı anlamına gelmez.