Aliexpress kargo nereye gelir?

Bu konuyu okuyanlar

Ravver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar. Aliexpressten kargo sipariş edeceğim fakat takipsiz veya takipli kargo gelir mi acaba,yani apartmanda oturuyoruz takipli veya takipsiz kargo hangisi elime ulaştırır apartman durumunda?

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar selamlar. Aliexpressten kargo sipariş edeceğim fakat takipsiz veya takipli kargo gelir mi acaba,yani apartmanda oturuyoruz takipli veya takipsiz kargo hangisi elime ulaştırır apartman durumunda?
Yaşadığım deneyimlerden aktarıyorum; PTT görevlisi getirip apartmanın posta kutusu bölümüne bırakıyor, bazen de girişe bırakıyor. Yani teslim günü uyanık olmakta fayda var. Ya da apartman görevlisini tembihliyorum, ben olmazsam mutlaka ona teslim ediyor...

Ravver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşadığım deneyimlerden aktarıyorum; PTT görevlisi getirip apartmanın posta kutusu bölümüne bırakıyor, bazen de girişe bırakıyor. Yani teslim günü uyanık olmakta fayda var. Ya da apartman görevlisini tembihliyorum, ben olmazsam mutlaka ona teslim ediyor...

Teslim gününü bilemem zaten de apartmanın dışta posta kutusu yok kapı da şifreli. Apartman görevlisi karşı apartmanda oturuyor :/ yapacak bir şey yok herhalde?

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Teslim gününü bilemem zaten de apartmanın dışta posta kutusu yok kapı da şifreli. Apartman görevlisi karşı apartmanda oturuyor :/ yapacak bir şey yok herhalde?
PTT gönderi takipten teslim gününü görebilirsin...

Ravver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PTT gönderi takipten teslim gününü görebilirsin...
Yani takipli kargo olmalı. Bazı yerlerde okumuştum takipli de olsa ptt getirmiyormuşkapıya atıp gidiyor. Alacağım ürünün de takiplisiürün fiyatindan fazla.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Genellikle China Post ile gönderirler, onun da ek bir maliyeti yoktur ve PTT gönderi takipten nerede olduğunu görürsün...

En iyisi bir tanıdığınızın işyeri adresini falan vermek olabilir...

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Hocam kendini hiç riske atma kargo seçeneklerinden alacağın ürüne 3,4 dolar fazla öde kargo ücretini takipli al takipszi kargolar hiçbir zaman bana gelmedi gelmememye de devam ediyor gelemyenlerde ücretini geri allıyorum fakat zaman kaybı vs sen ''Avaible'' yazanı al

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Adres olarak evimizin yakınındaki PTT şubesini versek oraya kadar gelmişken şubeye bırakmazlar mı acaba.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
20 günde takipsiz kargo ile PTT ile ulaştırılmıştı bana. Kapı da şifreliydi ve 8. kat.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Birazda şansa kalmış birşey sanırım. Sorun yasayanda var yasamayanda.

efkanaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takipli Seçersen Adı Üstünde Kargon Nerede Diye Bakabilirsin Ve Kargo Bildiğimiz Ptt,Yurtiçi Kargo Gibi Kapına Getirecektir. Fakat Takipsizde Kapının Önüne Atılıp Gidilir Veya Vicdanlı İse Binanın İçine Kor Kapının Önüne Attıysa Zaten Çöp Olarak Algılanabilir Veya Bilgili Biri Kötü Yola Düşerek Ürününü Çalabilir.

Son mesajlar