Aliexpress alışveriş

Bu konuyu okuyanlar

RespectDEEV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, Aliexpress'ten üç veya dört adet sipariş vereceğim. Toplam 40 dolar tutuyor. Bir yerde maksimum 30 euroya kadar gümrüğe takılmaz diye bir şey duydum. Alacağım ürünlerin hepsi farklı satıcılardan. Gümrükte sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ürünlerin ne olduguna bağlı

turknavy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sıkıntı çıkmaz merak etme
Her ürün ayrı kargoyla geliyor ayrıca satıcılar her ülkenin gümrüğünü bildiği için düşük fiyat gösteriyorlar

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Sıkıntı yaşamadan gümrükten geçer. Önemli olan tek sipariş halinde aynı satıcıdan alışveriş yapmadığın müddetçe problem yaşamazsınız.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kargonun üzerinde yazan bedele ve fatura varsa faturaya bakılıyor diye biliyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şöyle birşey yapabilirsin, alacaklarını 2 parçaya bölersin, 2 parça ve her parça 30 dolardan az olacak şekilde, alıcının adını kardeşin veya aile fertlerinden birinin adını girersin gümrükten garanti geçer. Tabi gümrükten geçmesi yasak olmayan ürünler değillerse.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sorun olmaz, rahatlıkla alabilirsin. 30 euro olayına da takılma, alacağın ürün 30 euro üzerinde ise satıcıya mesaj at, fiyatını düşük göstersin.

Yasak mallarda da aynı işlemi yapabilirsin. E sigarayı üzerine flashlight yazarak gönderiyorlar mesela. :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sorun olmaz, rahatlıkla alabilirsin. 30 euro olayına da takılma, alacağın ürün 30 euro üzerinde ise satıcıya mesaj at, fiyatını düşük göstersin.

Yasak mallarda da aynı işlemi yapabilirsin. E sigarayı üzerine flashlight yazarak gönderiyorlar mesela. :D
Xray 'ı unuttun sanırım...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
"Sorun olmaz, rahatlıkla alabilirsin" Arkadaşımız kesin bir dille konuşmuş direk geçecek gibi de onu düzelttim. Şimdi bu yazıyı ziyaretçi arkadaşın birisi oku gider sipariş verir gümrükte takılır ürün filan boşuna mağdur olmasınlar. Şüphelendiklerinde Xray cihazından 'dan geçiyor mecbur.

Philosophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun olsa bile ücret iadesi yapılıyor, aliexpress bilindik bir site sonuçta

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
"Sorun olmaz, rahatlıkla alabilirsin" Arkadaşımız kesin bir dille konuşmuş direk geçecek gibi de onu düzelttim. Şimdi bu yazıyı ziyaretçi arkadaşın birisi oku gider sipariş verir gümrükte takılır ürün filan boşuna mağdur olmasınlar. Şüphelendiklerinde Xray cihazından 'dan geçiyor mecbur.

''Sorun olmaz rahat ol'' dememin sebebi, sadece alacağı ürünler için.

Xray i unutmadım. Unutursam kalbim kurusun, ciğerim solsun. :D

Neler neler, ne şekillerde giriyor gümrükten bir bilsen. Xray'de bir yere kadar.

Benim yazdığımı da okuyup, anlamayıp, gidip yasak mallara bodoslama sipariş verende çeksin cezasını...

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Aliexpress ten arada bir alışveriş yapıyorum ama siparişler çok geç geliyor. 2 ayı buluyor neredeyse.

baysam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Farklı satıcılar olduğundan bu sorun teşkil etmiyor çünkü her bir satıcı ürünü ayrı bir şekilde gönderiyor ancak tek bir satıcıdan bu arada gümrük limiti 27 dolar'ın üstünde alışveriş yaptıysan her ihtimale karşı satıcıya 27 dolardan aşağı bir rakam vererek ürün fiyatını düşük tutmasını söylemeniz gerekli her ihtimale karşı. Gümrük limiti ile ilgili buradan bilgi alabilirsin Aliexpress Alışveriş Gümrük Limiti

Herkese merhaba, Aliexpress'ten üç veya dört adet sipariş vereceğim. Toplam 40 dolar tutuyor. Bir yerde maksimum 30 euroya kadar gümrüğe takılmaz diye bir şey duydum. Alacağım ürünlerin hepsi farklı satıcılardan. Gümrükte sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler.

Son mesajlar