Alibaba.com Toptan Ürün Alımı

Bu konuyu okuyanlar

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Herkese iyi forumlar.Alibaba'dan toptan sipariş etmek istediğim şeyler var fiyatlarıda tutacak bayağı.Alacağım şeyleri Alibaba'dan almam Türkiye fiyatlarına göre çok avantaj verecek.Bu toptan alım işi nasıl oluyor tam olarak ? İnsanlar internette hep perakende alımlar için bilgi vermiş, Alibaba'yla ilgili pek bişey bulamadım maalesef.Bilgisi olan var mıdır ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ayni üründen bir seferde sinir var diye biliyorum 5 adet miydi neydi ilgili yasa ga da yönetmelik vardir arastirmak lazim

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Ayni üründen bir seferde sinir var diye biliyorum 5 adet miydi neydi ilgili yasa ga da yönetmelik vardir arastirmak lazim

Hocam araştırdım internette de pek bişey bulamadım işe yarar.Bin tane falan sipariş vereceğim şeyler olacak.

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
1000 adet alacaksan bu işin ticaretini yapacaksın demektir.
alibaba da satıcı ile anlaşırsın ödemeni geçersin. ürün gümrüğe gelir gümrük işlemlerini tamamlarsın ki bu senin ticari kaydın olmanı gerektirir. şahıs isen şahıs firmanın olması lazım. tek başına gümrük ile uğraşamayacağın işçin herhangi bir gümrük firması ile anlaşırsın o senin adına bütün işlemleri takip eder. vergini vs diğer masrafları ödersin. ürünleri gümrükten teslim alıp ya da adresine bıraktırıp satışına başlarsın

Not (alibaba da her satıcıya güvenmemek gerekir. paranı kurtaramazsın ya da çinde yaşayan bu işin experi olan türklerden yardım alırsın) ona da komisyon vermek şartı ile tabi

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
1000 adet alacaksan bu işin ticaretini yapacaksın demektir.
alibaba da satıcı ile anlaşırsın ödemeni geçersin. ürün gümrüğe gelir gümrük işlemlerini tamamlarsın ki bu senin ticari kaydın olmanı gerektirir. şahıs isen şahıs firmanın olması lazım. tek başına gümrük ile uğraşamayacağın işçin herhangi bir gümrük firması ile anlaşırsın o senin adına bütün işlemleri takip eder. vergini vs diğer masrafları ödersin. ürünleri gümrükten teslim alıp ya da adresine bıraktırıp satışına başlarsın

Not (alibaba da her satıcıya güvenmemek gerekir. paranı kurtaramazsın ya da çinde yaşayan bu işin experi olan türklerden yardım alırsın) ona da komisyon vermek şartı ile tabi

Hocam zaten ticari bir şekilde yapacağım bu işi -ki daha doğrusu ben yapmayacağım.Tuhafiye dükkanı var akrabanın, o araştırmamı istemişti ve aklıma takılan şeyler oldu.Türkiye'dekinden çok daha fazla ürün çeşidi var ve de daha ucuz.