Alibaba.com dan Çinden mal getirmek

Bu konuyu okuyanlar

Paradoks1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi forumlar Alibaba.com üzerinden Çinden bileklik takı malzemeleri almak istiyorum yanlız gümrük olaylarından pek fikrim yok alacagım ürünler biraz boncuk biraz deri iplik falan ben bunları bileklik takı yapıp satıyorum normalde Türkiyeden alıyorum ama pahalıya kaçıyor ve çogu malzemeyide bulamıyorum bunun için çinden almak zorundayım toplamda 700 750 dolarlık bi malzeme alacagım alacagım ürünler linteki gibi ürünlerdir http://www.aliexpress.com/store/group/leather-cord/601870_252982808/5.html ve kargo ücretide ödemeyecegim
Şimdi gümrük olayları hakında hiç bilgim yok gümrükte bu ürünlere ne kadar bi vergi alırlar yada ne gibi sorunlar çıkar ne olur ne biter ve aldıgım ürünler ev adresime kadar getirilicekmi yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not:Satın almak istedigim ürünlerin 300 dolarlıgı başka bir şirketten 350 dolarlıgı farklı bir şirketten .

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gümrükten geçerken sıkıntı yaşamaz ama sanırım bir vergilendirmeye tabi tutulur çünkü alışveriş yapacağın meblağ çok yüksek.(700 750$) Yanlış hatırlamıyorsam 75 $ a kadar kargolar sorunsuz geçiyor sonrasına bir vergilendirme oluyor.

Ev adresine kadar tabiki gelir gelmese bile gümrükte takılsa sana bir bilgilendirme zarfı gelir merak etme. Zaten ptt kargo dan takip edebiliyorsun kargonu.

Paradoks1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler cevabınız için bilgilendirici oldu ama şu üzerine konacak vergiyide az cok bilsem ona göre getirtecegim :S

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Emin değilim ama % 10 ya da 15 di. Ama dediğim gibi emin değilim araştırın nette.

Paradoks1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah hocam saolun baktım .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

% 20 vergi uygulanıyormuş 200 300 lira kar etcez diye bi tob riske giriyoruz onuda devlet fazlasıyla çıkarttıyor

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Kargoyu gönderen şirket gönderilen malin Uzerime düşük fiyat yazarsa vergiye takılmayabilirsiniz öyle bir yöntem de var nette araştırın