ali expresten siparişte şüphelerim var

Bu konuyu okuyanlar

nesim33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ali expressten gelinlik siparişi vereceğim 100$ -300 $ arasında değişiyor fiyatlar güvenebilirmiyim + bu konudaki gümrük prosedürü nedir . tşk ler

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Site amazon gibi birden fazla firmanın ürünlerinde aracılık görevi üstleniyor. Ancak ürün kalitesiyle alakalı tüzük nedir bilmiyorum, okumanızı da öneririm. Sadece kargo süreleri çok uzun tabi özel kargo seçiminde bulunmazsanız. Gümrük vergisine de gelecek olursak bildiğim kadarıyla 83$ üzeri tüm ürünlerden vergi alıyorlar. Bunun yanı sıra getirilen teknolojik ürünlerin de gümrüğe takılarak geri dönme riski de söz konusu.

Bilginize,

BlackTSix
Uzman Yazılım Mühendisi / Senior Developer

29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
kıyafet alımı yapmayın derim. Bedenler çok küçük geliyor. Çinlilere göre bedenleri var. 25Dolardan yukarıdaki getirimlerde gümrük riski var.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ben de şöyle bir katkıda bulunayım; ürün gümrüğe takılırsa (ticari mal olmadığına karar verildiğinde) Avrupa Birliği ülkeleri menşeli ise %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20 vergi hesaplanır ve size bildirilir. PTT görevlisi kapınıza kadar getirip hesaplanan vergiyi sizden tahsil eder ve ürünü size teslim eder...

nesim33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum .

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Amazon'a bir bakın derim.

İyi forumlar,

BlackTSix