Alexa'da Sitenin Görünmemesi

Bu konuyu okuyanlar

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar sitem Alexa'da gözükmüyor. Oysa günde ortalama 300 tık alıyor. Daha kötü tıklamalar alan arkadaşımın sitesi gözüküyor, ben niye gözükmüyorum acaba bunun için eksik yaptığım bir şey olabilir mi?

www.analizgenc.com

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Okuduğum tüm seo ayarlamalarını yapıyorum ama yine de seo'da yetersiz kalıyor site :') Cevap için teşekkür ederim :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Site, seo işlerinde uzman değilim. Ben de YouTube ve internetten aratarak bazı şeyleri öğreniyorum.

Siteniz wordpress tabanlıysa Yoast Seo eklentisini kullanmanızı öneririm.
Bir de Google XML Maps eklentisini kurup özelleştirin.

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Blogger kullanıyorum aslında çoğu şey hazır, google'ın desteği olduğunu da söylemiş sanırım temayla ilgili bir problem var :/

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Sitenin adresini iletirseniz detaylı kontrol sağlayabilirim ayrıca tema ile alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum.İçeriklerin güncel ve özgün tutulması ve günlük paylaşımlar gerçekleştirilmesi gerekli. İpts tarzı yapay hit programları ve proxy desteği ile kısa bir zaman içinde alexa'da yer alabilirsiniz.

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sitenin adresini iletirseniz detaylı kontrol sağlayabilirim ayrıca tema ile alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum.İçeriklerin güncel ve özgün tutulması ve günlük paylaşımlar gerçekleştirilmesi gerekli. İpts tarzı yapay hit programları ve proxy desteği ile kısa bir zaman içinde alexa'da yer alabilirsiniz.

Genç Analiz site adresim bu. Yardım teklifi için çok teşekkür ederim sevgili @ozicloud cevabını bekliyorum

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Tema ile ilgili tek eksik title olmaması content mevcut fakat title da olması gerekiyor. Buraya Tıklayarak oluşturucuyu açabilirsin. Siteye 300 kişi giriyor olarak görünür fakat bunların çoğu Google'ın botlarıdır ve düzenli aralıklar ile siteni ziyaret ederler önemli olan doğal hit ile gelenleri sitede tutabilmek bunun içinde yapman gereken birçok şey mevcut örnek vermek gerekirse sidebar'da birçok düzenleme gerçekleştirmen gerekiyor. İpts'i Buraya Tıklayarak indirebilirsin. İpts yapay hit sağlar biraz kurcalarsan hangi kelimlerden gelmesi gerektiğinide ayarlayabilirsin.Aslında açıklanacak ve düzenlenmesi gereken birçok nokta var bir uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak dilediğin kadar yardımcı olabilirim :)

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hemen title oluşturuyorum ardından Ipts'yi indirip kurcalayacağım. Güzel anlatımın için gerçekten teşekkür ederim :) Düzenlenmesi gereken asıl noktalarım neler sevgili @ozicloud ? Bir araştırma yazarken anahtar kelimelere göre ( google trendler ve Keywordtool.io'dan bakıyorum) şekillendiriyorum, okuduğum birçok makaleyle doğru orantılı hareket ediyorum ancak çoğu zaman google'da dahi görünmüyorum, site trafiği sürekli 3 haneli kalmıyor ayrıca adsense gelirinin tavan noktası 3-4 kuruş... Parayı cebe atmak istiyorsam namerdim, kitap alıp çekiliş yaparak dağıtmak veya sitenin reklamına yatırmak var bu yüzden kafayı taktım zaten... Ne yapayım da bir şeyler değişsin fark etmediğim birçok önemli noktanın başlıcaları nelerdir? Konum yerinde Ukrayna yazıyor, geçtiğimiz dönem Romanya'daydım şimdi inşallah bir Lviv seferim olacak, Ukrayna'da bir google ekip çalışması varmış Türkiye'den gidenler olmuştu onlarla mısın?( Fotoğraf ve konumdan bağlantılı çıkardım)

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Uluslararası ilişkiler okuyan fakat sitenin senin olduğunu bilmeyen bir arkadaşını bilgisayarın başına oturt ve siteni aç de ki incele bakalım.Baktığı şeylere dikkat et örnek vermek gerekiyorsa sidebar'da aradığını bulabiliyor mu ya da ne arıyor iyice analiz et çünkü hitap edeceğin kitle bu yönde ki bilgilere ihtiyaç duyan bir kitle. 3-4 Kuruş kazanman çok normal çünkü zaten Adsense'den hitin ve belirli bir kitlen olmadığı sürece bir gelir beklemek yanlış bu arada reklamların konumları bence yanlış :) 300x250 sidebar'ın alt kısımına koyabilirsin makaleyi bitiren kişi görür ve tıklar ayrıca siteyi boğmaz.Kitap veya dergi konusunda gerekli desteği bulabilir Ukrayna,Kazakistan,Kırgızistan'da uluslararası ilişkiler okuyan diğer öğrenciler ile ortak bir platform haline getirebiliriz.Ayrıca bu yöndeki bir fikir çok güzel hem makaleden anladığını anlamış olursun hemde bu yönde araştırma sağlayacak insanlara bir ön bilgi sağlamış olursun.İç seo konusunda tam anlamıyla oluşturalım sonrasında dış seo konularında yardımcı olacağım.Bu arada siten her kelimede 1.sırada çıkmaz yok öyle bir dünya :) 3 Anahtar kelime seçmen gerekiyor başlangıç olarak bunlardan ikisi rekabetçi diğeri ise lider kelime olacak.
Ben olsaydım anahtar kelimeleri böyle seçerdim
Genç uluslararası ilişkiler platformu,Uluslararası ilişkiler makaleleri,Uluslararası ilişkiler
Anahtar kelimemi ise Uluslararası ilişkiler makaleleri yapardım çünkü bu yönde yazı içinde link verdikçe diğer iki kelimede de yükselme sağlardım.
Ayrıca dilediğin konuda makale yazabilirsin sadece makale içerisinde anahtar kelimeye yer vermen yeterli olacaktır.Lviv güzel şehir evet ama favorim kiev :) Ekip çalışmasından ziyade proje sunmuş ve görüşmesini sağlamıştık

enesergel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Pekala ilk tavsiyeyi kesinlikle dikkate alacağım çünkü bugüne kadar " bak nasıl güzel mi" tarzında heyecanlı gösterimler yapmıştım, gözlem yapmak yerine. Reklam yerleri konusunda da haklısın. Yahu çok haklısın @ozicloud kafamda ampul yaktın :) Kazakistan'da Ahmet Yesevi Üniversitesi ile bir görüşme yapmıştık ama havada kaldı, erken seçim vs. yoksa Türkistan'da verimli bir görüşme planlıyorduk tekrar bağlantı ayarlayabilirsek muhteşem olur çünkü benimde hayalim ortak bir platform ve rehavetli uli sayfaları ve yazarları yerine dinamik ve gençlerin söz sahibi olacağı bir alan kurmak. Ahaha tabii ki her kelimede birinci çıkmak istemiyorum ama mesela imf yazısı ilk 500'e girsin diye düşünüyorum, bu arada 3 anahtar kelime olayını da hiç düşünmemiştim ki bunun için derhal çalışacağım. Sanırım eski yayınlara da ekleme yapsam sorun olmaz ? Gerçekten bunları görev olarak yapışkan sarı kağıda yazıp masama yapıştırdım, harika tavsiyeler sundun iç seo konusunda elimden geleni yapacağım çok ama çok teşekkür ederim

ayhan dinçer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sitem Alexa'da gözükmüyor. Oysa günde ortalama 300 tık alıyor. Daha kötü tıklamalar alan arkadaşımın sitesi gözüküyor, ben niye gözükmüyorum acaba bunun için eksik yaptığım bir şey olabilir mi?

www.analizgenc.com
head başlık bölümüne şunları yazmışmısın baksana
<meta name="robots" content="yes" />
<meta name="robots" content="all, index, follow" />
<meta name="distribution" content="global" />
<meta name="rating" content="general" />

ayrıca dil kodlamasını utf-8 olarak belirle
Mesaj otomatik birleştirildi:

google web master panelinden hedef ülkeyi türkiye seçmediyseniz alexada ülke sıralaması görünmeyebilir.