Akü

Bu konuyu okuyanlar

atalay11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7-8 saat farları açık unuttum Marş bastım araba çalıştı götürür mü beni daha kullanmadım henüz

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Araba çalıştıysa akü dolmaya başlar.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
3 saatlik yolum var Yarın sıkıntı çıkar mı acaba sabah akücüye göstermeye gidicektim

Araba çalıştıktan sonra motorun krank kasnağına genelde kayış ile bağlanan alternatör (şarj dinamosu) aküyü doldurmaya(şarj etmeye) başlar. Yeni nesil beyinli araçlarda olmaz ancak eski araçlarda motor çalıştıktan sonra aküyü sökseniz dahi motor çalışmaya devam eder. Hele dizelse alternatörü bile sökseniz çalışır.

atalay11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araba çalıştıktan sonra motorun krank kasnağına genelde kayış ile bağlanan alternatör (şarj dinamosu) aküyü doldurmaya(şarj etmeye) başlar. Yeni nesil beyinli araçlarda olmaz ancak eski araçlarda motor çalıştıktan sonra aküyü sökseniz dahi motor çalışmaya devam eder. Hele dizelse alternatörü bile sökseniz çalışır.
Cevap için sağol farlar Bi 8 saat açık kaldı korktum bi Ama araba çalıştı ama yol yapmadım daha yarın yolcuyum araba dizel 2008 model dacia logan sıkıntı olmaz diyosun yani

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Cevap için sağol farlar Bi 8 saat açık kaldı korktum bi Ama araba çalıştı ama yol yapmadım daha yarın yolcuyum araba dizel 2008 model dacia logan sıkıntı olmaz diyosun yani

Yarın akücüye gitmek için arabanızı çalıştırmanız gerekecek, doğru mu? Eğer çalışırsa gitmenize gerek yok. Eğer çalışmazsa ya takviye yapacaksınız ya da akücüye yürüyerek gideceksiniz.
Dediğim gibi, araba çalıştığı an, 3-5dk sonra değil çalıştığı an akü şarj olmaya başlar. Dolayısıyla çalıştıktan sonra akü problemi yaşamazsınız.
Hayırlı yolculuklar efenim. :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Götürür markası ne akünün dandik değilse çabuk dolar