AKP Vizyonu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence biz değil siz anlamak istiyorsunuz. Geçmişte ''hata'' olarak tanımladığınız şeylere bir dönüp bakın. Bir hükümetin bu kadar hata yapmaya lüksü var mıdır? Onu bir ölçüp, tartın. Korkmayın AKP gidince Türkiye bitmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

lgsever

Profesör
80 yılda yapılmayanlar yapıldı ve yapılıyor. Dertleri bu.
Ya mantık makinesi 80 yıl önce teknolojinin bu kadar gelişmemesi sebep olur mu bir düşün bakayım.Ya da dış borcu biraz biraz kapatsak millete eşek yüküyle borç takıp gitmesek de yatırım hızını azaltsak demişlerdir.Her şeye bir olasılığınız var.

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Ya mantık makinesi 80 yıl önce teknolojinin bu kadar gelişmemesi sebep olur mu bir düşün bakayım.Ya da dış borcu biraz biraz kapatsak millete eşek yüküyle borç takıp gitmesek de yatırım hızını azaltsak demişlerdir.Her şeye bir olasılığınız var.
Mantık makinesi demek, benzetmeni sevsinler :D Atom bombası yiyen Japonya'nın bugünkü haline bak, bir de bizim halimize bak. Japonlar'a uzaydan mı geldi teknoloji. Allah'ın asfalt yolu daha yeni yapıldı memlekete :D

cheleby

Profesör
Ahan mantıkın bitiği yer :) Millete borç bırakmayak diye yatırım yapmamak nasıl bir kafa anlatır mısın ? 80 yıl öncede dağ deliniyordu şimdi de deliniyor.Neden ovit tüneli,bolu tüneli yapılmadı ?

Anlamadığınız şey şu ülke sadece yoldan köprüden ibaret değil, insanları kutuplaştırdılar. İnsanlar gergin, saygı yok, hoşgörü yok, oruç tutmayana müslüman olmayana saygı yok. Farklı görüşlere saygı yok. Hırsızlık ve tecavüz arttı, eğitim kötü imam hatip öğrencileri berbat. Cahil insan çok. Bilime önem verilmiyor vs vs...
Toplum bu haldeyken her yerde zaten halkın vergileriyle yapılan yollar olsa ne yazar...

Son düzenleme:

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Anlamadığınız şey şu ülke sadece yoldan köprüden ibaret değil, insanları kutuplaştırdılar. İnsanlar gergin, saygı yok, hoşgörü yok, oruç tutmayana müslüman olmayana saygı yok. Farklı görüşlere saygı yok. Hırsızlık ve tecavüz arttı, eğitim kötü imam hatip öğrencileri berbat. Cahil insan çok. Bilime önem verilmiyor vs vs...
Toplum bu haldeyken her yerde zaten halkın vergileriyle yapılan yollar olsa ne yazar...
Sen 80 yılda en basitinden bir yol, köprü bile yapamamışsın ki iktidarın eline koz verip ağzına sakız etmişsin. 80 yıllık devlet halkın en temel ihtiyaçlarını bile karşılamamış, 16 yıldır bunlar yapılıyor ki halk sa buna prim veriyor. Gayet doğal.

Oruç tutmayana saygı yok lafı da tamamen uydurulan bir korku. Yaşadığım şehirde oruç tutan neredeyse yok ama kavga gürültü ne gördüm ne duydum. Millet cayır cayır oruç yiyor, ki ben de oruç tutmuyorum, daha kimseden ses duymadım

Kutuplaşma olduğuna hiç katılmıyorum. Eskiden kendini devletin sahibi sanan tek kutup konuşuyordu, şimdi diğer kutbun da sesi çıkıyor artık, siz de buna kutuplaşma diyorsunuz ki alakası yok. Sessiz kesim konuşuyor artık bu da zorunuza gidiyor.

Eğitim konusunda haklı olmakla birlikte, sistemin imam hatiplerden ibaret olmadığını hatırlatırım. Yapılan eleştirilerin temelinde imam hatip düşmanlığı yatıyor o yüzden samimi bulmuyorum ve ciddiye almıyorum.

Sen 80 yılda en basitinden bir yol, köprü bile yapamamışsın ki iktidarın eline koz verip ağzına sakız etmişsin. 80 yıllık devlet halkın en temel ihtiyaçlarını bile karşılamamış, 16 yıldır bunlar yapılıyor ki halk sa buna prim veriyor. Gayet doğal.

Oruç tutmayana saygı yok lafı da tamamen uydurulan bir korku. Yaşadığım şehirde oruç tutan neredeyse yok ama kavga gürültü ne gördüm ne duydum. Millet cayır cayır oruç yiyor, ki ben de oruç tutmuyorum, daha kimseden ses duymadım

Kutuplaşma olduğuna hiç katılmıyorum. Eskiden kendini devletin sahibi sanan tek kutup konuşuyordu, şimdi diğer kutbun da sesi çıkıyor artık, siz de buna kutuplaşma diyorsunuz ki alakası yok. Sessiz kesim konuşuyor artık bu da zorunuza gidiyor.

Eğitim konusunda haklı olmakla birlikte, sistemin imam hatiplerden ibaret olmadığını hatırlatırım. Yapılan eleştirilerin temelinde imam hatip düşmanlığı yatıyor o yüzden samimi bulmuyorum ve ciddiye almıyorum.
Hiçbir şey yapılmamış denilerek biraz abartılmıyor mu? En basitinden küçük bir örnekle Boğaziçi köprüsü 1973'de Fatih Sultan Mehmet köprüsü ise 1988 yılında hizmete açılmış.

Oruç falan sadece örnek, başka inançlar falan bunlar sadece örnek benim anlatmaya çalıştığım şey bu ülkede farklı fikirlere saygı yok, ne olursa olsun yok insanlar hoşgörülü ve saygılı değil. Ve evet eğer imam hatipler boş ve gereksiz bir eğitim verirse tabiki desteklemem.

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Hiçbir şey yapılmamış denilerek biraz abartılmıyor mu? En basitinden küçük bir örnekle Boğaziçi köprüsü 1973'de Fatih Sultan Mehmet köprüsü ise 1988 yılında hizmete açılmış.
2 tane köprü, ötesi yok elle tutulur. Bolu dağı tüneli var ki, kaç hükümet eskitti, kaç müteahhit Zengin etti ve bu hükümet döneminde bitirildi.

Akp'nin vizyonunu anlatmak için boğazın altına yapılan ve yapımı devam eden tüp geçitler bile yeter kanımca.

2 tane köprü, ötesi yok elle tutulur. Bolu dağı tüneli var ki, kaç hükümet eskitti, kaç müteahhit Zengin etti ve bu hükümet döneminde bitirildi.

Akp'nin vizyonunu anlatmak için boğazın altına yapılan ve yapımı devam eden tüp geçitler bile yeter kanımca.
Tamam işte senin için önemli olan tek şey beton. Eğitim, medeniyet, bilim, teknoloji, huzur, fikir özgürlüğü, adalet ve laiklik umrunda değil.

Son düzenleme:

Yukarıdaki mesajınızda en basitinden bir yol, köprü bile yapılmamış demişsiniz. Siz köprü dediniz, bende size buyurun köprü dedim. Yapılan iki büyük köprünün örneğini verdim en basitinden, bunuda beğenmediniz yapılan iki köprü bu kadar dediniz, pes doğrusu.

Sen 80 yılda en basitinden bir yol, köprü bile yapamamışsın ki iktidarın eline koz verip ağzına sakız etmişsin.

cheleby

Profesör
Tamam işte senin için önemli olan tek şey beton. Eğitim, medeniyet, bilim, huzur, fikir özgürlüğü, adalet ve laiklik umrunda değil.
Yol medeniyettir.Eğitim sistemimiz konusuna katılıyorum.İyi değil.Bugün biri çıkıp cumhurbaşkanına hırsız diyorsa,twitter,face de sürekli küfür ediliyorsa fikir özgürlüğü had safhaya ulaşmış demektir.Laikliği savunmuyorum bu benim fikrim.Tünel yapılır beton olur,köprü yapılır beton olur,hastane yapılır beton olur.Bugün TANAP ile nekadar kazanacağız mesela ?
1- Tanap yıllık getirisi 4 milyar dolar olacağı söyleniyor.Türkiye ilk olarak 1,5 ilâ 3 milyar dolar arasında tasarruf edecektir. 2029’a kadar Türkiye’nin GSYİH’sine 37 milyar dolar katkı sağlayacağı beklenmektedir.
2- Kanal İstanbul ile yıllık en az 5 milyar dolar beklenen 8 milyar dolar gelir bekleniyor.1,5 milyon iş imkanı.
3- 3.havalimanı 2025 yılına ekonomiye katkısı 25 milyar doları bulacak.Ekonomiden ziyade stratejik faydaları var.
4-Yerli otomobil ekonomiye etkisi 50 milyar doları bulacak.20 bin kişiye iş imkanı olacak.
5-Ovit tüneli bir köprü görevi sürecek.Kar yüzünden kapanmayacak.Ulaşım sürekli olacak.Taşımacılık sıkıntı yaşamayacak.
6- Savunma sanayimiz çok şükür istenen düzeylere gelmeye başladı.

Daha fazla beton ve proje yazabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter