AKP Vizyonu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CHP yapmaktan değil, yıkmaktan bahsediyor %25 oy çıkıyor. O daha fena.
CHP bize üretim noktasında dönüşü olmayan yatırımları durdurup fabrika gibi net bir şekilde istihdam ve üretim sağlayacak yatırımlara para harcayacagiz diyor mümin kardeşim. :D

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
Ne üretecekmiş mesela? Fos. Tonla para harcanan yatırımı niye durduracak mesela? O da fos. Havadan laflar, atış serbest nasıl olsa. KK'nın seçim vaadi vardı bir ara. Anadolu'ya merkez kuracaktı, üretim paketleme cart curt. şimdi adı bile geçmiyor. Tutarsızlık diz boyu. Birileri yazıyor, sizin genel müdürler de okuyor, olay bu. Gerçekçi bir söz duyamadık.

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
hakkaten çok komik öyle değil mi, aslında bu cevap çok iyiydi :D
Bu istemezükçü zihniyet 1930'lu yıllarda, verem yapar diye asfalta karşı çıkmış bir zihniyet. Düşün 1930'da asfalta karşı çıkan adam 90 yılda bir çivi çakar mı memlekete? Ama 90 yıl sonra ülkeye yapılan onbinlerce kilometre duble yola laf eder bir de. Konu başlığı AKP'nin vizyonu ama asıl mevzu CHP'nin vizyonsuzluğu

Ne üretecekmiş mesela? Fos. Tonla para harcanan yatırımı niye durduracak mesela? O da fos. Havadan laflar, atış serbest nasıl olsa. KK'nın seçim vaadi vardı bir ara. Anadolu'ya merkez kuracaktı, üretim paketleme cart curt. şimdi adı bile geçmiyor. Tutarsızlık diz boyu. Birileri yazıyor, sizin genel müdürler de okuyor, olay bu. Gerçekçi bir söz duyamadık.
Üretim odaklı yatırım dedim. FAbrika dedim. Kelime hazneniz yetmiyorsa buyrun: :D :D
fabrika ne demek - Google'da Ara

Bu istemezükçü zihniyet 1930'lu yıllarda, verem yapar diye asfalta karşı çıkmış bir zihniyet. Düşün 1930'da asfalta karşı çıkan adam 90 yılda bir çivi çakar mı memlekete? Ama 90 yıl sonra ülkeye yapılan onbinlerce kilometre duble yola laf eder bir de. Konu başlığı AKP'nin vizyonu ama asıl mevzu CHP'nin vizyonsuzluğu
Kuruluş yıllarında yapılan fabrikaları bugünkü yönetim sata sata bitiremedi nedense :D :D

tiriviriap

Asistan
Yasaklı
CHP Fabrika açacakmış?

Ne fabrikası açacak?

Nerede açacak? Proje nedir? Fizibilitesi yapılmış mı?
Üretilen ürünün pazarı hazır mı?

Bu fabrikalar için ihtiyaç duyulan enerji nereden gelecek?

Zira enerji olmadan fabrika çalışmaz ama nükleer santral inşaatlarını da durdurmayı vaad ediyorlar.

81 ile 81 fabrika mı açacaklar?

Eğer her ile fabrika açmayacaklarsa, fabrika açılmayan illerden fabrika açılan illere göçü nasıl durduracaklar?

Her ile fabrika açacaklar ise her ilin üretim kapasitesi üzerine ne tür çalışmalar yapılmış?

Ortada bir araştırma bir proje var mı?

Bu kadar fabrikayı kaç yılda açacaklar?

Eğer iktidara gelirlerse fabrika inşaatları devam ederken ya da biten fabrikaları muhalefet yıkacağız derse ne düşünürler?

Her gelen iktidar bir öncekinin yaptıklarını yıkarak ya da projelerini durdurarak mı bu ülkede gelişim sağlanacak?

Beni seçin ben de fabrika açacağım.

Şu an benim bu vaadim ile muhalefetin vaadi arasında hiç bir fark yok çünkü ikisi de üzerinde çalışılmamış laf olsun insanların hoşuna gitsin diye söylenmiş ifadeler...

Eroin fabrikası? Bira fabrikası? Siyasilerin arpalığına dönmüş, verimsiz ve sürekli zarar eden fabrikalar mı? Geç bile kaldılar.
Bira fabrikasını özellikle söyleyerek neyi kastetmeye çalıştığını az buçuk tahmin edebiliyorum. Türk topraklarında ilk bira fabrikası 1890 yılında II. Abdülhamit tarafından açılmıştır, bunuda bilsen iyi olur.

Üretim odaklı yatırım dedim. FAbrika dedim. Kelime hazneniz yetmiyorsa buyrun: :D:D
fabrika ne demek - Google'da Ara

Kuruluş yıllarında yapılan fabrikaları bugünkü yönetim sata sata bitiremedi nedense :D:D
Üretim odaklı... Tamam yerli araba 25000 kişi istihdam edecek..bu kadar kişiyi istihdam etmek için acaba sizler ne fabrikası açardınız merak ettim.Hem stratejik bir yatırım hemde ülkemizin teknoloji sinin gelişmesinde büyük katkısı olacak, neden istemiyorsunuz.

Üretim odaklı... Tamam yerli araba 25000 kişi istihdam edecek..bu kadar kişiyi istihdam etmek için acaba sizler ne fabrikası açardınız merak ettim.Hem stratejik bir yatırım hemde ülkemizin teknoloji sinin gelişmesinde büyük katkısı olacak, neden istemiyorsunuz.
mesela kanal istanbul gibi ciddi bir gelir kaynağı olacak şeyi yıkmak gibi mi 😊😊
Sizlere çok samimi bir soru soruyorum. Okuduğum bölüm televizyon üzerine. Şuan ki hükümete ise muhalifim. Sırf muhalif olmak için değil, kısaca ülkenin durumunu cidden beğenmediğim için böyleyim. Size saygı duyuyorum, sizinde bana duyduğunuza eminim. Sorum şu;
Şuan ki medya ortamında ben bölümden mezun olduğumda hiçbir partiyle bir bağım olmadığıda için bu kimliğimle sizce iş bulabilir miyim? Farzedin ki buldum, sizcede sırf eleştiri yapıyorum diye FETÖ, PKK sevicisi gibi laflarla sizin cephe tarafından linç edilecek miyim?

Akp vizyonu mu? Hmmm.
Açılım yap, pkkya göz yum, sonra olmadı yuvalanan pkklıları temizlemeye çalış, yüzlerce şehit, yıkılan binalar ve devletin cebinden çıkan milyonlar.
Suriye'nin ortamını bozmaya yardım et, pkknın Suriye ile olan upuzun sınırına yerleşmesine neden ol, sonra bunu kırmaya çalış, onlarca şehit, kaybedilen milyonlar.
Fetö ile el birliği yap, her türlü devlet kademesine yerleşmelerine neden ol, her sınavın sorularını araklat, sonra 17-25 Aralık, 15 Temmuz, yok efendim fetö ile mücadele, 3-5 günlük ere, askeri öğrenciye müebbet hapis.
Vizyonsuzluk doğru tanım olur. Denize atılmış karpuz kabuğu gibi bir o yana bir bu yana. Ama hep haklı, hep mağdur.

Kişisel yorumlarla ülke yönetilseydi asıl ülke bi o yana bi bu yana batıp giderdi :D

Şimdi o kadar çok haksız yazılar yazılıyor ki cevap vermek bile lüzumsuz bir iş oluyor çünkü akıl, izan var... Neden burda sadece ama sadece yazmış olmak ve kara propaganda olsun diye yazılan yazılara cevap verelim. Zaten 16 yıldır yaptığımız gibi en son gidip oyumuzu kullanacağız ve muhalefet yine hile var diye ağlayacak :D Biz ne yazarsak yazalım, muhalefet anlamak istemiyor, aynı şeyleri pişirip pişirip soru önergeleri ile meclisin işleyişini engelledikleri gibi önümüze atıyolar, ayıkla ki pirincin taşını :)

Ak partinin yaptığı hizmetleri diğer adaylar vaat diye meydanlarda dillendiriyor bazen, işte onların vizyonları.
Ak partinin yaptıkları hizmetlere diğerlerinin hayalleri bile yetmez.

cheleby

Profesör
Anlamadığım nokta şu 16 yılda hiçbir şey yapılmamış gibi bir algı çalışması yapılıyor.Yazık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...