AKK olmayan bir tarife bir internet sağlayıcısı söyleyin artık ona geçelim

Bu konuyu okuyanlar

onru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya mesela "8Mbps" ile "8Mbps'ye kadar"ın farkı ney?
8mbps=sabit 8mbps hız , 8 mbps ye kadar olan paket ise hızın 8 megabit deil ama 8 mbps ye kadar yani yoğunluğa göre 600-700 kb ile de indirebilirsin yada hatlar boş ise 800-900 arası indirirsin ,ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin, umarım anlatabilmişimdir

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8mbps=sabit 8mbps hız , 8 mbps ye kadar olan paket ise hızın 8 megabit deil ama 8 mbps ye kadar yani yoğunluğa göre 600-700 kb ile de indirebilirsin yada hatlar boş ise 800-900 arası indirirsin ,ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin, umarım anlatabilmişimdir
yanlış. AKK dolana kadar 8mbits AKK dolduktan sonra 1mbits olursa buna 8Mbite kadar deniyor.
diğeri sabit 8mbit istersen 1TB kullan :)

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
http://adsl.ebasvur.com/netlimitsiz_basvuru.html

Bu sana uymazmı?

Yalnız sormak istediğim bir şey var. Şartlarda 8 mbps demiyor 8 mbps' ye kadar diyor. Download, upload yaparken 8-0 arası oynayacakmı şimdi bu ? Yoksa download yaptığım servera göremi hızlanıcak. Ben psn için bu paketi almayı düşünüyorum.

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://adsl.ebasvur.com/netlimitsiz_basvuru.html

Bu sana uymazmı?

Yalnız sormak istediğim bir şey var. Şartlarda 8 mbps demiyor 8 mbps' ye kadar diyor. Download, upload yaparken 8-0 arası oynayacakmı şimdi bu ? Yoksa download yaptığım servera göremi hızlanıcak. Ben psn için bu paketi almayı düşünüyorum.

turktelekomun yayınladığı toptan DSL paketlerine göre; AKN uygulanan ve uygulanmayan paketler belirtilmişti. ttnet'te akn uygulanmayan 2-4-8mbps paketler varken bazı özel firmalar turktelekom perakendecisi olarak 16mbps de verebiliyor.

senin sorunun cevabıda; ister AKN olan ister AKN olmayan paket kullan internet hızın hep dengesiz olacak. 16mbps diyorlarsa 12-15 arası alıcaksın bazen sitelere göre 1mbps'e kadar bile düşebilir.

mesela yüksek seed olan bir torrentten veya speedtest sitelerinden hesaplarsan genelde maximum hızı alırsın.
50GB'i geçene kadar hattının desteklediği EN YÜKSEK hızı; AKN dolduktan sonra 1mbps üst limit olmak üzere yine hattının desteklediği en yüksek hızı alırsın.

8e kadar ibaresi ile hattının desteklediği en yüksek hız kaçsa o kadar SABİT hız vereceklerini söylüyorlar. 8mbps üst limit olmak üzere tabi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tüm ADSL sağlayıcıların (TTnet, Superonline, Doping, Biri, Turknet...) kampanyalar dışında ücretlendirmeleri ve uygulamaları hemen hemen aynıdır. Çünkü ADSL paketlerini Türk Telekom'dan alıp satıyorlar. Yani hepsi aracı.
Güncel ADSL tarifelerinde sözde sınırsız tek paket var. 8 Mbps (Sözde) Sınırsız paketi. Fiyatı 100-120 TL arası. İnternet kafeler bu paketi kullanır. Hızı düşük olduğu için büyük yerler bir kaç tane alıyor. Onun dışındaki tüm ADSL paketleri farklı adlandırmalara sahip olsada (AKN, AKK, hız alanı, limit, sınır, kota gibi...) hepsi sınırlı paketler.

Hatta 8 Mbps (Sözde) Sınırsız paket 2 TB sınıra sahip.
TTNet fiber, hiper paketlerin tümünde sınır var.

Superonline fiber optik paketlerinin tümünde sınır var. (1000 Mbps'te olmayabilir.)

Uydunet'te 1-10 Mbps arası sınırsız internetler var. Ayrıca 2 Mbps simetrik internet var.

MetroNet BPL 1-10 Mbps bağlantıların tümüne simetik ve limitsiz demiş. Başka ayrıntı yok.
MetroNet Ethernet 1-50 Mbps bağlantılarının tümüne simetrik ve limitsiz demiş. Başka ayrıntı yok.
Metronet telefon hizmetlerinde metronet aboneleri arasında limitsiz ve ücretsiz görüşme var.
Metronet 300 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyor.

MetrıNet'in limitsiz dediği paketlerin detaylarını öğrenmede fayda var. Çünkü ADSL'de limitsiz demek AKK demek.

MetroNet

Eğer bölgenizde mevcutsa MetroNet çok avantajlı duruyor. Bölgenizde mevcut değilse başvurmada fayda var. Bölgenize daha çabuk gelecektir.

sharaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm ADSL sağlayıcıların (TTnet, Superonline, Doping, Biri, Turknet...) kampanyalar dışında ücretlendirmeleri ve uygulamaları hemen hemen aynıdır. Çünkü ADSL paketlerini Türk Telekom'dan alıp satıyorlar. Yani hepsi aracı.
Güncel ADSL tarifelerinde sözde sınırsız tek paket var. 8 Mbps (Sözde) Sınırsız paketi. Fiyatı 100-120 TL arası. İnternet kafeler bu paketi kullanır. Hızı düşük olduğu için büyük yerler bir kaç tane alıyor. Onun dışındaki tüm ADSL paketleri farklı adlandırmalara sahip olsada (AKN, AKK, hız alanı, limit, sınır, kota gibi...) hepsi sınırlı paketler.

Hatta 8 Mbps (Sözde) Sınırsız paket 2 TB sınıra sahip.
TTNet fiber, hiper paketlerin tümünde sınır var.

Superonline fiber optik paketlerinin tümünde sınır var. (1000 Mbps'te olmayabilir.)

Uydunet'te 1-10 Mbps arası sınırsız internetler var. Ayrıca 2 Mbps simetrik internet var.

MetroNet BPL 1-10 Mbps bağlantıların tümüne simetik ve limitsiz demiş. Başka ayrıntı yok.
MetroNet Ethernet 1-50 Mbps bağlantılarının tümüne simetrik ve limitsiz demiş. Başka ayrıntı yok.
Metronet telefon hizmetlerinde metronet aboneleri arasında limitsiz ve ücretsiz görüşme var.
Metronet 300 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyor.

MetrıNet'in limitsiz dediği paketlerin detaylarını öğrenmede fayda var. Çünkü ADSL'de limitsiz demek AKK demek.

MetroNet

Eğer bölgenizde mevcutsa MetroNet çok avantajlı duruyor. Bölgenizde mevcut değilse başvurmada fayda var. Bölgenize daha çabuk gelecektir.

8Limitsiz'de 8mbit hız garantidir ve 2TB kotayı doldurmak için 23,8 gün aralıksız downloadda kalman lazım. Böyle biri zaten daha yüksek bir paket seçer.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
6-7 yıldır ttnet ten sınırsız 1 Mbps internet bağlantısı kullanıyorum. Download ya da upload yaparsam gece bilgisayarı açık bırakıyorum. Tek sıkıntı 480p videoları ucu ucuna izleyebiliyorum. 720p ve diğerlerinde çok beklemem gerekiyor. Onun haricinde oyunlarda lag vs. olmuyor. Bende isterim en az 8 Mbps hız ama bu AKK; özgürlüğe vurulmuş bir darbedir.
Sınırsız 8 Mbps ve daha hızlı internetim olacak. Sonra kimin çıkardığı belli olmayan 3 ncü sınıf Dünya ülkelerinde bile görülmeyecek saçma sapan uygulamalar ile kısıtlanacam. Yeri yerinden oynatırım.

Tamamda dediğiniz çok saçma 8mbps alsanız en azından 50GB'ye kadar 8mbps'ye kadar kullanabilirsiniz. Madem 1 mbps'ye alışmışsınız 50GB'dan sonrasıda pek koymaz gibi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
8Limitsiz'de 8mbit hız garantidir ve 2TB kotayı doldurmak için 23,8 gün aralıksız downloadda kalman lazım. Böyle biri zaten daha yüksek bir paket seçer.
Limitsiz paketler 50 GB gibi AKK oranına sahip. 8 Mbps Sınırsızdan bahsediyorum. İkisi aynı değil. Zaten ADSL'de 8 Mbps den başkada sınırsız paket yok.

sharaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Limitsiz paketler 50 GB gibi AKK oranına sahip. 8 Mbps Sınırsızdan bahsediyorum. İkisi aynı değil. Zaten ADSL'de 8 Mbps den başkada sınırsız paket yok.

8limitsiz 100TL civarındaki AKK'si 2TB olan ve sabit 8mbit hız garanti edilen pakettir.
NETLimitsiz ise 8mbps'e kadar ve 50GB AKK'li olup 54TL olandır.

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ve bunların yanında sınırsız 16mbit/32mbit limitsiz paketlerde vardır ama bunları Türk Telekom toptan olarak satar. TTNet perakende olarak sınırsızları 8MBit'e kadar satar nedense.

16Mbit için;
dsmartnet taahhütsüz aylık 129 TL
biriadsl taahhütsüz aylık 124.90 TL

32Mbit için;
dsmartnet smileadsl iken 156TL'ye satıyorlardı toptan olarak türktelekomun satmasına rağmen VDSL 32MBit gerçek sınırsızı sonradan kaldırdılar.

muhendisbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanlış. AKK dolana kadar 8mbits AKK dolduktan sonra 1mbits olursa buna 8Mbite kadar deniyor.
diğeri sabit 8mbit istersen 1TB kullan :)

malesef yanlış söyledin dostum. 8mbit e kadar demek AKK dolana kadar 8mbit hıza kadar (bölge itibariyle mümkünse) erişebilirsin demek, 8 mbit demekse sabit hızın 8 mbit demek tabi AKK dolana kadar, 2 sinde de AKK dolarsa hız (şuandan itibaren) 3 mbit e düşer.

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
malesef yanlış söyledin dostum. 8mbit e kadar demek AKK dolana kadar 8mbit hıza kadar (bölge itibariyle mümkünse) erişebilirsin demek, 8 mbit demekse sabit hızın 8 mbit demek tabi AKK dolana kadar, 2 sinde de AKK dolarsa hız (şuandan itibaren) 3 mbit e düşer.

hattının desteklediği en yüksek hızı 8mbps'e kadar demeliydim. ayrıca 3mbit oldu şu an haklısın:)

yani şu an ttnete ben 8mbite kadar internet istiyorum dersen (NetLimitsiz) 60tl fatura ederler akk dahiline girersin. 8mbit sınırsız (8Limitsiz) istersen 115tl fatura ederler ve istersen 1TB kullan.

biri adsl'den 16mbit kullanıyorum gerçek sınırsız. 129tl fatura ödüyorum ortalama hat başı 1.5tb kullanımım var 4 bağlantıda.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
AKK Türkiyemizin belası.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar.
Ben Uydunet'e geçmeden önce TTNet kullanıyordum, kapattırdım.
TTnet 8 Mbit'e kadar diyordu, 4'ten yukarı hiç çıkmadı.
Şimdilerde Anadolu Yakası Maltepe'ye taşınmak durumundayım.
Uydunet ve fiber hat yok.
Sanırım mecburen TTNet alacağım.
Uydunet'te 1 Mbit kullanıyordum.
TTNet'te 3 Mbit'e düşerse sorun yok zaten.
Hız tutkunu değilim.
TTNet Yalın 8 Mbit'e kadar Net Limitsiz 54 TL.
Önerir misiniz?