Akılli tv önerisinde bulunurmusunuz?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Arcelik marka 55 ekran tv miz omrunu tamamladi.yani tüpü bitti.yeni tv almak istiyorum
Tv yi koyacagim oda 18 metrekare.140 yada 127 ekran almayi düşunuyorum.aklimda LG marka var.lakin aklima takilan soru var.bizim ev sobali oldugundan oda bazen cok dumanli oluyor.ve bazen bizimkiler sobayi aşiri sekilde yakiyorlar.soba ile tv yi koyacagim yer arasinda havadan 2 metre mesafe var.benim endisem bundan dolayi tv nin zarar gorebilecegi.cunku daha onceki tuplu tv nin yan kisminda genlesme nedeniyle kabarma olmustu.sanirim oda sicakligindan dolayi olmustu.sizce bu endiselerimde haklimiyim.yani saydigim sebeplerden dolayi tv ye zarar gelir mi.birde LG nin hangi modelini önerirsiniz?

DDundar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Arcelik marka 55 ekran tv miz omrunu tamamladi.yani tüpü bitti.yeni tv almak istiyorum
Tv yi koyacagim oda 18 metrekare.140 yada 127 ekran almayi düşunuyorum.aklimda LG marka var.lakin aklima takilan soru var.bizim ev sobali oldugundan oda bazen cok dumanli oluyor.ve bazen bizimkiler sobayi aşiri sekilde yakiyorlar.soba ile tv yi koyacagim yer arasinda havadan 2 metre mesafe var.benim endisem bundan dolayi tv nin zarar gorebilecegi.cunku daha onceki tuplu tv nin yan kisminda genlesme nedeniyle kabarma olmustu.sanirim oda sicakligindan dolayi olmustu.sizce bu endiselerimde haklimiyim.yani saydigim sebeplerden dolayi tv ye zarar gelir mi.birde LG nin hangi modelini önerirsiniz?
Soba olayı için yalıtım sağlayan şeyler var arasına koyabilmeniz için bizde yapmıştık zamanında Televizyona gelirsek boyuttan önce işlevi ön planda tutmalısınız. 1. Çözünürlük 2K 4K 2. Ekran tipi oled tavsiyemdir 3. TV boyutu inç 4. Wifi bağlantısı sonrası zevkinize kalmış 3D / Kavisli/düz / Uydu alıcılı gibi

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Soba olayı için yalıtım sağlayan şeyler var arasına koyabilmeniz için bizde yapmıştık zamanında Televizyona gelirsek boyuttan önce işlevi ön planda tutmalısınız. 1. Çözünürlük 2K 4K 2. Ekran tipi oled tavsiyemdir 3. TV boyutu inç 4. Wifi bağlantısı sonrası zevkinize kalmış 3D / Kavisli/düz / Uydu alıcılı gibi
Neyin arasina yalitim koyuluyor tam anlayamadin.
Oled tv ler cok pahali.fiyatlardan pek haberim yok ben 3500-4000 tl arasi düşunuyorum.saglam ikincil el de olabilir.saydiginiz diger ozelliklerde benim icin onemli.model olarak oneriniz varmi?

DDundar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Neyin arasina yalitim koyuluyor tam anlayamadin.
Oled tv ler cok pahali.fiyatlardan pek haberim yok ben 3500-4000 tl arasi düşunuyorum.saglam ikincil el de olabilir.saydiginiz diger ozelliklerde benim icin onemli.model olarak oneriniz varmi?
Tv sobaya yakın demiştiniz ya sobanın yan yüzeyine konulan yalıtımlı levhalar var ismini unuttum televizyona doğrudan bir ısı vermesini engeller
TV Fiyatları - Epey
Bu siteden karşılaştırma yapın aradığınız özellikleri sınırlayarak LG / SAMSUNG / SONY güzel markalar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Tv sobaya yakın demiştiniz ya sobanın yan yüzeyine konulan yalıtımlı levhalar var ismini unuttum televizyona doğrudan bir ısı vermesini engeller
TV Fiyatları - Epey
Bu siteden karşılaştırma yapın aradığınız özellikleri sınırlayarak LG / SAMSUNG / SONY güzel markalar
O dediginizi biz sobanin arkasina duvara yaslayarak kulllaniyoruz.duvaraa zarar vermesin diyeben tv yi duvara monte ettirmeyi düşünuyorum.yani odanin genel sicakligindan bahsettim

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
mu 9000 9 Serisi Premium yoksa 55SJ850V mi?

Reaksiyon puanı
5,172
Bu devirde teknik özelliklerin bir anlamı kalmadı.
1) 4K diye satılan televizyonların %40ında 2k %40ında ise3k panel kullanılıyor.
2) oled hala çok pahalı bir teknoloji henüz ciddi bir bütçe yoksa almak mantıklı değil.
3)Gerçek yenileme hızı çok önemli. Min 60hz panel olmalı.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
2) oled hala çok pahalı bir teknoloji henüz ciddi bir bütçe yoksa almak mantıklı değil.
ee ozman 4k tv b oşuna mı almış olunuyor

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
LGJ850V ile SAMSUNG MU 9000 arasında kararsız kaldım.sizce hangisi ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Daha TV almadınız mı? :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
taksidi verirken kek filan götür samimiyet doğar kek,kahve ile...

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

LG nin webos arayüzü ve sihirli kumandayı başarılı buluyorum. Bugüm müsait vaktim de tvlere baktım. (43-55-60 LG nin UJ serisi ve 2018 dengi seriler iki açıdan fiyasko. 1-Parlaklık 2- Yandan görüş açısı 3- HDR çok düşük , zayıf ve karanlık. Rakibi samsung mu7000 serili tvler bu konuda çok daha iyi bence. Ama arayüz webos LG ara açık önde . Trumotion , pc deki splash pro motion60 dan çok çok daha iyi ve akıcı.
Malesef dediğin gibi pixel sıkıntıları %100 1:1 native değil. Tamemen ucuz maliyetli panel ve belli fiyat aralığında kiler 50hz. 100Hz için en az iki katı kadar ödeme yapmak gerekiyor. (55-65")
LG B7Oled tv ler takdire şayan siyahlar müthiş fakat hdr olmayan içeriklerde siyahlar fazla siyah. Ekran yanığı ,mavi renk sorunları tam anlamıyla düzelmemiş. Ve çok çok pahalı. İki yıl sınırlı garanti ile alınacak cihazlar değil bence.

Arkadaş mu9000 demiş, mu8000 den kötü olduğuna dair yorumlar var. Ama yine de bence LG de Samsung o modeller almaya değer ben garanti ve fiyata öncelik verir ona göre tercih ederdim.

Reaksiyon puanı
5,172
LG nin webos arayüzü ve sihirli kumandayı başarılı buluyorum. Bugüm müsait vaktim de tvlere baktım. (43-55-60 LG nin UJ serisi ve 2018 dengi seriler iki açıdan fiyasko. 1-Parlaklık 2- Yandan görüş açısı 3- HDR çok düşük , zayıf ve karanlık. Rakibi samsung mu7000 serili tvler bu konuda çok daha iyi bence. Ama arayüz webos LG araaçık önde bence. Trumotion , pc deki splash pro motion60 dan çok çok daha iyi ve akıcı.
Malesef dediğin gibi pixel sıkıntıları %100 1:1 native değil. Tamemen ucuz maliyetli panel ve belli fiyat aralığında kiler 50hz. 100Hz için en az iki katı kadar ödeme yapmak gerekiyor. (55-65")
LG B7Oled tv ler takdire şayan siyahlar müthiş fakat hdr olmayan içeriklerde siyahlar fazla siyah. Ekran yanığı ,mavi renk sorunları tam anlamıyla düzelmemiş. Ve çok çok pahalı. İki yıl sınırlı garanti ile alınacak cihazlar değil bence.

Arkadal mu9000 demiş, mu8000 den kötü olduğuna dair yorumlar var. Ama yine de bence LG de Samsung o modeller almaya değer ben garanti ve fiyata öncelik verir ona göre tercih ederdim.
Uzun zaman önce (sanırım 2 yıl kadar önce 55uh850v almıştım. Sanırım o zamanlar 4700tl civarıydı. Ve çok ciddi araştırmalar yaparak almıştım. O zamanlar aynı tv nin teknik özellik olarak dengi samsungun 7500tl lik tv leriydi. Şuan durum nasıldır bilinmez ama samsung paran varsa güzel gibi.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Daha TV almadınız mı? :)
malesef alamadık :D birşey alırken ben kolay kolay karar veremem
hem model marka öneren,bilgi veren kimse yok
telefon önerisi olsa kırk tane akıl veren çıkardı :D
bu foruma sadece telefonlardan anlayan mı geliyor anlamadım

---- Mesajlar birleştirildi ----

LG nin webos arayüzü ve sihirli kumandayı başarılı buluyorum. Bugüm müsait vaktim de tvlere baktım. (43-55-60 LG nin UJ serisi ve 2018 dengi seriler iki açıdan fiyasko. 1-Parlaklık 2- Yandan görüş açısı 3- HDR çok düşük , zayıf ve karanlık. Rakibi samsung mu7000 serili tvler bu konuda çok daha iyi bence. Ama arayüz webos LG ara açık önde . Trumotion , pc deki splash pro motion60 dan çok çok daha iyi ve akıcı.

Arkadaş mu9000 demiş, mu8000 den kötü olduğuna dair yorumlar var. Ama yine de bence LG de Samsung o modeller almaya değer ben garanti ve fiyata öncelik verir ona göre tercih ederdim.
yazdıklarınızın çoğunu anlayamadım.yani ne anlama geldiğini ne olduğunu bilmiyorum.bu konularda pek bilgim yok

benim öğrendiğim samsung tv lerin kumandası iyi değilmiş.birde yan açıdan bakınca beyazlama oluyormuş
güneş alan oda için lg öneriyorlar.ama karanlıkta tv izlemek için samsung diyorlar
birde bu lg de ışık sızma olayı ,yetersız bellek hatası falan varmış
önce tavsiyeyle LGSJ850 almak istedim.ama baktım çoğu yerde tükenmiş.bazı satıcılar var.ama onlarında anlaşma sağladığı horoz kargo sorunlu ve aynı şekilde satıcı firmalarda
sj950 v düşünmeye başladım.üst modelidir diye.ama bununda fiyatı bayağa uçmuş.850 den pek farkı yok gibi

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bir tv alamadık arkadaş.fiyatlarda dolar kurundan uçtu.bu kararsızlık ve bilgisizlik ne kadar kötü
birşeymiş

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
bir tv alamadık arkadaş.fiyatlarda dolar kurundan uçtu.bu kararsızlık ve bilgisizlik ne kadar kötü
birşeymiş

Samsung 55NU8000 4K 120HZ gerçek panel ( 1080p de, 4k da 60)
2018 model VA panel

Dikkatini cekerim MU değil NU 2018 serisi.

5800 TL. Mağazalarda 6300 üzeriydi.
MM, VATAN da 5800 TL.

Bu modelden ötesi QLED veya OLED dir ve fiyatı 7500 üstüne çıkmakta.

Dengi LG IPS tv 2018 model henüz satılmıyor. Garanti olarak iki firma da rezalet.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
A49L 6750 5W
RNC000-A49L-6750-5W-5433-Smart-TV-RNC000-LO1-20171026-124343.png

gevur malı alıp dövizleri yurt dışına yollama arçelik varken ...
A55L 6750 5B
RRZ000-A55L-6750-5B-5433-Smart-TV-RRZ000-LO1-20171213-110616.png

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Samsung 55NU8000 4K 120HZ gerçek panel ( 1080p de, 4k da 60)
2018 model VA panel

Dikkatini cekerim MU değil NU 2018 serisi.

5800 TL. Mağazalarda 6300 üzeriydi.
MM, VATAN da 5800 TL.

Bu modelden ötesi QLED veya OLED dir ve fiyatı 7500 üstüne çıkmakta.

Dengi LG IPS tv 2018 model henüz satılmıyor. Garanti olarak iki firma da rezalet.
daha önceki mesajında lg webosta daha iyi yazmıştın.tabi ben webos arayüz nedir ,henüz tanışmadım.yani daha önce akıllı tv hiç kullanmadım
yalnız öğrendiğim kadarıyla samsung tv lerde yandan izleyınce görüntü kaybı ve beyazlanma olduğu söyleniyor.ayrıca kumandası iyi değilmiş.heralde sihirli kumanda falan değil.smart bakımından samsung önde olduğu söylenıyor
benim aklım SJ850V de kaldı.nerdeyse onu sipariş edeceğim.nedenini bende tam bilmiyorum.ama çok fazla tüketildiği için olabilir.siteleri takip ediyorum.satıcılar bu ürün elinde hemen tükeniyor.birde nanocell özelliği falan varmış.tv yi koyacağım oda güneş alıyor.şuan kullandığım tüplü tv güneşli havalarda perde çekmeden tam görüntü anlaşılmıyor.sanırım güneş alan oda için ıps panel olan tv kullanmak gerekiyormuş.
benim düşündüğüm sj850v ile senin önerdiğin 55NU8000 tv yi epey de karşılaştırdım.puanları aynı gözüküyor.ozman nu8000 tv almak daha mantıklı.hem 2018 model hemde benım düşündüğüm tv ye göre daha uygun.ayrıca lg de ışık sızması varmış.normal telefonlardaki gibi ışık sızması ise sorun olmaz

birde izleme mesafesı 3 metre.bazıları 55 inch tv büyük gelir diyorlar.bu konuda sizin düşünceleriniz nedir?

gevur malı alıp dövizleri yurt dışına yollama arçelik varken ...
ya ne arçeliği.senden başka arçelik öneren yok.tv ye baktım 4k bile yok.özellık olarak yanına bile yaklaşamıyor

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Teşhirlerini görmeden satın alma. Webos arayüzü bence çok daha iyi ama bu tizenli nu8000 in kötü olduğu anlamını taşımaz. Sanırım App desteği webos da daha fazla. Ama temel app ler samsung da da var. Bir de magic kumandayı beğeniyorum.

Ben de IPS paneli VA ya göre daha başarılı bulsam da VA panel de siyahlar ve ışık sızmaları IPS e göre çok iyi.
Screenshot_8.jpg
Öte yandan SJ85 RGB değil RGBW dizilimli pixelli IPS bu da 4K değil 3K anlamını çıkarıyorlar nasıl oluyor bende bilmiyorum. VA panelin yandan görüş açısı haricinde herşey çok iyi.
PC oyuncuları için freesync desteği olması ayrı bir artı. Yapılan son güncelleme de 1440p de 120hz verdiği yazılmış. SJ850V TR versiyonlarında 100hz.
Doğal olarak şu hali ile eski jen SJ85 daha ucuz hesaplı olsa onu tercih ederim. Ama daha pahalı. Üstelik 2017 model. Elbette ikisini yanyana görmedim ama testte olduğu gibi kesinlikle parlaklık açısından VA panelli NU8000 daha iyi ,üstelik karanlıkta film izlerken iğrenç ışık sızmaları LG de ki kadar değil.

LG SJ8500 vs Samsung NU8000 Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

Benim aslında ucuz yollu 65" bir 4K almaktı niyetim. 1 hafta kadar önce Carefour da 65UJ630V serisini 3800₺ fiyatla gördüm almak istedim , ama kasa kalındı. İnce olsaydı alıp konuyu kapatmıştım ama araştırdım sorunlu model. Üstelik rgbw dizilimin kalitesizliği fazlaca belirgin , daha önce IPS kullanmasam kesinlikle buna IPS demezdim.
Sona malum kur değişken baktım ki Giriş, Orta, Orta-Üst ve en üst olmak üzere 4 farklı grup ve fiyatlı model var. Yetmedi bir de internet fiyatlı ve bilindik mağaza olarak da ikiye ayrılıyor. Hepsi seçimde etken malesef.

Bunun en üstü B7V OLED ve Q LED serisi ( 7500-9000) arası . Eski MU9000 ,Yeni NU8000 ve SJ85 orta-üst,
N7100-7400 orta
UJ63 serisi de giriş.

Bende doğal olarak 3800 uyduruk 65" olacağına, orta üst 55" olmasına karar verdim. Hala vatanda 5800₺. Ekstra garantisi bana uyduruk geldi. Hepsiburadadan 5500₺ ye fixpack li mi alsam diye düşünüyorum.

Ama şunu söyleyebilirim ki NU8000 gerçekten dolu bir model. Yandan görüş açısı ve DTS çözmemesi tek eksisi olabilir ama karşılığında çok fazla şey sunuyor.

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Teşhirlerini görmeden satın alma. Webos arayüzü bence çok daha iyi ama bu tizenli nu8000 in kötü olduğu anlamını taşımaz. Sanırım App desteği webos da daha fazla. Ama temel app ler samsung da da var. Bir de magic kumandayı beğeniyorum.

Ben de IPS paneli VA ya göre daha başarılı bulsam da VA panel de siyahlar ve ışık sızmaları IPS e göre çok iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 48269 Öte yandan SJ85 RGB değil RGBW dizilimli pixelli IPS bu da 4K değil 3K anlamını çıkarıyorlar nasıl oluyor bende bilmiyorum. VA panelin yandan görüş açısı haricinde herşey çok iyi.
PC oyuncuları için freesync desteği olması ayrı bir artı. Yapılan son güncelleme de 1440p de 120hz verdiği yazılmış. SJ850V TR versiyonlarında 100hz.
Doğal olarak şu hali ile eski jen SJ85 daha ucuz hesaplı olsa onu tercih ederim. Ama daha pahalı. Üstelik 2017 model. Elbette ikisini yanyana görmedim ama testte olduğu gibi kesinlikle parlaklık açısından VA panelli NU8000 daha iyi ,üstelik karanlıkta film izlerken iğrenç ışık sızmaları LG de ki kadar değil.

Benim aslında ucuz yollu 65" bir 4K almaktı niyetim. 1 hafta kadar önce Carefour da 65UJ630V serisini 3800₺ fiyatla gördüm almak istedim , ama kasa kalındı. İnce olsaydı alıp konuyu kapatmıştım ama araştırdım sorunlu model. Üstelik rgbw dizilimin kalitesizliği fazlaca belirgin , daha önce IPS kullanmasam kesinlikle buna IPS demezdim.
Sona malum kur değişken baktım ki Giriş, Orta, Orta-Üst ve en üst olmak üzere 4 farklı grup ve fiyatlı model var. Yetmedi bir de internet fiyatlı ve bilindik mağaza olarak da ikiye ayrılıyor. Hepsi seçimde etken malesef.

Bunun en üstü B7V OLED ve Q LED serisi ( 7500-9000) arası . Eski MU9000 ,Yeni NU8000 ve SJ85 orta-üst,
N7100-7400 orta
UJ63 serisi de giriş.

Bende doğal olarak 3800 uyduruk 65" olacağına, orta üst 55" olmasına karar verdim. Hala vatanda 5800₺. Ekstra garantisi bana uyduruk geldi. Hepsiburadadan 5500₺ ye fixpack li mi alsam diye düşünüyorum.

Ama şunu söyleyebilirim ki NU8000 gerçekten dolu bir model. Yandan görüş açısı ve DTS çözmemesi tek eksisi olabilir ama karşılığında çok fazla şey sunuyor.
teşhirine baksam ne olacak.birşey anladığım yok.sadece boyutuna görselliğine bakıyorumü
j80v vatanda teşhir olarak bakmıştım.aynı mağazada diğer tv modelleri olmuyır.nu 8000 vatan da baktım buradaki mağazada gözükmüyor.ancak smasung mağazasından bakabiliirm.zaten anlattıklarının çoğunu anlamadım :(
DTS çözmemesi ne oluyor ?
rgbw ,ne demek onu da bilmıyorum :(
sadece kulaktan duyma bilgilere bakıyorum.sonra epeyde karşılaştırıyorum
bu tv de panelin gerçek10 bit değil 8 bit olduğu söyleniyor
lgj850 v 6150 tl
nu 8000 -5500 tl

birde j800 55 inc var 5900 TL.850 ile arasında subwofer ve kalınlık farkı var

güneşli oda için va panel mi yoksa ıps panel mi kullanmak gerek

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356

Ekli dosyayı görüntüle 48269 Öte yandan SJ85 RGB değil RGBW dizilimli pixelli IPS bu da 4K değil 3K anlamını çıkarıyorlar nasıl oluyor bende bilmiyorum. VA panelin yandan görüş açısı haricinde herşey çok iyi.

N7100-7400 orta
UJ63 serisi de giriş.

dts ne olduğunu öğrendim.bunu AC3 formatına çeviriliyormu.bununla ses kötü mü oluyor?
app mağazada da sadece 5 uygulama varmış.ben bilgisayardaki gibi iptv yayın kodlarını bu tvde açamazmıyım?bilgisayarda vlc playerın ağ akışı bölümüne kopyalarak açıyorum.bunda nasıl yapacağım?maçlarda top havaya çıkarken resmen kuyruklu yıldız oluyor titreme oluyor denılıyor