Akıllı tuvalet

Bu konuyu okuyanlar

numantekinay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
JAPONLARIN SON İCADI : AKILLI TUVALET

Yüksek teknoloji tuvalet tasarımında dünya lideri olan Japonlar, hastalık hastaları için ideal bir tuvalet üretti. "Akıllı Tuvalet" ismi verilen bu yeni model, kullanıcıların şeker, tansiyon, vücut sıcaklığı ve ağırlık gibi ölçümlerini yapıyor.

Beş farklı kişiye ait bilgileri depolayabilen "Akıllı Tuvalet", kullanıcıların bir hazne içinde topladığı idrarından şeker ve vücut sıcaklığını ölçüyor. Yere yerleştirilmiş sabit bir baskül sayesinde kilo, kullanıcıların koluna bağlanan pazı bandı aracılığıyla da tansiyon ölçümü yapan tuvalet, tüm sonuçları duvara monte edilmiş olan bir bilgisayar ekranından gösteriyor. Kullanıcılar tuvaletteki bilgisayardan kendi bilgisayarlarına aktarabildikleri sonuçları anında e-mail yoluyla doktorlarına gönderebiliyor.

Kaynak

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bende eğlence amaçlı birşey sanmıştım meğer sağlıkla ilgiliymiş =) peh

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Rio karnavalı mı bekliyordun ?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bu tuvaletin çok talibi olur demedi demeyin :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
adam yapmışsa bir amacı vardır elbet ..ihtiyaç olurda .. türkiyede nasıl işler acaba ...

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
akıllı bir şeyin üstünde ihtiyacımı gidermek istemem açıkçası :D

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
japonyadaki tuvaletler zaten çok gelişmiş. taharet falan aldırıyor. yani popoyu temizliyor yıkıyor kuruluyor. ayıp şey hiç öyle şey olur mu dememişler üzerinde çalışmışlar. özel alafranga tarz tuvalet şirketleri var.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben de bağırsağı sıkıp bizi sı*ırtıyor sandım:p:D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Reklamda kadın değilde adam oynatalarmış iyiymiş :D

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Japonlar harbi akıllı ya,o okyanustaki taze balıklar beyinlerini güçlendiriyor herhalde :)

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Daha delikten çıkmadan alabilme özelliği varmıymış?
Tövbe töbe =)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bence yaşlı ve kronik rahatsızlıkları olanlar için faydalı bi çalışma nede olsa dakka da bir hastaneye gidemezler böylece hergün bi standart yakalamış olurlar hastalıkları daha anormal bi hal aldığında doktora baş vururlar.. Tansiyon deyip geçmeyin arkadaşlar benim Ramazan da bi gün aşırı yükselmişti nalları dikiyoduk az kalsın 1 ay dan falza her gün tansiyonumu ölçtürmek zorunda kalmıştım...

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bence yaşlı ve kronik rahatsızlıkları olanlar için faydalı bi çalışma nede olsa dakka da bir hastaneye gidemezler böylece hergün bi standart yakalamış olurlar hastalıkları daha anormal bi hal aldığında doktora baş vururlar.. Tansiyon deyip geçmeyin arkadaşlar benim Ramazan da bi gün aşırı yükselmişti nalları dikiyoduk az kalsın 1 ay dan falza her gün tansiyonumu ölçtürmek zorunda kalmıştım...
Kesinlikle ama her eve lazım bir nevi küçük check-up a sokuyor seni ki tuvalet insanoğlunun en sık kullandığı ihtiyaçlardan birisi böylece vücud dengesinin nasıl değiştiğini daha iyi anlamış olurlar diye düşünüyorum.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
tansiyonu nasıl ölçtüğünü merak ettim açıkçası onu da yazmışlar ben daha farklı hayal etmiştim :D

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Her hacetten sonra hanımdan fırça yeme ihtimali bana cazip gelmedi :)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bu tuvaleti görünce siçasim geldi.