Akıllı Telefonların Sar Değerleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Maruz kalınabilecek en yüksek SAR değerini, Avrupa 2.0W/kg, ABD ise 1.6W/kg olarak belirlemiş. Bu değerleri geçmediği sürece çok ciddi probemlerle karşı karşıya kalmayız.

Ayrıca ben sağlığa zararlı ürettim, alıp almamak sana kalmış gibi bir şey bu sektörde olamaz. Sigara mı bu? Adamlar amiral cihaz üretip dünya paraya satıyorlar ve sonucunda ciddi sağlık problemleri oluşturabilecek cihazlar elbette satamazlar..

Teknolojinin verdiği zararların farkına varmak birkaç yılda mümkün olmaz genelde.
Hiç telefon kullanmayan birisi bile gün içerisinde ister istemez büyük oranda radyasyona maruz kalıyor, bilinen bir gerçek.

x yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmuyor diyenler için kirvemi örnek verebilirim.
Adam 15 yaşından 60 küsür yaşına kadar 45 seneden fazla sigara içti ve 60'ların başındayken sigaranın zarar vermediğini anlatmak için aynı örneği veriyordu, 45 yıl içtim hiçbir şey olmadı. Şu an ise maalesef akciğer kanseri ve çektiği eziyeti bir kendisi bilir, Allah şifalar versin.

Ne kadar uzak dursak o kadar iyi.

Teknolojinin verdiği zararların farkına varmak birkaç yılda mümkün olmaz genelde.
Hiç telefon kullanmayan birisi bile gün içerisinde ister istemez büyük oranda radyasyona maruz kalıyor, bilinen bir gerçek.

x yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmuyor diyenler için kirvemi örnek verebilirim.
Adam 15 yaşından 60 küsür yaşına kadar 45 seneden fazla sigara içti ve 60'ların başındayken sigaranın zarar vermediğini anlatmak için aynı örneği veriyordu, 45 yıl içtim hiçbir şey olmadı. Şu an ise maalesef akciğer kanseri ve çektiği eziyeti bir kendisi bilir, Allah şifalar versin.

Ne kadar uzak dursak o kadar iyi.
İlk öncelikle geçmiş olsun üzüldüm yararlı bir paylaşım olmuş ağzınıza sağlık Umarım bol şifalar bulur.:(:)

Uber

Profesör
wow wow ! beyler sakin don't panic tamam sar var dedik de ertesi gün 3. kulağınız veya gözünüz çıkar demedik bu meret uzun sürede zararlı sadece elinizden geldiği kadar kendinizi koruyun ama kafanıza alüminyum folyo sarın demiyorum 1.50 sar değeri olan arkadaşlar hepinizin kutudan iyi kötü kulaklık çıkmıştır onu kullanın en azından sizin için söylüyorum şahsen 1 saat ve üzeri görüşmelerimde yoğun baş ağrısı yaşıyorum

Son düzenleme:
30dk-60dk gibi uzun süreli konuşuyorsan kulaklık kullan ama 3-5dk'lık görüşmeler için kulaklıkla uğraşmaya gerek yok. O kadar kafaya takılacak bir şey değil. Milletin abartmasına bakma. Bu SAR değeri yeni çıkmadı.. Telefonun ilk icadından beri vardı ve değerleri kim bilir kaçtı.. Kimileri, bazı markaları yüceltip, bazılarını aşağılamak için algı yapıyor sadece..
kardeşim sar değerinin en başından beri olduğunu biliyorum, şimdiye kadar kullandığım telefonlar'ın sar değeri hep süşüktü bu yüksek ondan böyle dedim.aynen uzun konuşmalarda öyle yapacağım gibi görünüyor...

SAR değeri düşük telefonların çekim güçleri de düşük oluyor.
Örneğin: 6s'in, %70 4G çektiği yerde Note 4, 4G çekmek için kıvranıyor. Bazen %20 4G, bazen ise 3G..
P9'un %50 4G çektiği yerde G2, %75 3G çekiyordu.
(Kıyaslamalarda operatör farklılığı yoktur.)
Note 2 ne yapsın o zaman . 0.17 miydi neydi çok azdı SAR değeri.

Ancak dediğiniz doğru gerçekten.

stat counter