Akbank kredi kartı ile yaşadığım sorun

Bu konuyu okuyanlar

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ekli dosyayı görüntüle 9242
Geçen gün başıma gelen olayı anlatmak istiyorum. Kredi kartı borcum vardı gecikmeye girmişti borcu yatırmak istedim. Atm kartı şifreyi girdikten sonra kart kullanıma kapanmıştır diye iade etti. Acaba kartım mı kopyalandı diye telaşa düştüm veya üçüncü kişiler internetten limiti mi zorladılar diye başımdan kaynar sular aktı.
Müşteri hizmetlerini arayınca öğrendim ki borcum gecikmede diye kartı kullanıma kapatmış gerizekalılar, sanki gecikmede olan kartı pos oynaylıyor da bunlar bir de atmden de blokelemişler. Ben böyle banka görmedim borcu bitsin direk kapatıcam size de tavsiyem bu bankayı kullanmayın kullandırtmayın.
Saygılar,

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ben sırf bu bankalara uyuz olduğum için kredi kartı kullanmıyorum. Bazen zor oluyor hayat şartlarında ama alıştım.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Neredeyse tüm bankalar bunu yapıyor, akbanka özel bir durum değil. Bu yaptıklarının tabiri ise eziklik değil burunlarından kıl aldırmamak olabilir bence :)

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben Akbank ve Yapı Kredi kartlarımı kapattım. Sadece Ziraat kullanıyorum. Onu da artık kullanımını azalttım

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Ben de zamanında tüm kartlarımı kapatmıştım. Ancak artık internet ortamında ve taksitli alışverişlerde gerekli olduğu için tekrar bir tane aldım.

Tek kart kullanmak iyi. en azından baş edebiliyorsun. :)

Reaksiyon puanı
0
Allah bankaların eline düşürmesin.Kredi kartı kullanmıyorum.Bazen zorlansam da en azından kafam rahat oluyor.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Akbank iyi bankadır. Hatta kredi kartı aidatına itiraz ettiğinizde sorun çıkarmadan iptal eden bir bankadır.

Borcunuz geciktiğinde kartta kullanılabilir bir limit olabilir. Bunu kullanmamanız için kart kullanıma kapatılır. Kullanıma kapatma işlemi sadece pos'lardan geçmesin diye bir seçenekle gelmiyor. Kart kullanıma kapatıldığı için normal olarak atm'den de kullanamıyorsunuz. Olay bu kadar basit aslında.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aynı prblemi finansbankla yaşadım

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Benim borcumu almıyorlar kapanmış bir kartım var gidip borcumu ödeyip iptal edim dedim ama bankaya gidiorum borcunuz yok diyip diyorlar. Kaç ay oldu hiç aramıyolarda borcunuz var filan diye garanti sagolsun hergün arayıp hal hatır soruyor:D

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim borcumu almıyorlar kapanmış bir kartım var gidip borcumu ödeyip iptal edim dedim ama bankaya gidiorum borcunuz yok diyip diyorlar. Kaç ay oldu hiç aramıyolarda borcunuz var filan diye garanti sagolsun hergün arayıp hal hatır soruyor:D

borcunuz yok diyen bankadan borcun olmadığında dair bir belge almanı tavsiye ederim ilerleyen süreçte kat kat fazlasını görmek istemiyorsan ;)

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hiç aklıma gelmemişti sagol iyi fikir önlemimizi alalım:)

Finansbanktan kredi çektim iki ay üst üste gittim kredi borcunuz görünmüyor dediler sonra borcum olmadığına dair belge istedim verdiler 3 ay sonra falan yaklaşık 2000 tl civarı bir faizle karşılaştım belgeyi götürdüm dilekçe yazdım faizi tekrardan sildirip borcumu ödemeye devam ettim kendiliğinden 6 ay erleleme odu :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Finansbanktan kredi çektim iki ay üst üste gittim kredi borcunuz görünmüyor dediler sonra borcum olmadığına dair belge istedim verdiler 3 ay sonra falan yaklaşık 2000 tl civarı bir faizle karşılaştım belgeyi götürdüm dilekçe yazdım faizi tekrardan sildirip borcumu ödemeye devam ettim kendiliğinden 6 ay erleleme odu :)

İyi yırtmışsın 2000 az para degil birde borcun üzerine eklenince...

15 i gelsinde ayın aynı taktigi bende uygulayım :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Neredeyse tüm bankalar bunu yapıyor, akbanka özel bir durum değil. Bu yaptıklarının tabiri ise eziklik değil burunlarından kıl aldırmamak olabilir bence :)

Ykbde de gecikme vardı onlar kartı kullanıma kapatmadılar taktim atmye borcu ödedim

Bence eziklik, EZİK AKBANK!

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Akbank iyi bankadır. Hatta kredi kartı aidatına itiraz ettiğinizde sorun çıkarmadan iptal eden bir bankadır.

Borcunuz geciktiğinde kartta kullanılabilir bir limit olabilir. Bunu kullanmamanız için kart kullanıma kapatılır. Kullanıma kapatma işlemi sadece pos'lardan geçmesin diye bir seçenekle gelmiyor. Kart kullanıma kapatıldığı için normal olarak atm'den de kullanamıyorsunuz. Olay bu kadar basit aslında.

Kac kere itiraz ettim otomatik ödeme talimatı da var geri vermedi aidati AKBANK

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Eğer taksitli alışveriş yapmıyorsanız büyük bankalar haricindeki bankaları kullanmanızı öneririm. Kart aidatı yok, şubede veya bankamatikte sıra beklemiyorsunuz, girer girmez gişeye yönelin sıra sizde. İlgi alakada gayet iyi.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Onun başka sebepleri olabilir tabi ki.
abi kuş kadar da limiti var ciğerim yanıyor, is durumlarım bozuktu para sikintim vardi yakinda is bası yapıyorum basicam parayi kurtulcam lanet bankadan.
işbankası ve garanti sagolsun bunun limitinin 4 kati kartim var bundan gayri akbankin sponsor olduğu festivallere bile katilmam.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
İnşallah bir an önce düzelir. İnsan bir kere soğudu mu tam soğuyor.