Ailem zengin varlıklı bir aile ama hiçbir şey yapamıyorum özgüvenim çok düşük ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Cgrkzldg

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
21 yaşıma giricem ailem çok şükür zengin varlıklı bir aile benim sorunum derdim dış görünüşümü beğenmiyorum kendimi çirkin hissediyorum boyum kısa 1.70 yaşım küçük gösteriyor bu yüzden hiçbir şey yapamıyorum sürekli evdeyim özgüvenim düşük ehliyetim olmasına rağmen araba kullanmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım ? :((

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bura da fikir verenler illa ki olacaktır ama psikolojik bir danışmana gitmen en garanti çözüm yolu dostum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
bura da fikir verenler illa ki olacaktır ama psikolojik bir danışmana gitmen en garanti çözüm yolu dostum
Aynen arkadaşın dediği gibi biz ne desek boş iyi madem maddi sıkıntı Yok en güzeli psikolojik bir destek almanız diş ağrısı gibi normal birşey psikiyatri diye kendinizi üzmeyin bence

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Hobi edinmeniz gerekiyor. Düzgün bir spor salonuna kaydolup güzel bir vücut yapın mesela.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
21 yaşıma giricem ailem çok şükür zengin varlıklı bir aile benim sorunum derdim dış görünüşümü beğenmiyorum kendimi çirkin hissediyorum boyum kısa 1.70 yaşım küçük gösteriyor bu yüzden hiçbir şey yapamıyorum sürekli evdeyim özgüvenim düşük ehliyetim olmasına rağmen araba kullanmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım ? :((
Zaten maddi durumunuz iyiymiş.Git spor salonuna,okul zamanı falan da devam et vücut yap,kendine olan özgüvenin yerine gelir.Kıyafetlerine özen göster,yani demek istediğim en pahalı kıyafetleri al değil,alışverişe git,kendine 1-2 kombin yap.Bu da kendini iyi hissettirir.Ehliyetin varmış,bir direksiyon kursuna git veya hoca tut veya babandan ders al,kendini geliştirirsen sürerken de panik yapmazsın.1.70 bence iyi,1.75 olsan mesela ideal olur bence.18 yaşında olup 1.60 olanlar var yani.Dediğim gibi aktivite olarak spor salonuna git,basketbol,futbol vs oyna.Arkadaşın yoksa birsürü arkadaş edinirsin,birtane denkgelirse sevgili yap.Ben olsam böyle yapardım.:)Ve dostum kendini boyum kısa gibi şeylerden dolayı üzme.;)

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Zaten maddi durumunuz iyiymiş.Git spor salonuna,okul zamanı falan da devam et vücut yap,kendine olan özgüvenin yerine gelir.Kıyafetlerine özen göster,yani demek istediğim en pahalı kıyafetleri al değil,alışverişe git,kendine 1-2 kombin yap.Bu da kendini iyi hissettirir.Ehliyetin varmış,bir direksiyon kursuna git veya hoca tut veya babandan ders al,kendini geliştirirsen sürerken de panik yapmazsın.1.70 bence iyi,1.75 olsan mesela ideal olur bence.18 yaşında olup 1.60 olanlar var yani.Dediğim gibi aktivite olarak spor salonuna git,basketbol,futbol vs oyna.Arkadaşın yoksa birsürü arkadaş edinirsin,birtane denkgelirse sevgili yap.Ben olsam böyle yapardım.:)Ve dostum kendini boyum kısa gibi şeylerden dolayı üzme.;)

dostum o kadar uğraşmışsın eline sağlık ancak adamın sorunu da bunları yapamamak zaten

iş hayatına atılırsan problemin kalmaz diye düşünüyorum ama yine de bir psikolojik destek alman yararlı olacaktır..

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Kendi paranı kendin kazanmalısınız.hazıradağ dayanmaz.sanırım aileniz sizi el bebek gübek büyüttüğü için bu tarz sorunlarla karşılaşmaktasınız

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bence abartmışsın tipini de düzeltebilirsin zenginsin sonuçta.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
keşke senin yerinde olsam ben

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
keşke senin yerinde olsam ben
Onun yerinde olman için 8 yıl geçmesi gerekiyor + sen paramı biriktiriyorum o yüzden zenginim dememiş miydin torrentçik?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
kuşun jet resmen başım döndü :D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Doktorluk bir durum yok spor yap, tak koluna kız arkadaşını paranda var alışverişe git, gez, ye iç gününü gün et. Takma kafana böyle şeyler kardeşim.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Sen zihnini doldurmazsan zihnin seni doldurur,yapacak çok şeyin var.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tek gereken kimseyi takma

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben 20 yaşındayım ama beni görenler 30 sanıyor benden büyükler bana abi diyor ben ye yapayım

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457

Neverfap Türkiye

Erkek Adam – Kırmızı Hap, Oyun, Maskülinite ve daha fazlası …

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...FjAAegQIBBAD&usg=AOvVaw1CLXK02ILcTIULIZrqrFrC

Kendini geliştireceksin hem vücut hemde bilgi anlamında birikimli birisi olacaksın.Yapman gerekenleri yapıp yapmaman gerekenleri yapmayacaksın.Ancak bu şekilde özgüvenin ve kendine olan saygın gelişir.Link verdiğim yerlere bir goz at dikkatle incele.