Ailem dışarı çıkartmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Bu şuanda tek taraflı bir anlatım. Eminim senin iyiliğini istiyorlardır. Sen şu zamana güvenebiliyor musun?

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kuzeninde mi yok? Bence bu durumda tek sorunlu ailen değil sende sıkıntı var durumu kabullenmişsin ve muhtemelen içine kapanık birisin arkadaşının olmaması garip 1 tanede olsa konuştuğun biri vardır denemeden bir şeyi çözemezsin düzgün bir dille konuşursan annen baban hangisi daha yakınınsa veya ablan abin varsa onlarla izin vermeselerde üsteleyerek nedenini öğrenirsin ve bu durumdan şikayetçi olduğunu belirtirsin hem bundan şikayetçi olup hem ailenle iletişimden korkman çok mantıksız biraz cesur ol eğer dışarı çıkmak istiyorsan yarın bir gün sınava girip bir yer kazandığında göndermelerini sağlamak istiyorsan ne istediğini onlara anlatıp tavrını koymalısın şimdiden böyle pasif kalırsan seneye çok zor durumlar yaşarsın beğenmesen de sevmesen de onlar annen baban ömür yettiğince hep iletişim içinde olacaksın geç değil hala bir şeyler yapabilrsin onlara kötü şeyler yapmadığını göstermeli ikna etmelisin
Evet en doğru tespit. bulunduğum konumda yaşıtım yok , korkuyorum , böyle mantıklı şeyler desem gülerler hemen

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Derslerini iyi getirdiğin zaman ödül bile yok mu ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayır bize ödül vermiyor lar ama bazı insanlara veriyorlar ya.

Son düzenleme:

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Erkek olması için dua ettiğini biliyorum yeğenim, lakin duan kabul olmamış! :D
Evet erkek olsaydı vurur kapıyı giderdi.
Lakin kız erkek doğmamış diyecektin abi.
Olmuş şey zaten dua etsem ne fayda ?
:)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077

:eek: Kız mısın?? :) o kadar yazı yazdım erkek olarak düşünüp kız olduğunu söyleseydin ona göre yazardım. Annenle aran neden kötü kızlar anneyle daha rahat konuşur erkekler için böyle konularda konuşmak belki daha zordur gururlarına falan yedirmezler bağırabilrler sen bir şey demediğin için çok korkak bir erkek kardeşimiz olarak düşünmüştüm ama kızsan en azından annenle konuşmayı deneyebilrsin işe, spora sıcak bakmayacaklardır kız olduğun için ama gene sağlam bir arkadaş gerekiyor sana:) korkma anneler kızlarını dinler çok bunaldığını samimi bir şekilde anlat çekinme

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
o kadar yazı yazdım erkek olarak düşünüp kız olduğunu söyleseydin ona göre yazardım.

Tüh be, boşa gitti emekler... :D
Ah be kızım erkek olsaydın n'olurdu sanki, bak üzdün arkadaşları...
(Çaktırma, sevinmişlerdir aslında kız olduğuna) :D

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Tüh be, boşa gitti emekler... :D
Ah be kızım erkek olsaydın n'olurdu sanki, bak üzdün arkadaşları...
(Çaktırma, sevinmişlerdir aslında kız olduğuna):D

Başta kız olduğunu düşünmüştüm ama bu forumlarda pek kız yok o yüzden öyle yazdım sevindim diyemem ama daha iyi anladım diyebilrim bende kızım çünkü:D:D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aileni ve seni detaylı tanimadigim icin pek fikir veremem ama yasantimi anlatabilirim.Bebekken gecirdigim agir hastaliklar ve ölüm tehlikesinden dolayi 6 7 yasina kadar anne babasiz degil sokaga evin bahcesine cikamadim hic top oynamadim evde tv izlerdim oyuncaklarla oynatirlardi. Ilkokula basladim annem tenefuslerde dahi yanimdaydi okul girisi cikisini soylememe gerek yok :) erkek olarak kendimi kotu ve asosyal guvenilmez hissetsemde 6 7 ye giderken sunu farkettim tek sorun beni kaybetme korkulariymis. Hep disari cikmak oyun oynamak istemem ve aglayinca kalbimden dolayi bayilip bisey olmasin diye karateye gonderdiler. Doktorum izin verdigi icin tabiki :) gel zaman git zaman akilli oturakli bir genc oldugumu anladiklarinda hastaligimi soylediler sorunlarimi soylediler ve tek basima okula gidip gelmeye basladim sokaga cikmaya arkadas edinmeye derken suan farkli ilde universite okuyorum. Bu sorunu asabilmen icin evde kisitli imkanlarla dahi olsa kendini ispatlaman gerek. Kız isen bu cok daha zor olacaktir ama isyankar ve mızmız tavirlar hic bir zaman avantaj degil dezavantaj saglayacaktir. Kendini ispatladigini buyudugumu hissettirdigini hissetigin gercek zaman ise ailenle ciddi bir ortamda sorunlarini dile getirmen gerekir. Geceleri izin vermeyebilirler 50 yasinada girsen sen cocuksundur onlarin gozunde ancak gunduzleri daha ozgur olabilirsin. Allah yardimcin olsun :) asla onlardan nefret etme kizsalarda dovselerde ailen gibisi disarida asla olamaz. Aile candir yasamdir yasama sebebidir. Onlar sadece seni korumaya calisan ebeveynler. Yontem hatalida olsalar bu gercek degismez. Anne babasini hic goremeyen onca insan varken onca hasret duyan varken onlarin kanatlari altinda olmanin tadini cikartmaya calis. Baktin sorun cozulmuyor arkadasin olsunlar pes etmesende pes etmis gibi davran ailenle arkadas olmaya calis. Emin ol seni asla yariyolda birakmayacak tek dost arkadas ailedir :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Başta kız olduğunu düşünmüştüm ama bu forumlarda pek kız yok o yüzden öyle yazdım sevindim diyemem ama daha iyi anladım diyebilrim bende kızım çünkü:D:D

Şimdi ben burada sizlerin şikayetlerini okuyunca kendilerini yalnız ve değersizmiş gibi hissetmesine üzüldüğüm kadar bir baba olarak anne babalarınızın hassasiyetlerini de anlıyorum. İki oğlum var, çok istememe rağmen Allah bize kız evlat vermedi. Keza kız kardeşim de yok. O yüzden ki bir kızım olsaydı ne yapabilirdim diye hayal etmeye çalışıyorum... Da, bu günkü ortamları görünce sanırım ben de sizlerin anne babasından çok farklı davranamazdım. Belki çok daha fazla koruma kalkanı uygulayabilirdim. Çünkü evladı ölmüş, öldürülmüş yahut -Allah korusun- kirletilmiş bir babanın acısını aklıma bile getiremiyorum korkudan. O kadar yani... Size tavsiyem kızım biraz empati yapın, kendinizi anne babanızın yerine koyun ve onları da anlamaya çalışın. Anne baba ölürse çocuğu yetim ya da öksüz olur, ama çocuğu ölen ya da ölümcül bir zarara maruz kalan bir babanın acısına isim koymaya dünya dilleri içinde uygun bir sözcük bulunamamıştır henüz.

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi ben burada sizlerin şikayetlerini okuyunca kendilerini yalnız ve değersizmiş gibi hissetmesine üzüldüğüm kadar bir baba olarak anne babalarınızın hassasiyetlerini de anlıyorum. İki oğlum var, çok istememe rağmen Allah bize kız evlat vermedi. Keza kız kardeşim de yok. O yüzden ki bir kızım olsaydı ne yapabilirdim diye hayal etmeye çalışıyorum... Da, bu günkü ortamları görünce sanırım ben de sizlerin anne babasından çok farklı davranamazdım. Belki çok daha fazla koruma kalkanı uygulayabilirdim. Çünkü evladı ölmüş, öldürülmüş yahut -Allah korusun- kirletilmiş bir babanın acısını aklıma bile getiremiyorum korkudan. O kadar yani... Size tavsiyem kızım biraz empati yapın, kendinizi anne babanızın yerine koyun ve onları da anlamaya çalışın. Anne baba ölürse çocuğu yetim ya da öksüz olur, ama çocuğu ölen ya da ölümcül bir zarara maruz kalan bir babanın acısına isim koymaya dünya dilleri içinde uygun bir sözcük bulunamamıştır henüz.
Tamam bu bakış açısıda iyi de, şimdi hayattan bir ders almamış yani nasıl bişey bilmeyen saf bir kızın üniversiteye geçtiğini düşünün herkese inanan vs üniversete de daha kötü olmaz mı yanlış mı düşünüyorum

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
İnanma hiç kimseye.
Yere düşerse kaldırma ki zamanın da sen yere düştüğün de seni kaldırmadılar.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077

Endişenizi anlıyorum çoğu şeye katılmakla beraber fazla baskıcı olmanın ilerde daha kötü sorunlara neden olacağını düşünüyorum bu arkadaşımızda direk sözlü fiili bir engelleme var evet kızlar için ortam kötü arkadaşlara da güven olmuyor ancak onlar kötüyse aile olarak bir şeyler yapmak lazım annesiyle bile çarşıya gitmesine kızan bir baba modeline karşı içinde sevgi saygı beslemek çok zor olacaktır ve ilerde yanlış şekilde tepki verebilir bu arkadaşımız.Amaçsızca gezmek cafelerde takılmak gibi şeyler bencede gerekli görülmeyebilir ancak ihtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapmak biraz olsun değişik şeyler görmeyi herkes ister ailecek bunları yapabilirler imkanları yoksa bile bir haftasonu pikniğe vs gidebilirler bunlar bile arkadaşı mutlu edecektir.İlerde anlıyor insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu ancak zamanında bir şeylerden uzak kalmak vakitsiz şekilde patlak verebiliyor ve ailemden uzak olmak özgürlüktür gibi düşüncelere itiyor ailemin yanında okuyan biri olarak bu düşünceyle tercih döneminde savaştığımı söyleyebilirm ama çok şükür doğru olanı seçtiğimi düşünüyorum bunun için biraz onları da anlamak gerek.

kerimcan20000

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar 17 yaşındayım , bu yaşıma kadar beni hiç dışarı çıkarmadılar ve hiç sosyal hayatım iyi olmadı hep içime kapanık oldum , evde resmen kafayı yiyeceğim , ve beni insan yerine koymuyorlar , istediğim bir şeyi de almıyorlar daha fazlası umursamaz aile türünden sadece umursadıkları dışarı çıkarmamak, sinirlenmek ,
dışarı çıkıp ne yapıcan

Ailen kafana göre takılmana izin vermeyebilir, bu normal. Ama seni tamamen boğmaları yanlış. Artık çocuk değilsin anne ve babanın karşına al tatlı dille konuş. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.
ne tatlı dili öldür onları

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
ne tatlı dili öldür onları

Bu mesajını yöneticiler görmemiş sanırım, kafayı mı yedin sen kardeşim? Ya tımarhanelik birisin ya da şeytan'ın kontrolüne girmiş bir zavallısın.

Tamam bu bakış açısıda iyi de, şimdi hayattan bir ders almamış yani nasıl bişey bilmeyen saf bir kızın üniversiteye geçtiğini düşünün herkese inanan vs üniversete de daha kötü olmaz mı yanlış mı düşünüyorum

Kızım ben senin anne babanın seni hayattan tamamen izole etme uygulamasına kesinlikle katılmıyorum. Eğer Cenab-ı Hak bana senin gibi bir kız evladı bahşetseydi onunla öyle bir arkadaş olurdum ki o asla sıkılmazdı. Onu dışarıdaki çakallardan ölesiye korurdum ama çocuğumu asla yalnızlığa terketmez, onunla çocuk olur, oyunlar oynar, beraber gezinir, aynı zamanda ona çok çok iyi güvenilir arkadaşlar bulmaya çalışır, kontrollü olarak uzaktan takip etmek şartıyla uygun ortamlarda onlarla takılmasına ses etmezdim. Keşke senin ailen de bu kadarını yapabilseydi.

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bu mesajını yöneticiler görmemiş sanırım, kafayı mı yedin sen kardeşim? Ya tımarhanelik birisin ya da şeytan'ın kontrolüne girmiş bir zavallısın.

Kızım ben senin anne babanın seni hayattan tamamen izole etme uygulamasına kesinlikle katılmıyorum. Eğer Cenab-ı Hak bana senin gibi bir kız evladı bahşetseydi onunla öyle bir arkadaş olurdum ki o asla sıkılmazdı. Onu dışarıdaki çakallardan ölesiye korurdum ama çocuğumu asla yalnızlığa terketmez, onunla çocuk olur, oyunlar oynar, beraber gezinir, aynı zamanda ona çok çok iyi güvenilir arkadaşlar bulmaya çalışır, kontrollü olarak uzaktan takip etmek şartıyla uygun ortamlarda onlarla takılmasına ses etmezdim. Keşke senin ailen de bu kadarını yapabilseydi.
Yaş farkı büyüyünce ilgi alanları öyle farklılaşıyor ki, sohbet edecek ortak bir konu bile bulunamıyor.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ondan sonra da kizim evden kacti diye aglamaya basliyorlar.bu tur sorunu olanlar careyi baskalariba siginmakta buluyor.sonrasi malun

arkadasi erkek oldugunu sananlar varmiş?
Cok güldüm??
Hanginiz 17 yasinda surekli evde tutulabilir(erkekler icin soyluyorum)
7 yasinda erkek cocugunu bile aileler evde tutamazken?

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
arkadasi erkek oldugunu sananlar varmiş?
Cok güldüm??
Hanginiz 17 yasinda surekli evde tutulabilir(erkekler icin soyluyorum)
7 yasinda erkek cocugunu bile aileler evde tutamazke?
Bu guvenle egitimle alakali bir durum
Benim cocugum yok.lakin bu sekilde yetistirilen cocugun kendin guveni olmaz,pisirik korkak olarak yetisir.surekli anne babasinin yaninda olmasini ister.
Anne babasi olup oksuz yetim kalan bir cocuk kendi ayaklari uzerinde durmayi da ogrenmeli.belki iyilik yaptiginizi saniyorsunuz ama bu sekilde davranarak kotuluk yaptiginizin farkinda degilsiniz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
belki iyilik yaptiginizi saniyorsunuz ama bu sekilde davranarak kotuluk yaptiginizin farkinda degilsiniz

Bu mesajdan daha sonra yazdığım şu satırlarla anlatmaya çalıştım, lakin sen onu görmemişsin muhtemelen. Lakin şahsım için kurduğun son cümle senin için pek yakışık almadı kızım.

kerimcan20000

Asistan
Reaksiyon puanı
20

kendi fikrimi söyledim

keepsake

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Acaba neden bu boyle ? Çevrendeki ortam bu düzende mi yoksa herkes disaridayken sen iceride misin.

Reaksiyon puanı
119
Şimdiki aileler, çocukları dışarı çıkarmak için elinden geleni yapıyorken senin ailenin aldığı tutum şaşırtıcı :confused:

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Kaçmanı öneririm belki farkına varırlar.