Aile İçi Şiddet ve Boşanma Davası | Yardım Bekliyoruz

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Merhaba. Yakınımızda bir aile var. Adam sürekli eşine ve çocuklarına şiddet uyguluyordu. Sağdan soldan tepki gösterilmesine rağmen adam tam bir psikopat gibi hareket ediyordu. Her neyse...

Adam eşini ve çocuklarını (2 tane) evden attı. Biz şimdi bu hanımefendiye destek olduk, boşanma davası için para topladık avukat tuttuk. Ayrıca kiralık ev tutarak aileyi yerleştirmeyi ve adamdan uzak tutmaya çalışıyoruz. 2. el temiz ev eştası vs. ayarlamaya çalışacağız. Yani anlayacağınız aileye sıfırdan temiz sakin ve özgür bir hayat kurmaya çalışıyoruz. Çocukların okullarını değiştirip farklı okullara nakledeceğiz. Hanım kardeşimizi bir işe koyabilmek için uğraşacağız. Yapılacak çok iş var...

Bu aşamada yapılabilecek başka neler olabilir (hem yasal, hem yardım anlamında)? Akıl akıldan üstündür, bizim gözden kaçırdığımız bir şeyi siz görürsünüz belki, yardımlarınızı bekliyoruz.

** Bu arada niye para ile avukat tuttuk onu aktarayım. Normalde devlet bu tarz hiç geliri olmayan mağdur kadınlara ücretsiz avukat tahsis ediyor. Fakat ücretsiz avukatın bu kadının haklarını ne kadar savunabileceği muamma. Ayrıca karşı tarafın para ile onu kendi tarafına çekebilme ihtimali de var. Bu yüzden bu yola hiç girmedik.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
forum genelinde bir yardım kampanyası başlatılabilir besela bit.ly linkleriyle
bit ly linklerini başka bit.ly linklerine gönderirsek bu kısır döngü ile para sağlayabiliriz
(yani yüzlerce bit ly linki ve son linkten sonra kısır döngüye girecek biçimde) @Ufuk @MrtAltg hocalarımız bir istisna sağlayabilir ise
bu linkleri başka forumlara sosyal medyalara göndererek üye sayısını çoğaltırız :)

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bilemiyorum, daha önce bit ly hiç kullanmadım :) Ama bir yardım kampanyası çok iyi gelebilir. Özellikle ilk dalgayı atlatmak adına.

Zaten ailenin düzeni oturunca gerek kalmayacaktır (inşallah)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Bilemiyorum, daha önce bit ly hiç kullanmadım :) Ama bir yardım kampanyası çok iyi gelebilir. Özellikle ilk dalgayı atlatmak adına.

Zaten ailenin düzeni oturunca gerek kalmayacaktır (inşallah)
bazı kişiler böyle yardımlara katılamayabilir bazı ailevi kişisel vb durumlara bit ly gibi çözümler bence en mantıklısı geliyor ama tabiki başka fikirler de lazım
aslında ikisini bir arada da yapabiliriz :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

yapabilirsiniz yazacaktım

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Bir tolerans demek, herkese aynı toleransı göstermek anlamına gelecektir. Durumu izah ederek valilikten bir yardım hesabı talep edebilirsiniz. Böyle resmi bir hesaba eminim bir çok kişi destek babında yardımcı olacaktır.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Bir tolerans demek, herkese aynı toleransı göstermek anlamına gelecektir. Durumu izah ederek valilikten bir yardım hesabı talep edebilirsiniz. Böyle resmi bir hesaba eminim bir çok kişi destek babında yardımcı olacaktır.
Forum içerisinde kısaltma link kullanmak yasaktır. :)
cevaplarınız için sağ olun hocam şimdi düşünündce tıklanma sayısının gerçekden düşük olacağına da inanıyorum
valilikten yardım almak ve sosyal medyadan yardım almak en mantıklısı gibi geliyor

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O koca o kadının peşini bırakmaz. Bulur ve tekrar döver ve bütün parasını da elinden alır, bir güzel harcar.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Polis veya savcılığa gidip şikayet etmeniz gerekli uzaklaştırma alırsa mahkeme de kadının yararına olacaktır. Naçizane tavsiyem siz de o şerefsizi dövün mümkünse iyice bir çitileyin.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Geçmiş olsun , yasal yollarla uğraşın diyeceğim fakat adalet artık bulamıyoruz .

Son düzenleyen moderatör:

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Polis veya savcılığa gidip şikayet etmeniz gerekli uzaklaştırma alırsa mahkeme de kadının yararına olacaktır. Naçizane tavsiyem siz de o şerefsizi dövün mümkünse iyice bir çitileyin.

Bunlar yapıldı, uzaklaştırma kararı çıkarıldı.

Fakat maalesef bunun pek de bir anlamı yok. Şu anda gündemde olan Emine Bulut cinayetini görüyorsunuz. Kolluk kuvvetleri öldükten sonra ancak geliyor.

Biz söylediğim gibi adamın yerini bilmediği bir ev tutup saklayacağız onları. Aynı zamanda o ev için de uzaklaştırma kararı çıkartacağız. (uzaklaştırma kararı tek bir adres için çıkarılabiliyor)

Geçmiş olsun , yasal yollarla uğraşın diyeceğim fakat adalet artık bulamıyoruz .

Avukatı tuttuk. Uzaklaştırma kararı çıkarttık. Darp raporunu, psikoloji raporunu vs aldık.

O koca o kadının peşini bırakmaz. Bulur ve tekrar döver ve bütün parasını da elinden alır, bir güzel harcar.

Bunun olmaması için uğraşıyoruz. Adamın bilmediği yeni bir ev. Bilerek kendi evime de yakın tuttuyorum evi ki sorun olursa müdahale edebilelim. İnşaallah su süreci sorunsuz bitiririz.

Hocam bu çok iyi oldu, bunu bilmiyorum ben. Valilikten mi alınıyor bugün hemen görüşelim.

Son düzenleme:

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Hocam şimdi devir haksızın devri,o adam kadını bulur ve Allah korusun vurur da.Ona yardım edeyim derken sizde başınıza iş alırsınız.Çok dikkatli olmakta fayda var.Birine yardım ettiniz diğerleri ne olacak,böylesi onlarca var.Memleketin değil dünyanın çivisi çıkmış,kimse de çakamıyor.Herkes kendi derdinde.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Kadıncağızı oradan oraya kaçırmak bir çözüm değil. Çok örnekleri var böyle gider kadının arkadaşını sıkıştırır yada takip eder yine bulur. Acaba iyi bir avukat ile adamı içeriye alma ihtimali olur mu ki?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Kadıncağızı oradan oraya kaçırmak bir çözüm değil. Çok örnekleri var böyle gider kadının arkadaşını sıkıştırır yada takip eder yine bulur. Acaba iyi bir avukat ile adamı içeriye alma ihtimali olur mu ki?

Bunun için de başvurduk, yani konunun sadece bir boşanma davası olarak değil, "adli vaka" olarak da işlenmesini istedik, hastanede rapor çıkardık. Ama tutukluluk halinin zor olduğunu söylüyor avukat.

Bayanın arkadaşı yok, yani adam bulamaz. Kadını evlendi evleneli eve kitliyormuş. Kadın hiç dışarı çıkmadan senelerce yaşamış, yani arkadaşı yok.

Hanımefendiyi farklı bir il ve ilçeye alıyoruz, bulmaması için elimizden geleni yapacağız.

Hocam şimdi devir haksızın devri,o adam kadını bulur ve Allah korusun vurur da.Ona yardım edeyim derken sizde başınıza iş alırsınız.Çok dikkatli olmakta fayda var.Birine yardım ettiniz diğerleri ne olacak,böylesi onlarca var.Memleketin değil dünyanın çivisi çıkmış,kimse de çakamıyor.Herkes kendi derdinde.

Dediğiniz gibi onlarca var. Ama ben gözümün önünde cereyan eden bu hadiseye sessiz kalmamayı tercih ediyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Can çıkmadan huy çıkmazmış.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Arkadaşlar. Ailenin çocuklarından biri üniversiteye hazırlanıyor, eşit ağırlık bölümü (mezun).

Üniversiteye hazırlık için kaynak kitap ihtiyacımız var. Eğer elinde temiz TYT veya AYT soru bankası ve konu anlatımlı kitap olan varsa haber verebilir mi?