Ahmet Çakar'ın derbi ile ilgili yazısı

Bu konuyu okuyanlar

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Türk futbolu ne hale geldi. Bizi bilmeyen bir yabancı seyretse 'Ben nereye geldim?' diyecek. 'Irak'ta mı yoksa Filistin'de miyim?' diye düşünecek. Maç oynanıyor, bombalar, meşaleler, pet şişeler sahaya yağıyor. Bir karşılaşma düşünün 45 dakika böyle oynandı. Hakemin gıkı çıkmadı. Ne olduysa devre arasında oldu. Birileri ona "Sen ne halt yiyorsun" dedi. O da çoktan alması gereken önlemleri gecikmeli de olsa almaya başladı. Sonunda içeri girdi, 15 dakika soyunma odasında kaldı. Sonra tekrar maçı oynattı. Karşılaşma başladı, 15-20 dakika sakin. Ama son 10 dakika yine rezillik. Sağ açık topla gidiyor, üzerine kırmızı koltuk parçaları yağıyor. Artık bu koltuk parçalarının kime de atıldığı önemli değil. G.Saraylı veya F.Bahçeli oyuncu hiç fark etmiyor. Bunun adı tribün terörüdür.
AMMAAAA.... Aynı rezillikler ilk yarıda Kadıköy'de yaşanırken hakem Selçuk Dereli ne yaptı? Hiçbir şey. Gerets'in kafası yarıldı, Mondragon'un yanında bombalar patladı ama Selçuk Dereli içeri girmedi. Türk futbolunun bu hale gelmesinde hakemler ve kurumları yönetenler baş suçlu.
Peki, hakemin içeri girdiği 15 dakikada başta Adnan Polat ve yöneticiler ne yaptılar? Sadece oturdular. Peki o meşaleler stada nasıl girdi? Aynı meşaleler ilk yarıda Kadıköy'deki Şükrü Saracoğlu Stadı'na nasıl girmişti? Bunu da Türk futbolunun büyük takımlarının sözde büyük idarecileri çok iyi biliyorlar.
Gelelim maça... İki yan top F.Bahçe için iki gol oldu. G.Saray hiçbir hattıyla oyuna ağırlığını koyamadı. Son 15-20 dakikada Arda oyuna girince biraz oyun hareketlendi, hepsi o kadar. Ama keyif çoktan kaçmıştı. Artık G.Saray kazansa da sevinmeyecekti. Zira artık Türk futbolunda bir çok şeyin çivisi çıkmış durumda. İlk devrede Kadıköy'de yaşananların intikamı G.Saray seyircisine yakışmayacak şekilde abartılı oldu. Ama acı olan taraf, artık böyle olaylar bizler için sıradan hale geldi. İşte korkunç olan da bu.

YAZIKLAR OLSUN
Federasyon hâlâ seyrediyor. Devlet bir şey yapmıyor. Ama İtalya'da böyle olmadı. Dev kulüpleri küme düşürdüler. Devlet futbolu durdurdu.
'Ya adam gibi oynayın ya da ben bu işi bitiririm ' dedi. Dediğini de yaptı. İtalya'da kuş uçmuyor. Ama bizde maaşallah koltuklar küçük birer uçan canavar gibi sahalarda uçuşuyor. Hepimize yazıklar olsun.

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
'Ya adam gibi oynayın ya da ben bu işi bitiririm ' dedi.

olay budur fazla söze gerek yok

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Cok hakli az bile yazmis Turk futbolunu ne halle getirdiler...

oksijudan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet, hiç kimse masum değil,bunların arasında Ahmet Çakar'ın bizzat kendisi de var.O da baş körükçülerden.Bu iş seyir olmaktan çıkmış,rezillik halini almıştır. >:(