ADSL'den VDSL'e Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

Distingue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, birkaç aydır TurkNet kullanıyorum. Bugüne kadar ADSL hizmeti alıyordum, bugün itibariyle artık VDSL hizmeti alabileceğim söylendi. Tüm işlemlerimin yapıldığı ve artık VDSL olarak modemi kullanabileceğim söylendi. Fakat modem arayüzünden görseldeki ayarları yapmama rağmen internet bağlantısı sağlayamıyorum.

g90Dp2.png

Sorunun hızlı kurulum kısmında otomatik olarak VDSL'i algılamaması olduğunu düşünüyorum, çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

a1QaR5.png

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Otomatik algılamaz. Eski ayarları sil modemi vdsl olarak yeniden yapılandır.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de modeminin vdsl destekli olup olmadığından emin ol.

Distingue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Otomatik algılamaz. Eski ayarları sil modemi vdsl olarak yeniden yapılandır.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de modeminin vdsl destekli olup olmadığından emin ol.

Modem VDSL destekli. Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp yeniden kurdum zaten ama kurulumda sadece ADSL çıkıyor.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Modem VDSL destekli. Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp yeniden kurdum zaten ama kurulumda sadece ADSL çıkıyor.
O zaman sorun Türknette olabilir. Size hala adsl hız veriyorlar olabilir.
Siz vdsl olarak hangi tarifeye geçtiniz?. Ve şu an modeme gelen download upload hızları nedir?. Modeme gelen net hızlarına bakarsan vdsl e geçip geçmediğini anlarsın.

Distingue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman sorun Türknette olabilir. Size hala adsl hız veriyorlar olabilir.
Siz vdsl olarak hangi tarifeye geçtiniz?. Ve şu an modeme gelen download upload hızları nedir?. Modeme gelen net hızlarına bakarsan vdsl e geçip geçmediğini anlarsın.

Sorunu tam olarak tespit ettim, TurkNet firması Turk Telekom'a geçiş için talimat vermiş ama TT personelleri işlem yapmamış.

Son mesajlar