Adsl 4gb kotalı internet sorunu

Bu konuyu okuyanlar

blackwith1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mrb,

Superonline kotalı adsl ile ilgili benim değil ama ağabeyimin bir sorunu sözkonusu.Kendisi 4gb kotalı internet paketi kullanıyor ve şu ana kadar da (yaklaşık 3-4 senedir aynı paketi kullanıyor) aylık en fazla download miktarı 0,5GB oldu..2 gün önce kotanız aşılmış uyarısı gelmiş süperonlineden mesaj olarak, aramış yetkilileri ama herhangi bir aşım yok mesaj yanlış gelmiş herhalde demişler.Dün kota ile ilgili kota sorgulama bölümünden kontrol ettiğinde, 100 GB lık bir download yapılmış olduğunu görmüş. Ve bu 1 gün içinde belli saat aralığında olmuş.İlgililerle konuştu durumu ama pek yardımcı olmadılar.Virüslü bir siteye girmiş olup ta,arka plandan 100 GBlık bir download yapılmış olabileceğini düşündüm.Bunu ispatlayıp yaklışık 1000-1200 TLlik bir fatura dan kurtulabilmek nasıl mümkün olabilir.Gerçekten zor bir durum ,fikri olan ya da yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa ,bilgi ve yardım rica ediyoruz.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Acaba şifreni bulup farklı birileri kullanmış olabilir mi internetini?

O kadar yüksek meblağlı bir faturayla karşılaşırsan ve Superonline herhangi bir şekilde faturana müdahale etmezse buradan BTK'ya şikayette bulun. Muhtemelen sonuç alırsın.

blackwith1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem wireless değil ,yani şifreyi kırıp ta nasıl bağlanmış olabilirler bilemiyorum ,bakalım inşallah bir sonuç alabiliriz.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Benim bildiğim söylediğiniz gibi bir fatura miktarı gelmez.Kota aşıldığı zaman onun bir hesaplama biçimi vardır,sınırsız olan tarifenin biraz üzerinde bir miktar gelir.Bunu müşteri hizmetlerine bir sorun.

blackwith1975

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell Superonline telefon hizmeti bedelleri ayrıca faturalanacaktır. Turkcell Superonline ADSL kotalı erişim seçeneklerinde kota aşım ücreti 0,0092 TL/MB’dir.

Yani 0,0092x1000=9,2 TL/gb başına düşen kota aşım bedeli,9,2 TLx100=920 TL+kdv ,maalesef durum bu.