(ACİL)Hp Pavilition Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mballis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar öncelikle,
Benim ufak bir sorunum vardı,yeni aldıgım notebook (hp pavilation serisi) vistayı kaldırıp xp kurmak istedim.Ama ne yazıkki sata diskimi görmediğinden kurulum yapamadım.Cıhazda floppy girişi olmadıgından dolayı sata dıskımı dısketten tanıtamıyorum,flash bellek ve cd ile denedim lakın olmadı..En son olarak biostan sata ozellıgını dısable yapmak ıstedım ama o bölüm yok,sanırım bios upgrademi istiyor bilemiıyorum...Bu ıslem nasıl olacak sata dıskıme dırek wındowsumu kurayım.Acil cvp yazarsanız cok mınnetkar kalırım.

İYİ AKŞAMLAR HERKEZE

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sata disk ten kastın notebook un sata disklimi yoksa harici bi sata diskinmi var

notebook sata ise ve xp kurarken görmüyosa sanırım senin sata biosa entekrelerden değil nediyolardı ona farklı bi bios kullanıyo

Sata disk in elinde varsa windows kurulum ekranında tam hatırlamıyorum scsi tanıt die bi yazı geçiyo altta o sırada f6 tuşuna basıyosun ve ha hatırladım slicon image ve sata diski disketten tanıtıyosun

mballis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Creed_06 dedi ki:
sata disk ten kastın notebook un sata disklimi yoksa harici bi sata diskinmi var

notebook sata ise ve xp kurarken görmüyosa sanırım senin sata biosa entekrelerden değil nediyolardı ona farklı bi bios kullanıyo

Sata disk in elinde varsa windows kurulum ekranında tam hatırlamıyorum scsi tanıt die bi yazı geçiyo altta o sırada f6 tuşuna basıyosun ve ha hatırladım slicon image ve sata diski disketten tanıtıyosun

Tamam f6 tusu ile tanıtıyorum ama dısket surucum yokkı neyle tanıtacam?

Bende o dosyaları flash bellege ve cdye salladım,ama gormuyor,sanırım floppy olacak (Oda tum modellerde yokkı)

Sata dısk derken kendı dıskı,cvp verırsen sevınırım

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya xp nin kötü tarafıda o :D eğer disket sürücün yoksa o bölümü atlayamıyosun genede yanlış bilgilendirmeyim bende uğraşmıştım ama mecbur bidip bitane disket sürücü bulmuştum

mballis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usb dısket surucu alsam olurmu acaba?(Oyle birşi varmı)

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki şunu denesen
Sata diskinden bi bootable cd oluştursan bu yapılabiliyo dos ta tanıtmak için bu cd ile satayı dos a boot etsen ve kur dosyalarını bi dizine kopyalayıp ordan kurmayı denesen

mballis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Creed_06 dedi ki:
peki şunu denesen
Sata diskinden bi bootable cd oluştursan bu yapılabiliyo dos ta tanıtmak için bu cd ile satayı dos a boot etsen ve kur dosyalarını bi dizine kopyalayıp ordan kurmayı denesen

Dosta satayı görür diyorsun dimi hocam,ama bu kadar profesyonel degılım kurulumda.

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet zaten distetin amacı bu dos a tanıtmak
dosa tanıttıktan sonrası xp i kurabilmek kalıyo
amaaa xp tanıyacakmı denemediğim için emin değilim %50 olur gibi :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
kardeş bu kdr uğraşma senin tek yapman gerekn xp cd sine sata driverlarını eklemek tam olarak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama nlite isimli program kullanarak yapıyorsun google da küçük bir arama yaparsan karşına nasıl ekliyeceğine dair birçok yazı çıkacaktır kal sağlıcakla ;) ...

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
keyloger dedi ki:
kardeş bu kdr uğraşma senin tek yapman gerekn xp cd sine sata driverlarını eklemek tam olarak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama nlite isimli program kullanarak yapıyorsun google da küçük bir arama yaparsan karşına nasıl ekliyeceğine dair birçok yazı çıkacaktır kal sağlıcakla ;) ...

Çok doğru hocam bunu yapacaksın kesinlikle,şimdi ben sana Özel mesaj atıyorum o siteden indir bizde hazır olarak içine gömülmüş şekilde hazırlamıştık ;) baya indiren oldu ;) Yolladım bak özel mesajlarına ;)

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Slm;
www.nliteos.com sitesinden indirebilirsin aynı zamanda sitede türkçe resimli anlatımıda mevcut. Xp cdsinin içerisine sata driverini atmadan o notebooka xp yüklemen imkansız. Yada usb disket sürücü kullanman gerekecek.