Acer NoteBook Ciddi Sorun ACER 5104

Bu konuyu okuyanlar

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle Selamlar Arkadaşlar bugun tamamiyle bu sorunla uğraştım google'dan filanda aradım ama sonuca ulaşamadım en son sizlere sormak zorundayım kafayı yememem için bir yardımcı oluverin.

Sorun : Windows Vistadan Xp ye geçiş yaptım bugun cd yi koyup güzelce kurdum ama olmadık sorunlar yaşattıgından ötürü recovery cd leri ile makineyi eski haline çevirmeye çalıştım derken cihaz son kez restartladı ve artık notebook hiçbir şekilde boot yapmıyor.

Sorun2 : Benim aptalladıgımdan ötürü bios'a koydugum şifreyi unuttum bu yüzden makinenin boot kısmına giremiyorum.

sorun 3: F8 ile işletim sistemi seçimi yaptıgım zaman windows xp nin hala bulundugunu buna mükabil vistadan ses soluk çıkmadıgını gördüm(ve makine açılmıyor).

sorun 4: cihazı söktüm ama bios'u sıfırlayacak bir pil goremedim , pile benzeyen birşey var yalnız oda direk cihaza lehim ile tutturulmuş.

Yardım : Kilitlenip kaldım eğerki bir noktada yardımcı olabilecek arkadaşlardan hayır duamı esirgemeecegim şimdiden bol bol teşekkürler ...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
sorun 4:notebookların bios şifrelerini sen biraz zor sıfırlarsın çünkü onlarınki baya bir değişiktir.Onun için servise götürmeni öneririm

perka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam dostum Bios Şifren için önerim ulaşabilirsen içinde pili olucak onu çıkarıp takman lazım şifren yok olucaktır ben kendı masaüstü bilgisayarımda çok denedım oluyor sana ikinci önerim de şu Sisteminin Xp destekliyormu artık yeni Laptoplarda Vista kurulu geliyor Xp ye geçilmek istenildiğinde sistemdeki parçaların drıverleri sadece Vistayı destekliyor ve insanları vistaya mahkum bırakıyolar Vistadan kimse memnun değil Vista satılmıyorsa bu şekil satarız (kakalarız) gibisinden insanları mahkum eiyorlar buda yeni laptop alıcaklara duyuru olsun araştırsınlar öyle alsınlar seninde orunun bu olabilir .....

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
perka dedi ki:
Selam dostum Bios Şifren için önerim ulaşabilirsen içinde pili olucak onu çıkarıp takman lazım şifren yok olucaktır ben kendı masaüstü bilgisayarımda çok denedım oluyor sana ikinci önerim de şu Sisteminin Xp destekliyormu artık yeni Laptoplarda Vista kurulu geliyor Xp ye geçilmek istenildiğinde sistemdeki parçaların drıverleri sadece Vistayı destekliyor ve insanları vistaya mahkum bırakıyolar Vistadan kimse memnun değil Vista satılmıyorsa bu şekil satarız (kakalarız) gibisinden insanları mahkum eiyorlar buda yeni laptop alıcaklara duyuru olsun araştırsınlar öyle alsınlar seninde orunun bu olabilir .....

ama deskop ile laptoplardaki bios pili ayrıdır.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
birader bios sifresini servisde kıramıyor acer da bendede var oradan biliyorum :S o receovery disklerle geçenlerde benzer sorunu bende yaşadım gparted la veya hiren's boot disk ile hdd ni tekrar dan biçimlendir primaryleri falan ayarla düzeliyor..