Acer Nitro 5 (AN515-42) aldım. 1 aydır kullanıyorum. Almış olan alacak olanlara yardımcı olabilirim.

Bu konuyu okuyanlar

Enis AYYILDIZ

Asistan
Reaksiyon puanı
17
model budur.
4.png

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Oyun performansı nasıl ? Hangi oyunlarda kaç fps alıyorsun ve ısınma sorunu var mı oyunlarda sıcaklık testi yaptın mı?

Enis AYYILDIZ

Asistan
Reaksiyon puanı
17
oyun performansı genel olarak 1050 Ti ekran kartından aldığınız fps lerin bir tık altı oluyor. Isınma sorunu donanımarşivi youtube sayfasındaki değerler ile aynı. Hiç ısınmıyor desem yeridir bir oyuncu bilgisayarı için. Fan çıkışını arkasına verdiği için düz yerlerde kullanmanıza olanak veriyor diyebilirim. Linux ile geliyor format atmak basit fakat sürücü işleri biraz can sıkıyor ne yazık ki. (özellikle amd için) . bilgisayar açılma süresi 10 sn diyebilirim. Adaptörden çıkıp pirize giden kablo diğer gaming pclere göre biraz kısa geldi bana ama sıkıntı yaratacak düzeyde değil. Uzun yerlere kullanmıyorsanız sıkıntı yok. tasarım olarak tabiki çok dikkat çekiyor. Özellikle arkasındaki fan ızgara bölümleri bana mustangleri hatırlatıyor diyebilirim ? tabiki gövdesi sert plastik fakat yine de dikkat etmek lazım. touchpad gayet yeterli (çok önemli değil ama genel olarak kullanacak kişiler için de yazmak lazım). klavye tuşları tok bir ses veriyor. gayet iyi. arkada kırmızı aydınlatma var. Aç kapa yapabiliyorsunuz. Işık kademesi yok. Bendeki ssdli versiyonu yanına ek olarak hdd veya ssd almak gerekiyor. Çabuk doluyor maalesef. Ramlar 4+4 gelmesi maalesef olumsuz oldu fakat sonuçta piyasada fiyat/performans bakıyoruz. Her şeyi de dört dörtlük bekleyemeyiz. Şuanlık genel olarak böyle özetleyebilirim.

Burak0640

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende ryzen 5 128ssd+ 1tb hdd modeli almayı düşünüyorum laptop da sorun vs olmuyor demi özellikle oyun

Enis AYYILDIZ

Asistan
Reaksiyon puanı
17
16gb ram versiyonu hb de 4600tl ye onu alabilirsin. Sorundan kastın özellikle nedir hocam? Driver kurulumları dışında sıkıntı yaratacak bir şeyini görmedim ben. Hatta ısınmadığı için oyunlarda sanki ayrı bir keyif alıyorsun ister istemez ?. Oyun oynuyorsa bilirsin sürekli kontrol etme isteği olur acaba sıcaklığı nedir vs gibi. Ciddi anlamda tatmin ediyor ?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bende bunu farklı bir versiyonu var.

Bu versiyon çok farklı mıdır ? Amd hiç kullanmadım. Ve uzun süre idare etmesi lazım. ( 3-4 yıl ) Marka olarak ve özellikler bakımından tavsiye ediyor musun ?

Enis AYYILDIZ

Asistan
Reaksiyon puanı
17
tek işlemcisi AMD Ryzen 5 2500U bndeki ryzen 7 2700U bir de sendekinde ssd fazla diğer özellikleri aynıdır. Şimdi açıkçası kişiden kişiye değişir bir pc yi kullanma süresi. benim intel cure duo2 işlemcili laptopmu 10 yıldır kullanıyordum. Nasıl kullanmak istiyorsun laptopu? sadece oyun oynayacam hep oynarım felan diyorsan çok çok memnun etmez mahrum da bırakmaz diyebilirim :) . biraz bilgin varsa 1050 veya bir tık üstü diyebilirim. fakat bu versiyonda 16gb ram şart gibi duruyor şuanlık kullanımıma göre. Tabiki hhd de şart. yani fiyattan dolayı alıyoruz fakat yüksektme şart gibi duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu da ekleyeyim. İntel kullanıcı olarak amd kullanmaya başlarken bir zorluk yaşadım. Sanki yabancı biriyle takılıyormuşum havası vermiyor değil :) . Fakat ne yazık ki fiyattt...

gkhann4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ses kalitesi nasıldır acaba? Film izlemek için önerir misiniz

Enis AYYILDIZ

Asistan
Reaksiyon puanı
17
dolby audio var içerisinde. Hoparlörler alta yerlerştirilmiş durumda . bir masaya veya temas edeceği bir yere koyup izlersen işini rahat görecektir. Orta segment diyebilirim.