Acer laptopum çok sesli çalışıyor.

Bu konuyu okuyanlar

AtaE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selamlar.1 hafta önce pcden çok ses çıkmaya başladı,ama fan sesi değil traktör gibi ses.İçini açmadan süpürge ile tozunu aldım 2 gün sonra tekrar çıkmaya başladı.2-3 gün önce macunu yeniledim ve her yerinin tozunu aldım ama hala aynı.Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?1 haftadır başımın etini yiyiyor parçalicam artık

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Eğer fandan gelmiyorsa hdd'den geliyor olabilir..

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer fandan gelmiyorsa hdd'den geliyor olabilir..
Doğru söylüyorsunuz. Ayrıca laptop fanı da bozulmuş olabilir. Eğerki laptop fanı bir yere sürtüyorsa çok aşırı ses çıkarır. Belki çok az miktarda yağlanması ve yerinden çıkartılıp tekrar takılması işe yarayabilir. Bir de laptop fanının vidasını çok sıktıysanız da sorun çıkabilir.

Bu arada süpürge ile tozunu aldığınızı söylemişsiniz. Aslına bakarsanız bu tehlikeli bir şey. Ufak parçaların çıkmasına sebep olabilir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Fan değilse HDD kendini yemeye başlamıştır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yok gene fandan geliyor.Ama fandan o ses gelincd hdd de tuhaf bir ses çıkartıyor
Fanın vidasını çok sıkmış olabilirsiniz. Vidayı biraz gevşetmenizi öneririm. Eğer yine çözülmezse ve laptop birkaç yıllık ise fanı yağlamak sorunu belki çözebilir.

AtaE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Herkese tekrardan selamlar.Macun yenilenmesinden sonra gene fan sesinin arttığından bahsetmiştim.Ama nasılsa artık ses kendi kendine kesildi.Cevap veren herkese teşekkür ederim.