Acer Aspire 5520

Bu konuyu okuyanlar

oflaz42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba. arkadaslar benim sorunum şu. ben acer aspire 5520 dizüstü kullanıcısıyım. nisan ayında arkadasım sıfır aldı. bende ondan aldım. bu pc de örneğin bir sitede video izlerken (her sey kapalı explorer, firefox,msn ve saatin yanında ki bi çok şey kapalı iken) cpu kullanımı 50 den yukarda oluyor. pc den hafif bi bip sesi geliyor. yine hersey kapalı sadece msn acıkken yine cpu cok yukseklerde oluyor. bana bu konuda yani pc min performansı konusunda yardımcı olacak arkadaslarımı bekliyorum. pc min özelliklerini de resim olarak ekledim çıkar mı bilmiyorum. bir forumda ilk defa konu actıgım için hatalarımı maruz görun arkadaslar. bu siteye guvenıyorum. uzun zamandır takip eder bilgilerine basvururum. selamlar.

S_Yucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

notebook altında sol altköşede bulunan cpu fan kısmını temizlemen veya temizletmen gerekiyor

oalbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin arkadaşlar..

Ben de 5520G kullanıcısıyım.. Aynı şekilde format ve sonrasında XP kurulumu işlemlerini yaptım..

Ama ciddi sorunlarla karşılaştım. Ve hala çözebilmiş değilim..

Şöyle ki;

Bilgisayarımı fişe takılı iken açınca bilgisayar açılıyor fakat ekran yok.. Açılıştaki Acer yazısı çok silik geliyor sonrasında da ekranda hayat belirtisi kalmıyor.. Kapatıp, fişten çekip açıyorum ve ekran geliyor. Sonrasında işi taktığımda da gitmiyor.. Anlayabilmiş değilim..

Bir de bazen açılışlarda donma oluyor..

Bunların ekran kartı sürücüsünden olduğnu düşünüyorum açıkçası ama çözüm bulamadım..

Sizce ne yapmam gerekir?

binaryy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk açılıta gelen acer yazısının ekran kartı sürücüsüyle bi alakası yok
bence servise gönder ciddi sorunlar doğurabilir

binaryy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba. arkadaslar benim sorunum şu. ben acer aspire 5520 dizüstü kullanıcısıyım. nisan ayında arkadasım sıfır aldı. bende ondan aldım. bu pc de örneğin bir sitede video izlerken (her sey kapalı explorer, firefox,msn ve saatin yanında ki bi çok şey kapalı iken) cpu kullanımı 50 den yukarda oluyor. pc den hafif bi bip sesi geliyor. yine hersey kapalı sadece msn acıkken yine cpu cok yukseklerde oluyor. bana bu konuda yani pc min performansı konusunda yardımcı olacak arkadaslarımı bekliyorum. pc min özelliklerini de resim olarak ekledim çıkar mı bilmiyorum. bir forumda ilk defa konu actıgım için hatalarımı maruz görun arkadaslar. bu siteye guvenıyorum. uzun zamandır takip eder bilgilerine basvururum. selamlar.
Vista da gelelde bu şekilde oluyor xp ye göre daha cok cpu ve ram kullanıyor.
Format atıp Xp kur bilgisayarr rahat rahat calıssın:icon_:

curse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim oda arkadaşimda bu pc nin 1 gb ramlisi var.
Xp kurdum kendim.. ilk önce bluetooth çalişmadigini gördüm..
sonra aşiri ısınma sorunlari yaşadim..
daha sonra cpu driverini yüklemeyi unuttugumu anladim bir nebze sorunlari çare oldu ısınıp kapanmiyordur.. ama hala anlamsizcana anakart 91 derece gösteriyor..
Video izlerken youtubeden felan belli bir noktadan sonra donuyor video ..
bunu çözemedim fakat aklima gelen ilk sorun paylişimli ekran karti olmasimi dedim..
Yetersiz kaldiigi anda hem ısınıp hemde rame yüklenmesi.. tabi bu sırada aşiri ısınmadan oluşan donma.. çok garibime gidiyor hala çözemedim... çözen varsa söylesin .

X_Codesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
fanında bi sorun olabilir. baska sorun olcagını zannetmiorum
aşırı ısınma nın sebebi ya bilinçsiz overclock yada fanın yetersizliği

Anthony

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acer Aspire kadar sorunlu bi laptop, masaüstü daha doğrusu herhangi bi cihaz görmedim. Acer Aspire 'ın yanılmıyosam 4 ya da 5 modelinin direkt üretiminde sorun olduğunu okumuştum Aspire 5715Z modelinden bende çok çektim (arkadaşımındı) garanti süresi bitmeden servisine götürürsen en iyisini yapmış olursun. Senin laptop'un o sorunlu modeller arasında mı anımsayamadım ama öyle olduğunu tahmin ediyorum. Kolay gelsin.

altug14

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acer Aspire kadar sorunlu bi laptop, masaüstü daha doğrusu herhangi bi cihaz görmedim. Acer Aspire 'ın yanılmıyosam 4 ya da 5 modelinin direkt üretiminde sorun olduğunu okumuştum Aspire 5715Z modelinden bende çok çektim (arkadaşımındı) garanti süresi bitmeden servisine götürürsen en iyisini yapmış olursun. Senin laptop'un o sorunlu modeller arasında mı anımsayamadım ama öyle olduğunu tahmin ediyorum. Kolay gelsin.

Şuanda ben 5715z kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.Sıcaklık ise gayet iyi winamp,photoshop cs2,dreamweaver,firefox,msn gibi programlar çalıştığında dahi 40 dereceyi geçtiğini görmedim ve gayet memnunum laptopu alalıda 7-8 ay oldu.Abi belki sana sorunlu olanlardan gelmiş olabilir.