ABD'yi her yerden boykot edelim whatsapp yerine BİP kullanalım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Ne yani boykot için tüm bilgilerimizi alma ve bunları gerekirse mahkemede kullanma izni isteyen bir uygulamaya mı geçelim?

Ki iznini de istemiyor, direk yapıyor bunu. Bağlaç amaçlı kullandım orada.

Bilgilerimizi çalınmasın derken hepsini en ufak ayrıntısına kadar vermek saçmalık. Amaç bilgileri vermemek, bilgileri yabancı değil de yerli uygulamaya vermek değil.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Ister açık açık yapsın ister gizli şekilde yapsın . Verilerimiz toplandığı ortada . Wp yi silen Facebook uda Instagramıda silmeli . Mark son güncellemeyle verilerimizi toplamak istemiyor mu? Eeee facebook ve instagram Markın diyil mi? Eeeee o zaman bilgilerimiz güvenliği için bunlarıda kullanmamalıyız .
Zaten hiç bir Facebook ürününü kullanmıyorum başka,sadece 6 yıl önceden kalma bir Facebook hesabım var,ona da hiç girmiyorum.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Zaten hiç bir Facebook ürününü kullanmıyorum başka,sadece 6 yıl önceden kalma bir Facebook hesabım var,ona da hiç girmiyorum.
Genelleme söylüyorum hocam . Çoğu insan bilgilerim çalınıyor wp kullanmam diyip bir taraftan fb kullanıyor .

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Genelleme söylüyorum hocam . Çoğu insan bilgilerim çalınıyor wp kullanmam diyip bir taraftan fb kullanıyor .
Zamanında da herkes Facebook'u silerken Instagram ve Whatsapp'ı kullanmaya etmişti.
Tam bunu yazdıktan sonra Youtube'da bu video ana ekrana çıktı.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Türkcell tamamen türk değilki neden hala boş yapıyorsunuz?
Her gelen bip kullanalım diyor yok yerliymiş aynen kesin yerlidir (!)
Vatansever mi oluyorsunuz böyle söyleyince?

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Güvene bileceğimiz üretim yok . VPN ihtiyaç duyduğum zamanlar araştırma yaptım . Bloglarda okuduğum kadarıyla VPN tam bir güvenlik kralı olarak düşünmüştüm . Dün Can Değerin videosuna baktım . VPN lerin neredeyse hepsi A dan Z ye verileri sömürüyor . Opera kullan verileri Çine ver . Chrome kullan ABD ye ver .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan verileri vermemekle diğil , KİME vermekle uğraşıyoruz .

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Güvene bileceğimiz üretim yok . VPN ihtiyaç duyduğum zamanlar araştırma yaptım . Bloglarda okuduğum kadarıyla VPN tam bir güvenlik kralı olarak düşünmüştüm . Dün Can Değerin videosuna baktım . VPN lerin neredeyse hepsi A dan Z ye verileri sömürüyor . Opera kullan verileri Çine ver . Chrome kullan ABD ye ver .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan verileri vermemekle diğil , KİME vermekle uğraşıyoruz .
aynen benim amacım olabildiğince az veri verebilmek,internette gizlilik mümkün değil.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560

Hangi Kişisel Verileriniz Toplanıyor?​

Topladığımız Kişisel Verilere ilişkin kategorileri aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklıyoruz:

• Kimlik ve İletişim Bilgileri: Telefon numarası, kullanıcı adı (rumuz), avatar, GSM operatörü ve hesabı güvenli tutmak için kullanılan şifreler;
  • Kullanım Bilgileri: Cihazınızdan teknik ekipmanlar yoluyla toplanan teknik veriler, (içeriği hakkında hiçbir bilgi toplamaksızın) gönderilmiş iletilerin türü (yazılı mesaj, video vb.), aktif kullanılan zamanlar, kullanılan hizmetlerin türü, Uygulama arayüzüne ilişkin kullanım alışkanlıkları, Uygulamaya en son giriş yapılan tarih, Uygulamanın kullanımı sırasında meydana gelen hatalar ve hataya ilişkin bilgiler.
  • Kişiselleştirme Bilgileri ve Anketler: Rumuz, Profil Fotoğrafı, Durum Bilgisi, Engellenen Numaralar. Uygulama aracılığıyla yapılan anketlerin sonuçlarına ilişkin veriler.
  • Konum Bilgileri: Kullanıcıların konum ile ilgili fonksiyonları kullanmaları halinde cihazlarının ayarlarına bağlı olarak (yaklaşık) konumlarına ilişkin veriler.
  • Cihaz Bilgileri: Cihaz modeli, cihazın işletim sistemi, tercih edilen telefon dili, kullanıcıların hangi operatörü kullandığına ilişkin bilgiler, ülke bilgilerine ilişkin veriler.
  • Kullanım Bilgileri: İletişim türü (BiP Çağrıları, anlık mesajlar vb.), iletişimin süresi, tarihi ve tarafları, iletişim kurulan kişiler ile ilgili veriler. BiP, Uygulama üzerinden kurulan iletişiminizin içeriğiyle ilgili herhangi bir veri toplamaz.
  • Yedekleme Bilgileri: Kullanıcıların talep etmesi durumunda, iletişim verileri BiP tarafından yedeklenebilir.
  • Adres Defteri Bilgileri: Telefon numaraları, ve kullanıcının cihazında depolanan Kişi Listesi.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kankilerim Zuck bu. Güven olmaz.

Mesela, Whatsapp'ta sevgilinin resimlerine bakıyorsun ve Zuck mesaj atıyor:
- Yenge güzelmiş.
XD.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861

Hangi Kişisel Verileriniz Toplanıyor?​

Topladığımız Kişisel Verilere ilişkin kategorileri aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklıyoruz:

• Kimlik ve İletişim Bilgileri: Telefon numarası, kullanıcı adı (rumuz), avatar, GSM operatörü ve hesabı güvenli tutmak için kullanılan şifreler;
  • Kullanım Bilgileri: Cihazınızdan teknik ekipmanlar yoluyla toplanan teknik veriler, (içeriği hakkında hiçbir bilgi toplamaksızın) gönderilmiş iletilerin türü (yazılı mesaj, video vb.), aktif kullanılan zamanlar, kullanılan hizmetlerin türü, Uygulama arayüzüne ilişkin kullanım alışkanlıkları, Uygulamaya en son giriş yapılan tarih, Uygulamanın kullanımı sırasında meydana gelen hatalar ve hataya ilişkin bilgiler.
  • Kişiselleştirme Bilgileri ve Anketler: Rumuz, Profil Fotoğrafı, Durum Bilgisi, Engellenen Numaralar. Uygulama aracılığıyla yapılan anketlerin sonuçlarına ilişkin veriler.
  • Konum Bilgileri: Kullanıcıların konum ile ilgili fonksiyonları kullanmaları halinde cihazlarının ayarlarına bağlı olarak (yaklaşık) konumlarına ilişkin veriler.
  • Cihaz Bilgileri: Cihaz modeli, cihazın işletim sistemi, tercih edilen telefon dili, kullanıcıların hangi operatörü kullandığına ilişkin bilgiler, ülke bilgilerine ilişkin veriler.
  • Kullanım Bilgileri: İletişim türü (BiP Çağrıları, anlık mesajlar vb.), iletişimin süresi, tarihi ve tarafları, iletişim kurulan kişiler ile ilgili veriler. BiP, Uygulama üzerinden kurulan iletişiminizin içeriğiyle ilgili herhangi bir veri toplamaz.
  • Yedekleme Bilgileri: Kullanıcıların talep etmesi durumunda, iletişim verileri BiP tarafından yedeklenebilir.
  • Adres Defteri Bilgileri: Telefon numaraları, ve kullanıcının cihazında depolanan Kişi Listesi.

Çok fazla veri topluyor işte.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Kankilerim Zuck bu. Güven olmaz.

Mesela, Whatsapp'ta sevgilinin resimlerine bakıyorsun ve Zuck mesaj atıyor:
- Yenge güzelmiş.
XD.
Marka bakınca bi sinsilik görüyorum ben . Sinsi yahudiye benzer bir görünümü var . Sakınmak gerek bundan .

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
En fazla veri toplayan uygulama BİP. Uygulamanın özelliklerine lafım yok. Ancak ben verimi vermek istemediğim için değil, verdiğim verilerin manipülatif şekilde kullanılmasını istemediğim için WP'den kaçıyorsam, yarın bir gün hükümetin kendi halkından topladığı verileri bu şekilde kullanmayacağının garantisini kimse veremez. O yüzden WP'den kaçıp Telegrama veya BİP'e geçen kişiler yağmurdan kaçarken doluya tutulabilir benden demesi. Ayrıca, Facebook veya Instagram kullanıp WP'den vaz geçmenin de bir anlamı yok. Bu iki uygulamayı kullanan boşuna mesajlaşma uygulamasını değiştirmesin.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
En fazla veri toplayan uygulama BİP. Uygulamanın özelliklerine lafım yok. Ancak ben verimi vermek istemediğim için değil, verdiğim verilerin manipülatif şekilde kullanılmasını istemediğim için WP'den kaçıyorsam, yarın bir gün hükümetin kendi halkından topladığı verileri bu şekilde kullanmayacağının garantisini kimse veremez. O yüzden WP'den kaçıp Telegrama veya BİP'e geçen kişiler yağmurdan kaçarken doluya tutulabilir benden demesi. Ayrıca, Facebook veya Instagram kullanıp WP'den vaz geçmenin de bir anlamı yok. Bu iki uygulamayı kullanan boşuna mesajlaşma uygulamasını değiştirmesin.
Bu kadar olandan sonra Facebook'a güvenmem.Zaten facebook ve instagram kullanların WP'yi silmesi çok saçma.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
kullandığın pc parçaları ordan geliyor

Reaksiyon puanı
10,325
yarın bir gün hükümetin kendi halkından topladığı verileri bu şekilde kullanmayacağının garantisini kimse veremez.
Sevgili Görkem, merak ettim de hükümet senin verilerini ne amaçla kullanabilir? Sen, ben... Normal bir vatandaşsak bize bu veriler sebebiyle nasıl bir zarar verebilir? Bundan korkması gerekenler devletin aradığı suç dosyası olanlar, hırsız, arsız, terörist vs. olmalı değil mi? E bunun için de devlete bir teröristin bilgilerini ne yapacaksın mı diyeceğiz?

Özel not: Bugün Habertürk kanalında sizin isminizle "Siber güvenlik uzmanı" sıfatıyla konuşan birini gördüm. Bu siz olabilir misiniz? :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Sevgili Görkem, merak ettim de hükümet senin verilerini ne amaçla kullanabilir? Sen, ben... Normal bir vatandaşsak bize bu veriler sebebiyle nasıl bir zarar verebilir? Bundan korkması gerekenler devletin aradığı suç dosyası olanlar, hırsız, arsız, terörist vs. olmalı değil mi? E bunun için de devlete bir teröristin bilgilerini ne yapacaksın mı diyeceğiz?

Özel not: Bugün Habertürk kanalında sizin isminizle "Siber güvenlik uzmanı" sıfatıyla konuşan birini gördüm. Bu siz olabilir misiniz? :)
Hocam seçim zamanı bu verilerin manipülatif şekilde kullanılmayacağının garantisi yok. Aynı Trump seçimlerinde olduğu gibi. Böylesine bir güç karşısında pek çok kişi de sarhoş olabilir. İnsanları yönlendirmek için muhteşem bir yol. Benim görüşüm bu yönde. Bunu da sadece Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti için söylemiyorum bu arada. Mutlak güç olan hükümetlerin hemen hemen hepsi (Rusya, Çin, ABD gibi) bunu yapıyor.

TV'ye çıkan kişi ben değilim hocam bu arada :D Okulu bitiremedik daha.