abd irana yaklaştıkça rusya nereye yaklaşacak.

Bu konuyu okuyanlar

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
rusyanın ukrayna ve gürcistana doğru yaklaşmasından korkan abd irana doğru yaklaşamıyor.

iran a her top atışında rusya 2 top bu ülkelere atacak.

abd irana her yaklaştığında türkiye doğu akdenize daha çok açılacak.

abd irana her yaklaştığında israil daha çok tatbikat yapmak zorunda kalacak.

abd irana her yaklaştığında hindistan ve çinde irana yaklaşacak.

abd irana her yaklaştığında enddenozya daha çok ses çıkaracak.

abd irana her yaklaştığında suudi arabistan ve bae daha çok strese girecek .

abd irana her yaklaştığında venezuella daha çok güvenlik zaafiyeti duyacak sağ gösterirken sol vurabilir.

abd irana her yaklaştığında rusya ,ukrayna ve gürcistana daha çok yaklaşacak.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bir dış siyaset uzmanımız da oldu.

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ee si şu

seçim bitti bae den gelen paraların birde geri ödemesi var.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Okuma yazmayı her söken dış politika yapsaydı halimiz nice olurdu :p Bu ülke o yüzden batabilir...

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
savaş gemileri dolana ay dolana oynarken fatih altaylıyla ersan şen fazla gelir memlekete

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Okuma tamam da yazmada şüpheliyim. Bilmiyorlar.
Okumayı da bilmiyolar çünkü doğru ve anlamlı yazamıyolar, okuduğunu anlama veya yazı ile ifade etme yetenekleri zayıf. Onlara göre bu zararsız ve hatta gereksiz, anlamsız bir olgu. Herkes kendi kolayına geldiği gibi yazsın, herkes kendi kolayına göre Türkçe'yi şebek dili yapsın, hiç farkeden bi şey yok... Değerlerimizden, kültürümüzden vazgeçenler ve hatta onları aşağılayıp kibirle kendi kanunlarını bahane eden geri zekalıları kınıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

73587

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Okumayı da bilmiyolar çünkü doğru ve anlamlı yazamıyolar, okuduğunu anlama veya yazı ile ifade etme yetenekleri zayıf. Onlara göre bu zararsız ve hatta gereksiz, anlamsız bir olgu. Herkes kendi kolayına geldiği gibi yazsın, herkes kendi kolayına göre Türkçe'yi şebek dili yapsın, hiç farkeden bi şey yok... Değerlerimizden, kültürümüzden vazgeçenler ve hatta onları aşağılayıp kibirle kendi kanunlarını bahane eden geri zekalıları kınıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 73587
Yazdıklarında büyük şuursuzluklar görüyorum. Kelime babında.
Lütfen Peyami Safa Bey'in Osmanlıca-Türkçe-Uydurmaca kitabını alın ve oradaki fıkraları okuyunuz. Yoksa bu şuursuzluk sizi def eder.
Kendi tahlillerime göre "anlam" kelimesi. Anlamaktan gelir ve bir şeyin anlaşılması demektir. Mânânın karşılığı değildir. Hem Türk dili değil, Türk lisanı. Dil araçtır. Bir kaidesi olmasına gerek yoktur. Kuşların dili, köpek havlamaları gibi. Onun için bir Türk dili yok, koskoca bir Türk lisanı vardır. (Lisân, diye okunur, i değil, a uzatılır.)
Atatürk'ün bu sözü büyük ihtimalle sadeleştirilmiştir.

Şunu al lütfen: Kitapyurdu, Kitapla buluşmanın en kolay yolu

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yoksa bu şuursuzluk sizi def eder.
Yazdığın ifadeyi bir açıklar mısın...! Ne demek istiyorsun, hakaret mi ediyorsun. Kim kimi def ediyor, nereden, niçin def ediyormuş... Dil yönünden ırkçı bir anlayışım yok benim, şuursuzluğu kendi fikirlerine göre yorumlayıp bir de hakaret mi ediyorsun. Seninle daha öncede anlaşamadığımızı unutmuşum, lütfen artık benim hiç mesajıma cevap yazma, seninle bir de zaman kaybetmek istemiyorum.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Yazdığın ifadeyi bir açıklar mısın...! Ne demek istiyorsun, hakaret mi ediyorsun. Kim kimi def ediyor, nereden, niçin def ediyormuş... Dil yönünden ırkçı bir anlayışım yok benim, şuursuzluğu kendi fikirlerine göre yorumlayıp bir de hakaret mi ediyorsun. Seninle daha öncede anlaşamadığımızı unutmuşum, lütfen artık benim hiç mesajıma cevap yazma, seninle bir de zaman kaybetmek istemiyorum.
Lisan şuursuzluğundan bahsettim. İzahını da yaptım. Aslında birçok yerde anlaşıyoruz, lakin bazı yerlerde ayrılıyoruz. İnan bana hakaret etmek istesem başka kelimeler kullanırım. Yoksa umumi bir şuursuzluktan bahsetmedim. Benim de birçok şuursuzluklarım vardır. Lakin ben kasteddiğim şeyin izahını yaptım.

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
değişen hiç bir şey olmayacak .

başka sesleri kısmaya çalışimak hiç bir işe yaramaz.

bol şans.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kime ne yazıyorsun? Hangi konuda yazıyorsun? gibi bir açıklayıcı ifadesi olmayan bir ileti sadece kafa karıştırır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
bence atom bombası yapalım .

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kime ne yazıyorsun? Hangi konuda yazıyorsun? gibi bir açıklayıcı ifadesi olmayan bir ileti sadece kafa karıştırır.
hocam yarım saat üğraşıp yazıyorum siliniyor fikir belirtmek tekrar tekrar kolay fakat yazmak zor.

demokrasinin sınırında veya sınırı adlı filmi izlemek lazım netflix yapımı.

10 15 20 yılda bir aynı çorak demokrasi oynunu insanlar tecrübe ettikçe seçmediğimizi atanmışı onadığımızı anlıyoruz.

içimiziden birini atanması için tekrar yetiştiriyoruz.

biz gelişmekte olan ülkeler (sömürgeler) demokrasiyi oynuyoruz.

latin amerika ortadoğu farketmiyor.

iran şahını getirip ona en gelişmiş uçak olan f14 ü satıp iran şahının aklı başına gelince devrim le indirilebiliyor.

yerine gelen ayetullah rejimide aklı başına gelince aynı şekilde indirilebiliyor.

veya benazir buttoyu getirip veya veya çiller i getirip işleri bitince (ben buna akılları başına getirmek diyorum) birini öldürüp diğerini siyasi hayatını bitirip gönderebiliyorlar.

imran han geldi avrupai bir eğitim almış kişi. ne zaman darbeyle veya mahkemeyle veya siyasi hayatı biterek görevden uzaklaştırılacak merak ediyorum.

demokrasinin sınırında belgeselindeki savcılara dikkat etmek lazım.

birinci yol darbe

2. yol bir savcı ortaya çıkar

3. yol infaz

vs uzar gider.

italyadaki temizeller operasyonundan bu yana italyanın 2 yakası bir araya gelmedi.

bizde birini seçtirp sonra arkasından küfretiriliyor. sol veya sağ farketmiyor.

brezilyada kadın ortaya çıkıp abd ye bm kurulunun ortasında sen deaşı yarattın demesydi ne bu belgesel çekilirdi ne başına bu olaylar gelirdi.

o kadını ortaya çıkaran sosyalist devrimci de şimdi hapiste olmazdı.

Son düzenleme:

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1970 lerde abd iranı israilden fazla destekliyordu.

f 14 dünyada yokken irana vermişti.

kim olursa olsun menfaat her şeyden önce gelir.

menfaat olmadıktan sonra kimsenin dostu düşmanı yoktur.

gaspennah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
dişişleri nin dediği gibi " atom bombasımı ürettikte bize ambargo uygulayacaklar."

gündem hemen değişiverir